Προς το περιεχόμενο

SATRIANI Σημερα!!!! Μολις γυρισα...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω λέω να κάτσουμε στα αυγά μας και να μην βρούμε τη λύση.

 

Αλλιώς πως θα παραμείνει Θεός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και να την βρούμε θα μπορέσουμε να την αξιοποιήσουμε? Πχ το Lizard Down The Throat είναι αρκετά εύκολο, αλλά άντε να το βάλεις επιτυχημένα σε κάποιο τραγούδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παράδειγμα εδώ στο 5.10!

 

 

Αλλάζει την αρμονική κουνώντας απλώς το τρέμολο και το αριστερό του χέρι ειναι στ αέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αρμονικη με τον αντιχηρα στην sol λογικα και bend προς τα πισω τo τρεμολο καν'το και μονο σου αμα ξερεις να βγαλεις την αρμονικη με τον αντιχηρα, εφφετζιδικη τεχνικη εδω και χρονια απο οτι ακουω ερχεται και το feedback oποτε παιζει μαζι του κουνωντας το tremolo και εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αρμονικη με τον αντιχηρα στην sol λογικα και bend προς τα πισω τo τρεμολο καν'το και μονο σου αμα ξερεις να βγαλεις την αρμονικη με τον αντιχηρα' date=' εφφετζιδικη τεχνικη εδω και χρονια απο οτι ακουω ερχεται και το feedback oποτε παιζει μαζι του κουνωντας το tremolo και εκει...[/quote']

 

Σωστός gpiad,το feedback είναι αυτό που φαίνεται να αλλάζει την νότα μετά την αρμονική. :wink:

Όμως ρε παιδιά,λίγη σημασία έχουν όλα αυτά..Ο άνθρωπος έκανε το ίδιο εφε τόσες φορές χωρίς να το βαρεθώ ούτε μια στιγμή..Ήξερε πότε να το κάνει και πόσο να το κρατήσει..αυτό είναι η μαγεία για μένα. :D

Επίσης θα θελα να πώ πως ο χώρος ήταν πολύ καλός μιας και αυτό το στάχυ που υπήρχε κάτω δεν δημιουργούσε προβλήματα σκόνης,ούτε γινόσουν κ@λος αν καθόσουν.

Οι Firewind έδειξαν πολύ δεμένοι και παρουσίασαν αξιοπρεπέστατα τη δουλειά τους.Δεν θέλω να μπώ στη λογική καλοί για τα ελληνικά δεδομένα και άλλες τέτοιες π@π@ριές,ούτε και βέβαια πως ανακαλύψαμε καινούργιο guitar hero...Οι τύποι γουστάρουν αυτό που κάνουν και το ίδιο γουστάραμε κι όσοι βρέθηκαμε εκεί χθες και αυτό δεν επηρεάστηκε απ το αν είναι Έλληνες ή όχι.Ωραία κομμάτια,καλός ήχος και εξίσου καλό show.

O Joe δεν ξέρω αν ειπώθηκε αλλά ήταν Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Σ. :lol: :lol: :lol: :lol: Όπως και το συγκρότημα του..τι μπασίστας ήταν αυτός ρε guys..Όσα και να γράψω λίγα μου φαίνονται για χθές..

Next time ελπίζω να είναι γεμάτο το γήπεδο..να το χαρεί περισσότερος κόσμος. :D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι! Ο μπασίστας με κόμπλαρε κ εμένα! Ειδικά εκεί που έκανε slap... Ο καλύτερος ήχος σε Slap Bass που έχω ακούσει. Ο κιθαρίστας που ήταν μαζί του όμως δεν με ενθουσίασε. Δεν έκανε τίποτα ιδιαίτερο.

 

Ο Gas είναι όντως πολύ καλός. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι Guitar Hero στο είδος του.

 

Δείτε αυτά και κρίνετε μόνοι σας...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZnLynasDCXo

http://www.youtube.com/watch?v=bBgQLwIrerc

 

Μου θυμίζει πάρα πολύ Michael Romeo, αλλα στο πιο ...λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΔΕΛΦΙΑ...:

Ο Gus G είναι τόσο καλός όσο λένε...;;;

Δηλαδή guitar hero και τέτοια...;

 

Αδερφέ αν και πιστεύω οτι ρωτάς με καλή διάθεση,φοβάμαι πως θα αρχίσει μια ανελέητη κοκκορομαχία για το τι είναι και τι δεν είναι..

Υπάρχουν πολλά βίντεο στο u-tube,όπου μπορείς να πάρεις μια γεύση για το τί κάνει ο Gus G.

Στο χθεσινό live όπως είπα παίξανε με την ψυχή τους και ήταν και ο ίδιος πολύ καλός.Κάνει πραγματικότητα το όνειρο του κάθενός μας και κυρίως πολλών παιδιών που αυτή τη στιγμή πιάνουν μια κιθάρα για να μοιάσουν στο "εγχώριο" πρότυπό τους και αυτό από μόνο του συνιστά επιτυχία.

Είναι ταπεινό παιδί,απ όσο τον είχα δει και στο Όνομα του Ρόδου,χωρίς να έχει καβαλήσει κανένα καλάμι (πράγμα που θα ήταν πολύ ευκολο..),έχει δουλέψει πολύ για να το πετύχει και φυσικά έχει θυσιάσει πολλά πράγματα για να φτάσει εκεί που είναι.

Ο ίδιος δεν νομίζω πως ασπάζεται τον όρο guitar hero γιατί ξέρει πως ούτε gilbert είναι,ούτε satriani..Ξέρει όμως να πουλάει καλά αυτό που είναι και να μην αφήνει ευκαιρίες να πηγαίνουν χαμένες.Έκανε ένα,δύο,τρία group και τώρα βρίσκεται σε αυτό που του ταιριάζει καλύτερα κάτι που οφείλεται και στον εξαιρετικό Katsioni ή Κατσιόνη. :wink: :D

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου