Προς το περιεχόμενο

Τα video της ελληνικής αστυνομίας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλά σίγουρα δεν ομολογούν οι εγκληματίες την ενοχή (όταν φυσικά υπάρχουν συντριπτικά στοιχεία εις βάρος τους) πίνοντας τσάι και τρώγοντας κουλουράκια.

 

Δηλαδή εσύ επιμένεις ότι όλα αυτά έγιναν για να ομολογήσουν οι δυο συλληφθέντες. Αφού ο αστυνομικός το είπε ξεκάθαρα: ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ

 

 

Γι αυτό λέω μην τρελαθούμε..... οι περισσότεροι εγκληματίες' date=' έχουν ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ για ότι κάνουν.....

[/quote']

 

Για αυτές ακριβώς τις διαγνώσεις υπάρχουν τα δικαστήρια. Αλλά με τη λογική σου μπορεί κάλλιστα να πει κάποιος, έλα μωρέ τι χρειάζονται αφού έτσι είναι η κοινωνία μας κτλ κτλ.

 

Δεν είσουν - ήμουν μπροστά στην φάση και δεν μπορώ - είς να ξέρεις -ω τι είχε προηγηθεί. (Είπα είναι κατάπτυστο, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) Αλλά το ξαναλέω δεν δικαιολογούνται αυτοί οι Αστυνομικοί, από την κοινή γνώμη.

 

Δεύτερον οι ψυχολόγοι το λένε περί συνείδησης εγκληματία.

 

Τα δικαστήρια δεν κάνουν διάγνωση.

Εφαρμογή του ποινικού δικαίου κάνουν.

 

Διάγνωση υπό άλλη μορφή κάνει η Αστυνομία από τα στοιχεία που έχει αν πρέπει να παραπεμφθεί για αξιόποινη πράξη ο ένοχος.

 

Τώρα πως φτάνει σε αυτή την διάγνωση είπα χίλιες φορές όπως όλες οι αστυνομίες του κόσμου. Δεν κερνάνε κρουασάν για να ομολογήσεις κάτι όταν υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία.

 

Επίσης τι σε κάνει να νομίζεις ότι με διακρίνει η συγκεκριμμένη λογική......

 

Μάλλον ................. ¶σχετο!!!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

ναι αλλα υπαρχει ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. σε αυτο αναφερομαι. :roll:

 

αναφερομαι στην περιπτωση του να βρεθεις απεναντι με εναν τετοιο υπανθρωπο' date=' υποπτος για κατι που δεν εκανες και να εισαι αναγκασμενος να χτυπας τον φιλο σου για να μην σας μαδισουν και τους 2 στο ξυλο..

και πιστεψε με πολυς κοσμος εχει καταληξει σε ενα Α.Τ. κατα λαθος.

[/quote']

 

Που ρε Mike (Μάικυ) στις ασπρόμαυρες ταινίες με τον Παπαγιαννόπουλο? Σε ταινίες παρεξηγήσεων? Δεν έχω ακούσει κατά λάθος σύλληψη ποτέ από τις ειδήσεις ούτε από το ραδιόφωνο. Για πές μου άκουσες ποτέ καμία?

 

Ρε συ Τάκη τίποτα δεν έχεις ακούσει για τον 19χρονο "Παναγιωτάκη"? Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα και δεν έχεις-έχετε-υπάρχει ενημέρωση (εγώ λόλω του ότι βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη και δει στο πολυτεχνείο που σπουδάζει ο Παναγιώτης φροντίζω ν μαθαίνω) αλλά το παιδί, που παρεπιπτόντως σήμερα αποφυλακίστηκε, έμεινε 46 ημέρες στη φυλακή γιατί φορούσε πράσινα παπούτσια, όπως κι ένας μπάχαλος που τα έσπαγε εκείνο το βράδυ... Μη λέμε ότι θέλουμε ρε παιδιά...

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικαστήρια δεν κάνουν διάγνωση.

Εφαρμογή του ποινικού δικαίου κάνουν.

 

Διάγνωση υπό άλλη μορφή κάνει η Αστυνομία από τα στοιχεία που έχει αν πρέπει να παραπεμφθεί για αξιόποινη πράξη ο ένοχος.

 

8O 8O 8O

 

Τώρα πως φτάνει σε αυτή την διάγνωση είπα χίλιες φορές όπως όλες οι αστυνομίες του κόσμου. Δεν κερνάνε κρουασάν για να ομολογήσεις κάτι όταν υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία.

 

Βρέ Τάκη, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΔΙΑΣΕΙΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ :!: :!: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικαστήρια δεν κάνουν διάγνωση.

Εφαρμογή του ποινικού δικαίου κάνουν.

 

Διάγνωση υπό άλλη μορφή κάνει η Αστυνομία από τα στοιχεία που έχει αν πρέπει να παραπεμφθεί για αξιόποινη πράξη ο ένοχος.

 

Όχι φίλτατε Τάκη. Τα δικαστήρια πρωτίστως (πρέπει να) αποφασίζουν αν ο προσαγόμενος είναι αθώος ή ένοχος και στην περίπτωση που κριθεί κάποιος ένοχος να αποφασίσυν και την ποινή του. Δεν έχεις ακουστά το τεκμήριο της αθωότητας? Η ποινή εφαρμόζεται από το σωφρονιστικό σύστημα της χώρας και όχι απο την αστυνομία. Υπάρχουν σαφείς διχωρισμοί στις υποχρεώσεις κάθε υπηρεσίας. Η δουλειά της αστυνομίας είναι να συλλαμβάνει κάποιον που καταπάτησε το νόμο και να προσκομίζει στο δικαστήριο τα στοιχεία που τον ενοχοποιούν. Αν τα δικαστήρια θεωρήσουν σωστά τα τεκμήρια θα κριθεί ένοχος αν όχι αθώος.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε αν θα πρέπει να παραπεμφθεί για αξιόποινη πράξη, δλδ αν θα πάει ή όχι στο δικαστήριο. Με άλλα λόγια αν δεν υπάρξουν στοιχεία στέλνουν τα έγγραφα στον εισαγγελέα και αυτός σταματά την όλη υπόθεση. Αν βρεθεί όμως κάτι ξεκινά το δικαστήριο.

 

Από την άλλη μην γενικεύουμε παίδες. Πχ ο μπαμπάκας μου είχε κάνει αναφορές και ήταν υπεύθυνος για την απομάκρυνση 2 τέτοιων περιέργων από το σώμα της αστυνομίας, για παρόμοιο περιστατικό. Οπότε απλά θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για πολιτικά παιχνίδια. Αν ήθελαν οι συνδικαλιστές σε 1νύχτα θα καθάριζαν το πρόσωπο της αστυνομίας, αλλά δεν το κάνουν είτε γιατί δεν θέλουν γιαπροσωπικούς λόγους, είτε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν με άλλα.

 

ΠΧ Τα σπάνε στο κέντρο. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των κουκουλοφόρων. Κλέβουν διαρκώς. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των ληστών

Εμφανίζεται η αστυνομία ρίχνει και 1-2 ψιλές. Αντίδραση πολίτη----> Πω αστυνομική βία, μπάτσοι γουρούνια, χουντικοί.....

Ε τα βλέπουν αυτά και σου λένε αει σιχτήρ πάω για καφέ στο γνωστό σημείο και ας κόψουν όλοι το λαιμό τους! Μετά τους παίρνει ο φακός και λέει ο πολίτης----> Δεν κάνουν την δουλειά τους, όλη μέρα κάθονται και ποιος με προστατεύει εμένα; Και πάμε πάλι από την αρχή! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σχετικά με αυτό που λετε περι ρεαλισμού....Εμενα προσωπικά κατι αντιστοιχα τυπακια με εχουν απειλησει με οπλο και με εχουν ληστεψει....Αυτό δεν με κανει ομως να μην πιστευω σε δημοκρατικές διαδικασιες....

 

Η αστυνομία ειναι ενα ΜΕΣΟ, το οποίο συλλαμβανει υποπτους και τους παει για τιμωρία....ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΕΙ, ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΙ.....Οταν εισαι σε κρατητηριο εχεις δικαιωματα....

 

Και επίσης με την λογική ότι επειδή δεν ζουμε σε μια ιδεατή κοινωνία η αστυνομία προφανως δεν θα λειτουργήσει ιδεατα....Ετσι και εγώ ως υπερμαχος της δικαιοσυνης και της τιμιότητας μπορώ να βγώ στους δρόμους σαν αλλος "El Loco" :lol: (οποιος εβλεπε ΛΑΜΨΗ καταλαβαινει) και να θεριζω....

 

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...Εχουμε ενα συνταγμα και αυτό πρεπει να το σεβομαστε...

 

Και επίσης τι σας κανει να πιστευεται ότι με αυτό που εγινε οι κυριοι τσαντακηδες εγιναν χρυσα παιδιά και μετα απο την 70κοστη φαπα πήγαν στο κατηχητικο....?

 

Παιζει μαλιστα ταπεινωμενοι απο αυτη την μπούρδα να μαζοποιηθουν με αλλους κυριους που εχουν τυχει ιδιας συμπεριφορας και να κανουν τρισχειροτερα....

 

Για αυτό πρεπει να κοιταξουμε τα πραγματα με μια ποιοι ευρεία οπτική γωνία...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά θα παίξουμε?

 

Εγώ είπα προσαγωγή σε δίκη με βάση την συγκέντρωση των στοιχείων από την Αστυνομία για τυχόν παράβαση του ποινικού κώδικα δεν είπα ότι όσοι πάνε εκεί δικάζονται και κρίνονται όλοι ένοχοι....Η εφαρμογή του ποινικού δικαίου που είπα δεν είναι η κατάληξη σε ΚΑΤΑΔΙΚΗ όλων εναγωμένων. Ελληνικος γνωρίζετε.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου βάζετε λόγια, και ξεφεύγουμε από το θέμα. Αγωγή του πολίτη ξέρω.

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι γιατί κάποιοι επιμένουν ότι η Αστυνομία είναι κράτος εν κράτη, και αντί να προστατεύει τον πολίτη, νομίζετε όλοι ότι ασχολείται με τα πρεζάκια, τους φοιτητές, τον εξευτελισμό των αλλοδαπών και μή, συλλαμβάνει στην τύχη και βαράει όποιον θέλει, γιατί έτσι γουστάρει. Ποιός σας τα λέει αυτά? Τα κανάλια?

 

Πουθενά δεν λέω ότι η αστυνομία εκτελεί και την δικαστική εξουσία. Τι λόγια είναι αυτά?

 

Και όχι, έτυχε να μην ακούσω για τον 19χρονο Παναγιωτάκη. Κακό είναι? Αν τον συλλάβανε κατά λάθος επειδή έμοιαζε, έχει όλο το δικαίωμα να ζητήσει να αποκατασταθεί και να αποζημιωθεί. Και λυπάμαι για το γεγονός.

 

Στο κάτω κάτω άλλο ήταν το θέμα είπα την άποψη μου ως εδώ. Το κόβω γιατί θα πάει αλλού η κουβέντα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΧ Τα σπάνε στο κέντρο. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των κουκουλοφόρων. Κλέβουν διαρκώς. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των ληστών

Εμφανίζεται η αστυνομία ρίχνει και 1-2 ψιλές. Αντίδραση πολίτη----> Πω αστυνομική βία, μπάτσοι γουρούνια, χουντικοί.....

Ε τα βλέπουν αυτά και σου λένε αει σιχτήρ πάω για καφέ

 

Ε, άν αγανακτούν που αντί να ρίχνουν 1-2 ψιλές, έχουμε την απαίτηση να κάνουν τη δουλειά για την οποία πληρώνονται, τί να πώ άς πάνε για καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε αν θα πρέπει να παραπεμφθεί για αξιόποινη πράξη' date=' δλδ αν θα πάει ή όχι στο δικαστήριο. Με άλλα λόγια αν δεν υπάρξουν στοιχεία στέλνουν τα έγγραφα στον εισαγγελέα και αυτός σταματά την όλη υπόθεση. Αν βρεθεί όμως κάτι ξεκινά το δικαστήριο.

 

Από την άλλη μην γενικεύουμε παίδες. Πχ ο μπαμπάκας μου είχε κάνει αναφορές και ήταν υπεύθυνος για την απομάκρυνση 2 τέτοιων περιέργων από το σώμα της αστυνομίας, για παρόμοιο περιστατικό. Οπότε απλά θα συμφωνήσω ότι πρόκειται για πολιτικά παιχνίδια. Αν ήθελαν οι συνδικαλιστές σε 1νύχτα θα καθάριζαν το πρόσωπο της αστυνομίας, αλλά δεν το κάνουν είτε γιατί δεν θέλουν γιαπροσωπικούς λόγους, είτε γιατί δεν θέλουν να μπλέξουν με άλλα.

 

ΠΧ Τα σπάνε στο κέντρο. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των κουκουλοφόρων. Κλέβουν διαρκώς. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των ληστών

Εμφανίζεται η αστυνομία ρίχνει και 1-2 ψιλές. Αντίδραση πολίτη----> Πω αστυνομική βία, μπάτσοι γουρούνια, χουντικοί.....

Ε τα βλέπουν αυτά και σου λένε αει σιχτήρ πάω για καφέ στο γνωστό σημείο και ας κόψουν όλοι το λαιμό τους! Μετά τους παίρνει ο φακός και λέει ο πολίτης----> Δεν κάνουν την δουλειά τους, όλη μέρα κάθονται και ποιος με προστατεύει εμένα; Και πάμε πάλι από την αρχή! :lol:[/quote']

 

 

Μέσα είσαι!!!!! Επιτέλους κάποιος που διαβάζει Ελλήνικος!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΧ Τα σπάνε στο κέντρο. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των κουκουλοφόρων. Κλέβουν διαρκώς. Αντίδραση πολίτη----> Που είναι η αστυνομία; Είμαστε στο έλεος των ληστών

Εμφανίζεται η αστυνομία ρίχνει και 1-2 ψιλές. Αντίδραση πολίτη----> Πω αστυνομική βία' date=' μπάτσοι γουρούνια, χουντικοί.....

Ε τα βλέπουν αυτά και σου λένε αει σιχτήρ πάω για καφέ [/quote']

 

Ε, άν αγανακτούν που αντί να ρίχνουν 1-2 ψιλές, έχουμε την απαίτηση να κάνουν τη δουλειά για την οποία πληρώνονται, τί να πώ άς πάνε για καφέ...

 

Μπα άσε να τους βάλουμε καλύτερα τσεμπέρι και ποδιά και να τους πάρουμε τα όπλα γιατί εκπυρσοκροτούν...

Μα τι λέμε.....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου