Προς το περιεχόμενο

Πως γινεται;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπράβο, σωστός. γίνεται και με αντίστροφο πριονωτό LFO που θα κάνεις assign στο amplitude ( /|/|/|/| ). πάντως με τη μέθοδο του compression πιστέυω ότι θα ακούγεται καλύτερο λόγω της ουσιαστικής αλληλεπίδρασης μεταξύ των δύο ήχων, γιατί στην περίπτωση lfo έχουμε 2 ηχους με συγχρονισμένο timing, ενώ στην περίπτωση sidechain τον ήχο τον ''σκύβει'' η ίδια η μπότα. άσε που με κανα vintage dynamics plugin θα στο χρωματίζει κιόλα αμα λάχει. αυτοί γενικότερα πάντως με compression το κάνουν (τουλάχιστον o benassi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ytsestef_2112 σε περίπτωση που ο ήχος δεν είναι συγχρονισμένος με την μπότα τί κάνεις; (συμβουλή θέλω δεν λέω ότι έχεις λάθος, γιατί ψιλοκαίγομαι)**

 

GEOfx μπορείς είτε με sidechain όπως είπαν και οι ytsestef_2112 (που σου περιγράφει την διαδικασία), boukaw7 (όπου μπότα-μπάσο βάλε μπότα-ότι θες) και Lazeight

είτε αν είσαι τολμηρός να παίξεις με lfo ρυθμισμένα στον ρυθμό που θες

 

** Edit: ¶κυρο, πρόλαβες και απάντησες όταν ρωτούσα!!! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μπορει να μη ειναι με compressor kai side chain συνδεση. απλο automation μπορει ναι ειναι .κανει automation στα controls που θελει (πχ volume , αλλες φορες σε μερικα κομματια panning , cutoff klp) και το λουπαρει. ετσι θα το εκανα εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε μπορεί να είναι και compressor kai side chain συνδεση. Είναι πιο εύκολο έτσι. Εγώ είπα ότι μπορεί να γίνει και με lfos, εσύ και με αυτοματισμό, οπότε όρεξη να υπάρχει και διάθεση για ψάξιμο και όλα βρίσκονται.

 

Απλά στην αρχή έλεγα μην εννοούσε τον κλασικό ήχο πάπιας του μπάσου κάθε φορά που σκάει η μπότα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου