Προς το περιεχόμενο

Rockinger Kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πια κομματια θα χρειαστω ακριβως για να φτιακσω μια stratocaster απο το site τις Rockinger και κατι ακομα αμα δε ξερω να τη συναρμολογησω μονος μου το κανουν αυτοι?Α και οταν λεω ακριβως εννοω ακριβως δλδ μεχρι και τις βιδες γιατι δε θελω να λειπει τπτ οταν την παραλαβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω και εγω μερικές απορίες πάνω στο θέμα. Αν πάρεις neck και body απο rockinger

είναι μέτα σχετικά εύκολο να τα συναρμολογήσεις, ή χρειάζεται να το κάνει κάποιος τεχνικός?

 

Απο όσα λεει στη σελίδα, τα κομμάτια που θα λάβεις θα είναι ήδη ρουταρισμένα αν δεν κάνω λάθος.

Δίνουν και βίδες μαζί? Αν όχι ποιές είναι οι κατάλληλες και πού μπορείς να βρείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ασφαλέστερος τρόπος για κάποιον που δεν είναι σίγουρος είναι να πάρει ένα έτοιμο κιτ που έχει μέσα τα πάντα και θέλει μόνο συναρμολόγηση και σετάρισμα. Αν θέλει καποιος ξεχωριστά κομμάτια πρέπει νε προσέξει να παραγγείλει όλα τα απαραίτητα, για να μην τρεχει και παραγέλνει καθε τοσο. Ολα πάντως είναι κομμένα και ρουταρισμένα έτοιμα για συναρμολόγηση απ'όσο ξέρω. Δε νομίζω να χρειαστεί να κόψεις εσύ κατι.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλαρακι αν θελεις μια εξαιρετικη stratocaster με λιγα χρηματα και μαλιστα γνησια fender παρε μια μεξικανα classic player.

απιθανα οργανα με εξαιρετικοτατους αμερικανικους μαγνητες περιπου στα 600 ευρω :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο κόστος βάλεις και τα λεφτά που θα σου πάρει ο τεχνίτης για τη συναρμολόγηση, τότε φτάνεις το κόστος της fender που έγραψε παραπάνω ο whiteNoise. Αν βρεις την classic player στα 600¤, θα έλεγα να την προτιμήσεις.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις προαλλες που την δοκιμασα στον taq παντως δεν το πιστευα οτι ειναι μεξικανα(δεν βρηκα διαφορες με την αμερικανα custom shop του εκτος απο καποια specs που ειναι λογικο)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου