Προς το περιεχόμενο

SATRIANI Σημερα!!!! Μολις γυρισα...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις γύρισα σπίτι απο τη συναυλία του Satriani...

 

Τα λογια ειναι λίγα, ο Θεός (σατριανι) μας συγχώρεσε τις αμαρτιες...

 

Μου άρεσαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και οι Firewind (προσωπικά δεν τους ήξερα).

 

ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΙ ESP ΠΕΝΑ ΤΟΥ GAS! χιχιχιχι...

 

Ο Σατριγιάννης όμως τις πετούσε μακρια...

 

ΟΣΟΙ ΗΣΑΣΤΑΝ ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΨΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κ εγω οτι γυρισα

καταρχην η firewind τα εσπασαν

(πως σας φανηκε το κομματι απο Μαιρη Λυντα???)

 

Για τον κυριο σατριανι τα λογια ειναι περιττα

R E S P E C T

 

Θα μιλησουν τα video στο youtube

Αναμεινατε...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν η πρώτη μου καλοκαιρινή συναυλία για φέτος και το κατευχαριστήθηκα...Οι Firewind ήταν πολύ καλοί ακόμα και με τον δεύτερο τραγουδιστή τους ο οποίος τα πήγε περίφημα..Ο Satriani ήταν πραγματικά από άλλο πλανήτη..έστω και αυτή την μία φορά που τον είδα από κοντά αξίζει για να φανεί πόσα έτη φωτός μπροστά είναι ο άνθρωπος...Κιθάρα παίζει πάρα πολύς κόσμος,αυτός είναι το κάτι άλλο...Δεν γίνεται να παίζεις έτσι για δύο ώρες επί 15 μήνες σε tour.Είμαι τόσο ενθουσιασμένος και συγκινημένος που αν τον θεωρούσα καταπληκτικό κιθαρίστα απλά χθές με έπεισε πως είναι Θ Ε Ο Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τραγουδούσε όλο το γήπεδο τα riff του.τι να λέμε τώρα........

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Καλημέρα!

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασαμε πολυ ωραια super o ηχος και οι μεταλλαδες τα εσπασαν μπραβο στα παιδια κιολας,o satriani απλα ξαναζωγραφισε οπως και στην πετρουπολη πριν τρια χρονια ,ξανα γαματος ζωνταντος γενικα σε ολα..στον vai ειχα κουραστει πολυ περυσι αλλα στον satriani οχι με τιποτα με ταξιδευει το ατομο και μαλλον για πολυ καιρο ακομα..το να τραγουδαμε τα space rock riff του τα λεει ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια. Κ εγώ χάρηκα πολύ τους Firewind. Οι πρώτοι μεταλάδες που βλέπω Live και είναι ανθρώποι! Πολύ καλοί μουσικοί, ωραία κομμάτια, φωνάρα ο τυπάς... Κάνουν θραύση στην Ιαπωνία λέει...

 

Τι να πεί κανείς για το σατριάνι. Εγώ ένα πράγμα όσο και να το σπάω το κεφάλι μου δεν μπορώ να καταλάβω πως ΔΙΑΛΟ το κάνει.

 

Όταν κάνει scream σε αρμονική και κάνει το κλασικό κόλπο με το τρέμολο, αλλάζει αρμονική κ ακούγεται άλλη νότα χωρις να αγγίξει ΠΟΥΘΕΝΑ τη χορδή. Κουνόντας απλά το τρέμολο. Δηλαδή τι να πω....

 

Μήπως ειναι απο μοντάζ ο άνθρωπος και μας κοροιδεύει όλους?

 

Τον σατριάνι τον λάτρευα από παλια, αλλα τελευταία είχα αλλαξοπιστίσει. Ελεγα καλός ειναι κ ο ένας κ ο άλλος (ονοματα δεν λέω, το τοπικ θέλω να μεινει χωρις σφαγή). Χθές που τον είδα live και τον είχα στ 5 μετρα κ μου ΦΩΝΑΖΕ "ΤΙ ΛΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ??? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ" κατάλαβα.

 

Περα απο την κιθάρα, ο άνθρωπος είναι 50 χρονών, πηδα στη σκηνη σαν 20άρης, είναι με το χαμόγελο στα χείλη, μας έλεγε ευχαριστώ καθε 3 κ λίγο, συμμετείχαμε κιόλας (τραγουδούσαμε τα σόλα που έπαιζε) πολύ γέλιο! δεν μου έχει ξανατύχει.

 

Ειμαι Αθήνα 1 χρόνο και ήταν το πρώτο μου live περιοποπής. (στην επαρχία τί να δείς...) Νομίζω έκανα καλή αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν κατάφερα να έρθω :(

Τουλάχιστον τον έχω δει μια φορά

Όσο για το τρικ που λες, χτυπάει την χορδή με το δεξί χέρι, οπότε και παράγεται η αρμονική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο το κατάλαβα. Το κάνς κ εγώ. Το θέμα είναι ότι:

 

ΑΛΛΑΖΕΙ ΝΟΤΑ, ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΡΜΟΝΙΚΗ

 

χωρίς να ακουμπίσει τη χορδη σε άλλο σημείο με το χέρι. Με το δεξί κάνει τρέλες στο τρέμολο, και το αριστερό συνεχίζει να πατάει τη νότα. Κάτι παίζει με το κούνημα στ τρέμολο. Το έκανε τόσες φορές χθές κ τον παρατηρούσα κ πάλι δεν μπόρεσα να καταλάβω.

 

Που είσασταν όσοι ήρθατε? Εγώ ήμουν στη μέση (κ ελάχιστα αριστερά) 2η σειρά κεφαλιών.

 

Δεν φταίω εγώ που το χάσατε...

Είχα βγάλει "ανακοίνωση" στο noiz ένα μήνα πρίν και δεν άνοιξε ρουθούνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ είχα βγάλει αλλά δεν γίνεται να φεύγω συνέχεια από την δουλειά για συναυλίες.

Αυτό που λες δεν ξέρω πως γίνεται. Μηπως είναι τπτ feedback?Εκτός αν παίζει κάτι με το whammy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πώ. Στην αρχή μου βρώμαγε ή πετάλι ή τεχνικός ήχου. Αλλά αν πρόσεξες, άλλαζε όντως την αρμονική του. Δεν ήταν κόλπο με pitch δηλαδή, γιατι μετά συνέχιζε την "επεξεργασία" της νέας νότας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου