Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Ο γκαζοφονιάς


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανερχομαι με ενα καινουργιο κομματι πανω σε φορμα rock'n'roll, λεω τωρα,το μοναδικο που εχω γραψει, μια και δεν εχω ιδιαιτερη κλιση σε αυτο το ειδος.

 

Οπως παντα διαγωνιζομαι στην συνθεση και μονο, αντε και στον ηχο της κιθαρας, που εχει γινει πολυ αγαπητος απο μια μεριδα φανατικων :P οπαδων μου.

 

Οι στιχοι βεβαια δεν εχουν καμμια σχεση με την πραγματικοτητα,οσο αφορα εμενα, αλλα πιστευω αφορουν παρα πολλους οδηγους εκει εξω.Επικινδυνους. :(

 

Θα ηθελα παντως, μια και ειμαι μουσικος δωματιου, να ειχα μια μπαντα που να μπορουσα να επαιζα και να παρουσιαζα τα κομματια πιο ...σωστα.

 

Ειχα μια υποψιν μου απο αλλο thread.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=7198.50;topicseen

 

Τελος παντων. ;D

 

Καλη ακροαση και θα ηθελα την αποψη σας ως προς την συνθεση.

 

 

 

Vartanis_-_Gazofonias.mp3

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και παντα ήμουν απο τους πιο αυστηρους απεναντι σου αυτουνου η μελωδία μου αρεσε αρκετα :D Θυμιζει σίγουρα αλλη εποχη. Σε καποια σημεία ο στίχος φαινοταν προχειρος, σαν να συμπληρωσες καποιες λεξεις ισα για να βγει η ρίμα.

 

Επισης δε μπορω να καταλαβω τι λεει "το ονομα ειχε βγει με λεγανε ? ο γκαζοφονιας". Μ'αρεσει παντως αυτο σαν συμπερασμα που βγαίνει καθε φορα :P

 

+1 από μενα, ωραίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηλιωκας + Γιοκαρινης + Καρβελας + Μπουλας μαζι. Αη λαικ!

 

Αυτο ακριβως ,το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα χωρις να δω το ποστ σου.Βγες απο το μυαλο μου γιατι με τρομαζεις !!! ;D ;D

 

Λιγο καθαρότερη άρθρωση και λιγοτερα στο σολο , αλλα γενικα μου αρεσε.Ευγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα στη φωνή που ακούγεται σαν vocoder μπήκε σαν άποψη ή για να καλυφθούν τα όποια φαλτσάκια?

 

(Αν θυμάμαι καλά το χρησιμοποιείς σε όλα τα κομμάτια, όχι μόνο εδώ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τα παιδια που ακουσαν το κομματι και καναν το κοπο να μου γραψουν τις αποψεις τους.

 

Ελπιζω και οι ..σιωπηροι (65 εως αυτη την στιγμη) ακροατες να πουν και αυτοι την αποψη τους. Θα 'ταν ευτυχημα. ;D

 

@ neeq

Χαιρομαι να ακουω τα πραγματα με το ονομα τους, παντα σε κοσμια πλαισια,και δεν με ενοχλουν οι αυστηρες κριτικες, απεναντιας.

Ο στιχος οντος, δεν παει και για νομπελ λογοτεχνιας, το προσπαθω, δεν ξερω που ακριβως αναφερεσαι στο ...προχειρος.Μπορει και να το αλλαξω αν γινεις πιο ακριβης.

"το ονομα ειχε βγει, με λεγαν' δηλαδη, ο γκαζοφονιας".

 

@Evris

Μηλιωκας + Γιοκαρινης + Καρβελας + Μπουλας μαζι. Αη λαικ! ;D

 

@mick77

Λιγο καθαρότερη άρθρωση και λιγοτερα στο σολο

Σωστος ο παικτης.

 

@longshadow

Μπραβο σου για την παρατηρητικοτητα.

Αυτο το ....πραγμα στη φωνη ειναι το Harmony engine, κανει ...δευτερη φωνη και γενικως δημιουργει μια  .....αναμπουμπουλα, με οτι αυτο συνεπαγεται. ;D

 

@radiator

Δυστυχως δεν σε καταλαβα.Καν γιου εξπλειν. ;)

 

@trigga

Οι παλιες αγαπες,δεν ξεχνιουνε ευκολα. ;D

 

 

Ευχαριστω.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Evris

Μηλιωκας + Γιοκαρινης + Καρβελας + Μπουλας μαζι. Αη λαικ! ;D

 

 

Γιοκαρινη εβαλα για το Νοσταλγος του Ροκ'ν'Ρολ και Μπουλα για το Μπανακι-Μανακι.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μην το αλλαξεις, μ'αρεσει ετσι οπως είναι. Αυτα είναι λεπτομερεις για να ψειρίζουμε, και δεν πρεπει οταν το συνολο είναι κουλ 8)

 

Στο "δηλαδη" ειχα κολλησει οτι ελεγες καποιο ονομα ή καποιο παρατσουκλι μαζι με το γκαζοφωνιας. Ουτε που πηγε το μυαλο μου εκει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου