Προς το περιεχόμενο

microsoft VS general motors


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κάπως έτσι είναι τα πράματα.

(Να διευκρινήσω ότι τρώω και στις 2 μεριές)

Απλά νομίζω ότι:

1. Η ποιότητα των windows δεν έχει ανέβει και τόσο δραματικά.

2. Τα MAC δεν είναι πλέον και τόσο ακριβά.

 

π.χ. δες αυτό:

 

imac24.jpg

 

iMac Intel Core 2 Duo 20'' 2.16GHz

2.16GHz Intel Core 2 Duo

Ενσωματωμένη 20'' TFT Display

Mνήμη 1GB (2x512) DDR2 PC2 5300 (667MHz)

ATI Radeon X1600 με 128MB GDDR3 SDRAM

Εσωτερικό slot loading SuperDrive 8x

AirPort Extreme ενσωματωμένο

Bluetooth 2.0+EDR ενσωματωμένο

iSight ενσωματωμένη

Apple Mighty Mouse

Remote control

Mac OS X v10.4

USB Keyboard

 

(1 325.98 Euro + ΦΠΑ)

 

Τόσο δεν κάνει και ένα αντίστοιχο (επώνυμο) PC με παρόμοια χαρακτηριστικά?

 

ΟΚ, δεν έχω κάνει και τάμα :lol: να παίρνω μόνο MAC αλλά επι της παρούσης, καλό deal μου φαίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με παρόμοια χαρακτηριστικά?

Με 100 παρα κατι ευρω παιρνεις

 

-19'' tft screen

-4 gb ram 800MHz

-320 gb σκληρο

-Ιntel Core 2 Quad

-Πολύ καλά και ησυχα fans-coolers

-Asus 8600gt 512 mb karta γραφικών

 

Εχει καποια διαφορά απο οτι βλεπεις....

 

Συνεχιζω παντως να πιστευω οτι αν σε ευχαριστεί να δουλευει σε mac ας δουλέυεις και σε big mac...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το ξέρω nemooo, αλλά αν πάρεις επώνυμο όπως αυτό που περιέγραψες θα σου βγεί περίπου στα ίδια λεφτά. (Αν όχι παραπάνω).

Ξέρω ότι με 1500 Ευρώ παίρνεις PC "αεροπλάνο" σε αντίθεση με το αντίστοιχο MAC.

Αλλά σκέψου....αυτό που δείχνω στη φωτογραφία, είναι ο υπολογιστής. Είναι λίγο πιο χοντρός από ένα κλειστό laptop. Εκεί πάνω βυσματώνεις ένα (ασορτί :lol: ) USB πληκτρολόγιο και ένα (επίσης ασορτί :lol: ) ποντίκι. Τους οπτικούς δίσκους τους ρουφάει από το πλάι.

 

Μετά από τέτοια επιχειρήματα (π.χ. απο που ρουφάει τους δίσκους) σας "ρούμπωσα" εσας με τα PC έτσι? :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πηγαίνεις για χρόνια σε ένα καλό εστιατόριο και εγώ πηγαίνω σε ένα μέτριο εστιατόριο. Καθώς περνάει ο καιρός' date=' το εστιατόριο στο οποίο πηγαίνω εγώ γίνεται όλο και καλύτερο, ενώ αυτό στο οποίο πηγαίνεις εσύ γίνεται όλο και ακριβότερο.

 

Που και που τη λες στο γκαρσόνι: ρε συ Μάκη, λίγο τσιμπημένες δεν είναι οι τιμές, αλλά ο Μάκης απαντά: ναι, αλλά απολαμβάνετε την καλύτερη ποιότητα αγαπητέ κύριε.

 

Τώρα βέβαια, κάτι δε σου πάει καλά: α) αν είναι τόσο μέτριο το άλλο εστιατόριο, τότε γιατί στην ευχή μαζεύει τόσο κόσμο, β) γιατί διάφοροι που παλιά ερχόντουσαν στο ίδιο εστιατόριο με εσένα, ξαφνικά σταμάτησαν να έρχονται;, γ) η μπάκα που μαζεύω και εγώ και εσύ (ήτοι το αποτέλεσμα) είναι παρόμοιες, παρότι εσύ πληρώνεις πολύ περισσότερα για να την μαζέψεις.

 

Στο τέλος, σε κρατάει το σκεπτικό: που να ψάχνομαι τώρα, και άντε να βρω καλό τραπέζι αν αλλάξω εστιατόριο και πολλά παρόμοια. Οπότε μήλο και πάλι μήλο, έστω και πανάκριβο.

 

:wink:[/quote']

 

εγω παλι με μερικους αλλους εδω και καιρο προτιμαμε να μαζευομαστε ολοι μαζι και να μαγειρευουμε μονοι μας. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε και εμενα μεσα στο concept....

 

Απλά οταν μαζευομαστε να μαγειρεψoυμε το φαγητό που τρωμε ειναι απο τη μια μερια τσαμπα....απο την αλλη δεν συγκρινεται με πολλά ακριβα εστιατορια σε πιο επαγγελματικούς παραγοντες...:)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε και εμενα μεσα στο concept....

 

Απλά οταν μαζευομαστε να μαγειρεψoυμε το φαγητό που τρωμε ειναι απο τη μια μερια τσαμπα....απο την αλλη δεν συγκρινεται με πολλά ακριβα εστιατορια σε πιο επαγγελματικούς παραγοντες...:)

 

Αν ξέρατε να μαγειρεύατε όμως θα βάζατε τα γυαλιά σε πολλά και καλά "γαμάτα" κυριλέ εστιατόρια.

 

Από την άλλη όμως, αν ξέρατε να μαγειρεύετε τόσο καλά, μάλλον θα ανοίγατε δικό σας εστιατόριο!

 

Ουφ, πείνασα με όλα αυτά.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου