Προς το περιεχόμενο

Steve Albini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετό καιρό lurking είπα ν' αρχίσω να συμμετέχω πιο ενεργά στο φόρουμ. Αντιγράφω το link από το http://crackhitler.com/

όπου ανακάλυψαν τον Steve Albini σε ένα φόρουμ για πόκερ, ο οποίος μιλάει για τα πάντα γύρω από την μουσική, τους μουσικούς και το σύμπαν γύρω τους.

Μου πήρε ώρα να το διαβάσω, αλλά πραγματικά άξιζε.

http://forumserver.twoplustwo.com/showflat.php?Cat=0&Number=11034555&page=0&fpart=all&vc=1

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για το link, φοβερό!!

 

Vinyl or Digital?

 

 

Neither. I go straight for the vagina. You find them on women.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Chicks listen to good music sometimes, too, you know.

 

 

Not straight ones in my experience, no they don't. You are either a lesbian, a dude, or you don't really like good music. This is a fact proven with science and charts.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Απίστευτος! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδιά... μάλλον πρέπει να είμαι ο μόνος που τον θεωρεί επιεικώς απροσάρμοστο τον άνθρωπο... αν έλληνας έλεγε αυτές τις αρλούμπες θα τον είχαμε σταυρώσει...

 

... αλλά αυτό με το ότι οι straight γυναίκες δεν ακούνε καλή μουσική... τι να του πεις του ανθρώπου... ότι οι γυναίκες συχνότατα την γράφουν κιόλας την καλή μουσική (εκτός από το να την ακούνε);... άσ' τον τρελλό στην τρέλλα του (που έλεγε και ο Μητσιάς)...

 

... εκτός αν είναι indie χιούμορ.. τι να πω.. θα το ξαναδιαβάσω στον επόμενο καύσωνα... να μην ξεχάσω να πάρω και γαργαλιέρα...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

εγώ καταχάρηκα που διάβασα την συνέντευξη και ανακάλυψα έναν νορμάλ άνθρωπο (θα μπορούσε άνετα στην θέση του Albini να ακούω έναν φίλο μου να μιλάει). Νορμάλ, προσγειωμένο, με υγιή άποψη για την μουσική και

την βιομηχανία γύρω από αυτήν, αλλά και την σχέση του σαν επαγγελματίας και σαν μουσικός με το κύκλωμα, που την περιγράφει αρκετά νηφάλια.

 

Δεν πρόκειται για συνέντευξη αλλά για κουβέντα που ξεκίνησε να γίνεται μέσα στα πλαίσια του φόρουμ που είναι μέλος ο Albini. Έτσι από μια άποψη είναι και λίγο σαν να κοιτάμε "μέσα από την κλειδαρότρυπα".

Προσωπικά μου προκαλεί τεράστια ανακούφιση το γεγονός πως, κάποιος σαν τον Albini με τις δουλειές και τις συνεργασίες του μπορεί να συνεχίζει να είναι άνθρωπος, μουσικός και επαγγελματίας, σε μια εποχή που το καλάμι τείνει να γίνει μέσο μαζικής μεταφοράς. Και για την εργασιακή του ηθική φυσικά.

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου