Προς το περιεχόμενο

Bireli Lagrene@Αθήνα live.


notlrac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ασύληπτη βραδυά με έναν από τους αγαπημένους μου μουσικούς που μας πέρασε όλα τα είδη μουσικής μέσα από μια τρομερή αισθητική!

 

Ότι και να πω θα είναι λίγο πραγματικά, ο άνθρωπος το έχει ξεφτυλίσει το όργανο από κάθε πλευρά!

 

 

(Βεβαια για άλλη μια φορά ο Φακανάς απέδειξε ότι μας βλέπει σαν ευρώ με πόδια.) :(

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκανα τα πάντα για να μην πάω και φυσικά το μετάνοιωσα.

Δες το και λιγο αντίστροφα, με 28 ευρω ,προπώληση, ειδες ενα φαινόμενο της jazz κιθάρας, πέρασες θαυμάσια οπως είπες, να ξέρεις οτι οι συναυλίες του είδους ειναι ρίσκο και οτι αν δεν υπήρχε ο ΓΦ. εμείς ολοι δεν θα βλέπαμε τιποτα.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν υπήρχε ο Φακανάς θα υπήρχε κάποιος άλλος δεν νομίζω ότι θα πρέπει να το πάρω έτσι και δεν νομίζω ότι το γεγονός ότι φέρνει αυτούς τους μουσικούς δικαιολογεί άλλα πράγματα που δείχνουν την αρπαχτή που κάνει. :(

 

Ακόμα και τώρα νιώθω ενθουσιασμένος που είδα και άκουσα αυτόν το μουσικό! Μου έδωσε τόση έμπνευση και όρεξη για να παίξω κιθάρα!

 

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πρωτοπεί κανείς γιαυτόν τον μουσικό!

 

Φοβερή κατάρτιση του οργάνου από κάθε πλευρά, φοβερή αισθητική μουσικότητα κτλ κτλ.

 

 

Αστείο σκηνικό#1: Ξεκινάει και κάνει μια εισαγωγή μόνος του για ένα κομμάτι που θα ακολουθούσε. Οπότε μετά από ένα chord solo καταλήγει και πιάνει ένα πολύ προχώ ακκόρντο και ακούγεται από κάτω ένα ''ΠΠΠσσσσσσσσσσ'' μέσα από την απόλυτη ησυχία, ο Bireli σταμάτησε να παίζει και τον έπιασαν τα γέλια!

 

Αστείο σκηνικό#2: Σκάει τύπος πριν αρχίσει το live μαζί με ένα γκομενάκι φίνο! Όμως δεν είχαν κάνει κράτηση και σκεφτόντουσαν σε ποιά από τα ελέυθερα τραπέζια να κάτσουν. Έρχεται ο άνθρωπος που εξυπηρετούσε για τα τραπέζια για να τους βοηθήσει και εξελίσεται ο παρακάτω κωμικοτραγικός διάλογος:

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός?

Τυπας με γκομενάκι φίνο- Ναι.

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι?

Τυπάς με φινο γκομενάκι- Ε τι ήρθαμε!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός?

Τυπας με γκομενάκι φίνο- Ναι.

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι?

Τυπάς με φινο γκομενάκι- Ε τι ήρθαμε!

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πρωτοπεί κανείς γιαυτόν τον μουσικό!

 

Φοβερή κατάρτιση του οργάνου από κάθε πλευρά, φοβερή αισθητική μουσικότητα κτλ κτλ.

 

 

Αστείο σκηνικό#1: Ξεκινάει και κάνει μια εισαγωγή μόνος του για ένα κομμάτι που θα ακολουθούσε. Οπότε μετά από ένα chord solo καταλήγει και πιάνει ένα πολύ προχώ ακκόρντο και ακούγεται από κάτω ένα ''ΠΠΠσσσσσσσσσσ'' μέσα από την απόλυτη ησυχία, ο Bireli σταμάτησε να παίζει και τον έπιασαν τα γέλια!

 

Αστείο σκηνικό#2: Σκάει τύπος πριν αρχίσει το live μαζί με ένα γκομενάκι φίνο! Όμως δεν είχαν κάνει κράτηση και σκεφτόντουσαν σε ποιά από τα ελέυθερα τραπέζια να κάτσουν. Έρχεται ο άνθρωπος που εξυπηρετούσε για τα τραπέζια για να τους βοηθήσει και εξελίσεται ο παρακάτω κωμικοτραγικός διάλογος:

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός?

Τυπας με γκομενάκι φίνο- Ναι.

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι?

Τυπάς με φινο γκομενάκι- Ε τι ήρθαμε!

 

Δεν χρειάζομαι άλλη περιγραφή! Νιώθω σαν να ήμουν εκεί!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ;) ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός?

Τυπας με γκομενάκι φίνο- Ναι.

Σερβιτόρος- Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι?

Τυπάς με φινο γκομενάκι- Ε τι ήρθαμε!

 

Για αλλη  μια φορα λοιπον αποδεικνυεται οτι....

 

"you can take the skyladiko out of the Greek but you can't take the Greek out of the skyladiko..."... ;D

 

ξηροκαρπια ειχε τουλαχιστον? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε λίγο τραγικό κοινό τελικά, ακόμα και στο encore οι μισοί δεν χειροκτροτούσαν ξενέρωτοι τελείως.

 

 

Άσε μην μου το θυμίζεις πλήρωσα το ουισκάκι μου 9 ευρώ χωρίς ξηροκάρπια και χωρίς απόδειξη βεβαίως!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

notlrac, άσε λίγο τα φίνα γκομενάκια και πες μας τίποτα λεπτομέρειες για τη συναυλία (ρεπερτόριο, μπάντα κλπ). Την έχασα για γελοίο λόγο (τόσο γελοίο που ντρέπομαι να τον γράψω εδώ μέσα) και έχω περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου