Προς το περιεχόμενο

Τα video της ελληνικής αστυνομίας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O τίτλος έγινε απλά πιό κόσμιος καθώς το θέμα αγγίζει τα όρια των κανονισμών και ταυτόχρονα αφορά τα video' date=' ενώ η ¨κατάντια¨είναι υπό συζήτηση απ' ότι διαβάζω.[/quote']

 

Η κατάντια ως λέξη, είτε υπάρχει στον τίτλο του thread αγαπητέ yameth είτε δεν υπάρχει, ελάχιστη σημασία έχει, μιας και υπάρχει ως γεγονός στο περιεχόμενο του video

 

¶ρα η κατάντια τους είναι δεδομένη…

 

Η δικιά μας είναι υπό συζήτηση για όσο ακόμα θα ανεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές

 

Ο elavd απέδωσε εύστοχα τα αισθήματα που μας προκάλεσε το video, σχολιάζοντας ή παραθέτοντας ταυτόχρονα την δική του άποψη επιλέγοντας τις συγκεκριμένες λέξεις στον τίτλο του θέματος.

 

Αλλάζοντας επομένως τον τίτλο με την ειδησεογραφικού τύπου φράση «Τα video της Ελληνικής Αστυνομίας…» αλλάζει(ς) και το νόημα, τον λόγο για τον οποίο ο elavd άνοιξε το θέμα…

 

Να σχολιάσουμε και να προβληματιστούμε, ενημερωμένοι είμαστε…

 

Με όλο το σεβασμό

Χρήστος

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Το βίντεο είναι γνωστό και δημοσιεύμένο και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του.

Ο τίτλος χαρακτηρίζει. Και όχι μόνο τoους συγκεκριμένους αλλά όλο το σώμα.

Και απ' ότι διαβάζω, όπως έγραψα και προηγουμένως, οι απόψεις διείστανται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος χαρακτηρίζει. Και όχι μόνο τoους συγκεκριμένους αλλά όλο το σώμα.

Και απ' ότι διαβάζω' date=' όπως έγραψα και προηγουμένως, οι απόψεις διείστανται.[/quote']

 

Δηλαδή αν άνοιγα πχ ένα θέμα με τίτλο: "Ο ξεπεσμός της Gibson*", θα μου τον άλλαζες επειδή θα υπήρχαν προφανώς και διαφορετικές απόψεις από αυτό που δηλώνει ο τίτλος? :roll:

 

Anyway, ας μη δώσουμε παραπάνω αξία από όσο πρέπει στο θέμα, απλά ήθελα να το πω ότι με ενόχλησε η αλλαγή του τίτλου.

 

* Όπου "Gibson", βάλτε ότι όνομα θέλετε

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η Gibson είναι εταιρεία μουσικής τεχνολογίας.

Η αστυνομία κάνει άλλη δουλεια.

Σας παρακαλώ μη το τραβάτε.

Τα θέματα πολιτικoκοινωνικών απόψεων δεν ανήκουν στο Noiz. Οι κανονισμοί είναι ξεκάθαροι.

Ας μη το συνεχίσουμε παρακαλώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε, πάτε καθόλου καλά; τι άλλο θέλετε να δείτε δηλαδή για να πειστείτε ότι πρόκειται για κατάντια; εν ψυχρώ δολοφονίες από μπάτσους; πόσο χαμηλά έχετε πέσει επιτέλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Η Gibson είναι εταιρεία μουσικής τεχνολογίας.

Η αστυνομία κάνει άλλη δουλεια.

Σας παρακαλώ μη το τραβάτε.

Τα θέματα πολιτικoκοινωνικών απόψεων δεν ανήκουν στο Noiz. Οι κανονισμοί είναι ξεκάθαροι.

Ας μη το συνεχίσουμε παρακαλώ.

 

Πλάκα μας κάνεις μου φαίνεται...

Αν δεν μπορούν να ανήκουν θέματα κοινωνικού προβληματισμού στον δικτυακό τόπο που απευθήνεται κατ' εξοχήν σε ανθρώπους με καλλιτεχνικές ανησυχίες, τότε δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ποιός είναι αυτός που νοιάζεται περισσότερο για μια επικοινωνία σε επίπεδο ''μαγνήτες και χορδές'' απ' αυτό που συντελείται όταν τα διάφορα μέλη συζητούν πάνω σε τέτοια θέματα; Να σηκώσει το χέρι παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν σου κάνω καμμία πλάκα φίλε μου.

Προφανώς οι κανονισμοί μας σας είναι αδιάφοροι, ή δεν τους διαβάσατε.

Το ίντερνετ βρίθει από σελίδες κοινωνικού σχολιασμού, σε κάθε μορφή και έκφανση.

Το Noiz δεν είναι μία από αυτές.

Αν σου είναι αδιάφορη η θεματολογία του είναι απόλυτα σεβαστό.

Σεβαστείτε όμως κι εσείς αυτό.

 

Έχουμε κι εμείς άποψη.

Ξέρουμε να την γράφουμε κιόλας.

Αν δεν την βλέπεις εδώ είναι γιατί η συγκεκριμένη δεν αφορά το forum αυτό.

 

Πάντως έτσι για να διευκρινίσουμε τα πράγματα.

 

Το φόρουμ είναι μια ανοιχτή συζήτηση που την γράφει και την διαβάζει όποιος θέλει.

Για να έρθει όμως ο «όποιος» αυτός στο site, πρέπει κάτι να του λέει.

 

Να είναι σοβαρός τόπος. Όχι σοβαροφανής.

 

Να ξέρει ότι αυτά που θα διαβάσει «στέκουν». Δεν είναι ημιμάθεια.

 

Να είναι ανεξάρτητη φωνή και όχι φερέφωνο.

 

Πρέπει να τηρεί κάποιες βάσεις δεοντολογίας.

 

Υπάρχει η λεγόμενη δημοσιογραφική δεοντολογία και είναι αυτή που ξεχωρίζει τα «κίτρινα».

Κίτρινο είναι όταν μεταφέρεις μια είδηση και την «στολίζεις» με την δική σου άποψη.

 

Πχ. «Η κατάντια της αστυνομίας δεν έχει όρια…»

Αυτό δεν είναι τίτλος αλλά άποψη ενός ή μιας ομάδας μεγάλης ή μικρής.

 

Τίτλος είναι «Τα Video της αστυνομίας».

 

Στο περιεχόμενο της συζήτησης όμως αυτή η άποψη «της κατάντιας…» μπορεί να επικρατήσει. Αυτό είναι άλλο όμως και θα είναι το αποτέλεσμα της ανταλλαγής των απόψεων.

 

Με τέτοιους αποψάτους τίτλους το σύνολο του site χαρακτηρίζεται.

 

Όπως μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί ότι είναι «φεντερόπληκτο», ή «γερμανόπληκτο».

 

Και ενώ και αυτό είναι «κιτρινισμός», (παρά το γεγονός ότι εγώ ο ιδιοκτήτης του παίζω με PRS και όχι Fender, ΔΕΝ έχω Tonelab, και έχω να ψωνίσω καμμιά δεκαριά χρόνια από Ελλάδα κι εξωτερικό…) σε θέματα μουσικής τεχνολογίας, αυτά δείχνουν τάσεις της αγοράς.

 

Μη ξεχνάμε ότι όλοι πια συμμετέχοντας σε ένα φόρουμ, δημοσιογραφούμε λίγο –πολύ. Ε… αρχισυντάκτης είμαι στο κάτω-κάτω.

 

Γι αυτό επιτρέψτε μου, να καθοδηγώ όπως ξέρω το προφίλ του Noiz, γιατί μέχρι τώρα μια χαρά τα πάμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να ψωνίσω καμμιά δεκαριά χρόνια από Ελλάδα κι εξωτερικό

 

¶σχετο αρχηγέ αλλά γενικά έχεις κόψει τα ψώνια; Ή ψωνίζεις από άλλο γαλαξία;;; :D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι αυτός που νοιάζεται περισσότερο για μια επικοινωνία σε επίπεδο ''μαγνήτες και χορδές'' απ' αυτό που συντελείται όταν τα διάφορα μέλη συζητούν πάνω σε τέτοια θέματα; Να σηκώσει το χέρι παρακαλώ...

 

kpeyos έθεσες μια άποψη με τρόπο κάπως θρασύ για μόλις 80 δημοσιεύσεις, επέτρεψέ μου να σου πω... Και εγώ καινούργιος είμαι αλλά σίγουρα έχω επίγνωση της etiquette ενός φόρουμ και εκτός φόρουμ (πολλές φορές διαφαίνεται το δεύτερο από το πρώτο).

 

Η ανωτέρω αντιστοιχία ήταν ενδιαφέρουσα, και επίσης ενδιαφέρουσα ήταν και η απάντηση του κυρίου αντμίνου, και σε πολύ ψύχραιμο ύφος σε πληροφορώ... καθώς τον τσιγκλάτε για αρκετά ποστς...

 

έχω να ψωνίσω καμμιά δεκαριά χρόνια από Ελλάδα κι εξωτερικό

Όσο για αυτό, υποπτεύομαι ότι έχει φτάσει στο αξιοζήλευτο επίπεδο (στο οποίο ελπίζω να βρεθώ κι εγώ) που έχει βρει τον ήχο του και έχει αποβάλλει το καταναλωτικό μικρόβιο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ έχω Tonelab

 

αφεντικό κρύβε λόγια! :D

 

Ρε παιδιά πολύ άγρια του μπαίνετε του boss, στο κάτω κάτω έκανε τον τίτλο πιο αντικειμενικό και επι της ουσίας, δεν σιώπησε κανέναν.

 

Ηρεμία και χαλαρά 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου