Προς το περιεχόμενο

Framus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πείτε λίγο γνώμες για Framus ηλεκτρικές.Συγκεκριμένα λέω να πάρω μια Diablo Pro, αλλά όποιως έχει γνώμη για κάποιο μοντέλο ας το πεί, κάτι για γενικό επίπεδο ποιότητας κλπ.Θα πάω σε λίγες μέρες να δοκιμάσω μερικές αλλά είπα να πάρω και μια τρίτη γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταγωνιζονται αξια πολυ ακριβοτερες αμερικανικες κιθαρες σαν ποιοτητα. Σαν παιξιμο πρεπει να σου πω οτι μια panthera pro που δοκιμασα δεν μου εκανε εντυπωση γιατι το μπρατσο της μου φανηκε αρκετα αβολο. Τωρα απο την στιγμη που θα δοκιμασεις, θα δεις αν σου κανει εσενα. Και απο ηχο παντως σκιζουν. Αυτες που μου αρεσαν παρα πολυ ηταν η diablo custom και η camarillo custom αλλα μονο ως εμφανιση γιατι δεν μπορεσα να τις δοκιμασω. Αν ψαχνεις και για αλλες ευρωπαικες καλες κιθαρες οπως οι framus τσεκαρε και τις palm bay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

χτες περασα μια βολτα απο τον τσελιο εδω στην θεσσαλονικη κ ειδα αυτην....

ερωτας με την πρωτη ματια

 

087537_723c.jpg

 

αλλα ειναι ακριβο οργανο....

 

το μονο που με χαλαει ειναι ο εβενος στην ταστιερα

 

http://www.framus.de/modules/custom_shop/NewsCustomShop.php?newsID=1012&modell=Hollywood&page=undefined&cl=EN

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ωραίο όργανο όντως.....αλλά ακριβό.Με αυτά τα λεφτά υπάρχουν και λίγο πιο καλά όργανα.Το θέμα όμως είναι ότι επειδή πρόκειται για ιδιαίτερο όργανο αμα το ερωτευτεις τα σκας και τελείωσε.

 

Γιατί σε χαλάει ο έβενος μπρε?Χλύδα

 

Α και το λινκ που έδωσες είναι του custom shop η κανονική αν θυμάμαι καλά είναι λίγο κάτω απο 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εβενος μου αρεσει μονο στα ακουστικα οργανα κ παλι οχι τοσο

δεν με αρεσε το Feeling του!

ναι αυτην στην φωτο που εχει κ το Bigzby(με την οποια εχω κολησει πολυ ασχημα) κανει 2045 euro.

 

αυτο που λες για πιο καλα οργανα σε αυτα τα λεφτα μιλας για κατι παρομοιο?

δλδ P90 semihollow k bigzby?

γιατι αυτα ειναι που κερδισαν συν το σχημα ενοειτε!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω οτι δοκιμασα framus στον λογοθετη και εντυπωσιαστηκα. Καποια στιγμη οταν με βγαλουν τα οικονομικα μου θα χτυπησω μια παροτι εχω ηδη δυο πολυ καλες ηλεκτρικες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο εβενος μου αρεσει μονο στα ακουστικα οργανα κ παλι οχι τοσο

δεν με αρεσε το Feeling του!

ναι αυτην στην φωτο που εχει κ το Bigzby(με την οποια εχω κολησει πολυ ασχημα) κανει 2045 euro.

 

αυτο που λες για πιο καλα οργανα σε αυτα τα λεφτα μιλας για κατι παρομοιο?

δλδ P90 semihollow k bigzby?

γιατι αυτα ειναι που κερδισαν συν το σχημα ενοειτε!

 

 

 

Mπά δε νομίζω να υπάρχει κάτι παρόμοιοιο , hollow, p90, bigsby.Για αυτό αναφέρθηκα στην ιδιαιτερότητά της.Ειναι και το σχήμα και την κάενι ακόμα πιο ιδιαίτερη.

Βασικά hollow, με p90 και bigsby μου έρχεται στο μυαλό μόνο μια Yamaha, που είναι περίπου στα μισα (και λιγότερα λεφτά) οπότε δεν έχει νόημα η σύγκριση.Και υπάρχουν και καποιες gibson σκάφη οι οποιες εκτος απο πανάκριβες είναι και δυσευρετες.

 

Βασικά αν θες bigsby hollow και p90 λέει να κινηθείς σε partcaster.Τhinline tele με bigsby και p90.Αλλά και πάλι θα κοστίσει μπόλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα κατι αλλο πιο οικονομικο  ;)

 

http://www.epiphone.com/default.asp?ProductID=153&CollectionID=1

 

585 το εχει ο γερμανος ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A εμένα πήγε το μυαλό μου στην epiphone wildcat αλλά αν δε κάνω λάθος έφαγε discontinued στη μάπα.Ειχα ξεχάσει ότι οι epiphone βγάζει ακόμα και το μοντέλο αυτό που έδειξες.Λογικά θα είναι μια χαρά και με μια αναβαθμισούλα στα ηλεκτρικά θα πετάει.

 

Αν και ο ήχος θα είναι αρκετά διαφορετικός απο τη Hollywood,λόγω κατασκευαστικών διαφορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου