Προς το περιεχόμενο

Τα video της ελληνικής αστυνομίας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πολύ άγρια του μπαίνετε του boss' date=' στο κάτω κάτω έκανε τον τίτλο πιο αντικειμενικό και επι της ουσίας, δεν σιώπησε κανέναν.[/quote']

 

Εγώ προσωπικά δεν ήθελα να του "την πω", αλλά ήθελα να δηλώσω ότι, δεδομένου ότι εγώ ξεκίνησα το thread, ο νέος τίτλος δεν με αντιπροσωπεύει και ότι η αλλαγή του με ενόχλησε. Τόσο απλά.

 

Το αν είναι αντικειμενικός ή όχι ο νέος, είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο...

 

:roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά πολύ άγρια του μπαίνετε του boss' date=' στο κάτω κάτω έκανε τον τίτλο πιο αντικειμενικό και επι της ουσίας, δεν σιώπησε κανέναν.[/quote']

 

Εγώ προσωπικά δεν ήθελα να του "την πω", αλλά ήθελα να δηλώσω ότι, δεδομένου ότι εγώ ξεκίνησα το thread, ο νέος τίτλος δεν με αντιπροσωπεύει και ότι η αλλαγή του με ενόχλησε. Τόσο απλά.

 

Το αν είναι αντικειμενικός ή όχι ο νέος, είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο...

 

:roll:

 

Μάλλον έπρεπε να το διευκρινήσω καλύτερα, αναφέρομαι στους υπόλοιπους και όχι σε σένα γιατί στο κάτω κάτω εσύ το ξεκίνησες το θρεντ.

 

Απλά οι υπόλοιποι την πήγαν μακριά τη βαλίτσα χωρίς λόγο.

 

Ντάξει ο τίτλος ρε παιδί στην προσωπική κρίση του καθενός είναι αλλά δεν είναι και το ζουμί της υπόθεσης, το περιεχόμενο του θρεντ είναι που μετράει IMHO.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

elavd δεν είναι προσωπικό το θέμα.

Είμαι σίγουρος ότι δεν είχες σκοπό "να μου τη πείς", όσο και εγώ δεν είχα σκοπό να σ' ενοχλήσω.

 

Η αντικειμενικότητα όμως του Noiz είναι ένα σημαντικό θέμα, και με τους ημιτελείς κανονισμούς (που θέλουν... τέλειωμα σύντομα) που όπως βλέπεις έχουν γίνει λάστιχο, προσπαθώ να την κρατήσω εννίοτε "διορθώνοντας" κάποιο τίτλο.

Παρα ταυτά, σέβομαι την άποψη σου.

 

Φιλικά,

 

yameth

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

yameth,

Το όλο site βασίζεται σε ανταλλαγή απόψεων. Γι αυτό και δεν μπορεί να θεωρηθεί το ότι εμπεριέχει την αντικειμενικότητα μιας είδησης, ο οποιοσδήποτε σχολιασμός, ούτε καν πάνω σε θέματα μουσικης τεχνολογίας.

Για τον ίδιο λόγο δεν μπορούμε να μιλάμε για κιτρινισμό, γιατί όλοι μας, έτσι κι αλλιώς, απόψεις εκφράζουμε.

Η οποιαδήποτε μορφή λογοκρισίας είναι κι αυτή σχολιασμός, ο οποίος εκφράζεται με τον χειρότερο τρόπο.

Με πολύ χειρότερο τρόπο από την αγένεια που ενόχλησε τον Bloody Sunday στο post μου, και που την κατακρίνει βάσει του ότι εγώ δεν έχω αρκετά post πράγμα στο οποίο και θα απαντήσω.

Βloody Sunday,

όχι, δεν έχω πολλά post. Δεν εκφράζω άποψη επί παντός επιστήτου, ούτε και χρησιμοποιώ το noiz για να κάνω chat, ή να στέλνω ανέκδοτα και video. Δεν κατηγορώ αυτους που το κάνουν, αλλά όταν μου κάνεις κριτική με βάσει τα post έχε υπ' όψην σου ότι μπορεί να έχω παρακολουθήσει αυτό το site αρκετά περισσότερο απ' όσο νομίζεις. Και παίζουν κι άλλα πράγματα εκτός από τα post που μπορεί να σε κάνουν να αισθάνεσαι μέλος μιας μουσικής κοινότητας, πιο σοβαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το παρεξηγήσαμε το θέμα.....

Ορθώς ο Αρχηγός, κάνει ότι παρέμβαση πιστεύει ότι καλύπτει την ιδεολογία του φορμαρίσματος του συγκεκριμμένου δικτυακού τόπου.

 

Προσωπικά δεν είδα κάποια όντως λογοκρισία, κάποιο κλείδωμα ή κάποια προειδοποίηση, που να παραπέμπει σε άλλα συμπεράσματα.

 

Η κουβέντα και η ανταλλαγή απόψεων πάνω σε ένα λεπτό κοινωνικό ζήτημα ακριβώς με βάση τις όποιες ευαισθησίες μας διακρίνουν ως μουσικούς, ανθρώπους σε σχέση με την μουσική κλπ, εξελήχθηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και εκφράστηκαν αρκετές απόψεις. Είναι "πάνω" το θέμα για 3 εβδομάδες αν δεν απατώμαι.

 

Οι περισσότεροι (όσους ενδιέφερε) το έχουν διαβάσει και με τον προηγούμενο τίτλο και με τον νύν. Έχουν λάβει γνώση έχουν εκφραστεί, και έχουν ανταλλάξει απόψεις. Δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό.

 

Δεν μειώνει ούτε ανασκευάζει ο νέος τίτλος τίποτε από τα όσα λέχθηκαν, κατά την κρίση μου και πιστεύω και πολλών άλλων. Ίσα ίσα έγινε πιό κονφορμιστικός ο τίτλος σε σχέση με τους κανόνες που πραγματικά διέπουν το noiz.gr.

 

Και κάτι για τους νέους.

 

Προσωπικά και γω παρακολουθούσα χρόνια το σάιτ πριν ξεκινήσω να δημοσιεύω. Αυτό δεν σημαίνει π.χ ότι ξεκίνησα να αγοράσω και να μάθω κιθάρα από την ημερομηνία ενταξής μου :lol: Τα 870 πόστ που έχω δεν μου λένε τίποτα, αν τα συγκρίνω με τα 10 ή και τα 5 πόστ κάποιου ο οποίος σε μία ερωτησή μου απάντησε και με έβγαλε από κάποια απορία μου.

Αυτά... παλιοί και νέοι στο Στρατό. Όχι σε ένα μουσικό φόρουμ. Πιστεύω ότι εκεί ταιριάζουν με το κλίμα.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι kpeyos, δεν είναι σωστό να σε κρίνω από τον αριθμό των ποστς σου. Απλά στάθηκα εδώ:

 

Πλάκα μας κάνεις μου φαίνεται...

Αν δεν μπορούν να ανήκουν θέματα κοινωνικού προβληματισμού στον δικτυακό τόπο που απευθήνεται κατ' εξοχήν σε ανθρώπους με καλλιτεχνικές ανησυχίες, τότε δεν έχει λόγο ύπαρξης.

 

Δεν πιστεύεις ότι είναι απότομο; Τεσπα. Τώρα για τα περί κιτρινισμού, το σκέφτηκα και πιστεύω ότι δεν υφίσταται τέτοιο θέμα. Δεν έπρεπε να αλλάξει ο τίτλος του θρεντ, ούτε υπάρχει το ενδεχόμενο του κιτρινισμού στο φόρουμ (όσο κι αν έχει μια ωραία μουσταρδί απόχρωση!)

 

Εδώ είναι ένα φόρουμ όχι μετάδοσης μιας είδησης αλλά συζήτησης μιας είδησης, και ο φίλος που πρωτοξεκίνησε το θρεντ είχε την άποψη ότι αυτά τα βίντεο δείχνουν μια κατάντια. Αν επρόκειτο περί ειδησεογραφικού σάιτ, πχ. in.gr, pathfinder.gr, flash.gr κλπ. τότε ναι, θα ήταν κιτρινισμός διότι ένας δημοσιογράφος του οποίου η αποστολή είναι να ενημερώσει το κοινό όσο πιο αντικειμενικά γίνεται δεν θα μπορούσε να γράψει κάτι περί κατάντιας - θα είχε περάσει στο πεδίο της υποκειμενικής θεώρησης και εν τέλει, του κιτρινισμού.

 

Όμως, προσέξτε ότι ακόμη και στα φόρουμ των εν λόγω σάιτ υπάρχουν άνθρωποι που εκφράζονται ελεύθερα με τέτοιους χαρακτηρισμούς. Στα φόρα του BBC αυτό γίνεται κάθε μέρα, κανείς όμως δεν τους κατηγόρησε για κιτρινισμό... Είναι στο πλαίσιο της ελεύθερης ανταλλαγής απόψεων και όχι της μετάδοσης μιας είδησης. Επομένως πιστεύω ότι έγινε λάθος με την αλλαγή του τίτλου του θρεντ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου