Προς το περιεχόμενο

Aγορά veneer.


ZephWyrm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα γνωστικά παλικάρια!

 

Έχω μια Schecter Stargazer VRS που με βόλεψε αρκετά, πάρα την παρορμητική αγορά της. Την έχω 3 χρόνια τώρα, και πολύ γρήγορα άλλαξα τα ηλεκτρικά της καθώς με βόλεψε.

 

y97y5zbeomvanxk2qxgq.jpg

 

Τώρα θέλω να αλλάξω τα δύο χωριστά κομμάτια "pickguard" που έχει με ένα ενιαίο. Σκέφτομουν να αγοράσω κάποιο flame maple veneer και να το βάψω trans-black, αλλάζοντας και τα knobs στην πορεία. Η αλλαγή γίνεται κατα κύριο λόγο για αισθητικούς λόγους, ίσως όμως επανατοποθετήσω και τα controls σε λίγο βολικότερα σημεία για εμένα.

 

Η ερώτηση μου τώρα: Απο πού θα προμηθευτώ το εν λόγω κομμάτι κσύλο?

 

Ευχαριστώ ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρίνιση: Το veneer είναι πολύ λεπτό και θα χρειαστείς και ένα άλλο ξύλο στο οποίο θα το κολλήσεις για να έχεις το pickguard σου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διευκρίνιση: Το veneer είναι πολύ λεπτό και θα χρειαστείς και ένα άλλο ξύλο στο οποίο θα το κολλήσεις για να έχεις το pickguard σου.

 

Άρα ψάχνω για πάχος που δεν έιναι στην κατηγορία veneers? 2-3mm φαντάζομαι θα είναι επαρκή?

 

Aν θυμάμαι καλά κάτω απο το μπροστινό pickguard περνάνε τα καλώδια του neck pup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να έρθουν οι DIYers και θα σε διαφωτίσουν σύντομα...

Έχουν βγει για κυνήγι αγριοπασατεμπιάς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ebay.de το Γερμανικό, ebay.com το Αμερικανό και ebay.ie.

Για ένα τόσο μικρό κομμάτι το κόστος είναι ελάχιστο.

Μπορείς να υπολογίσεις τι επιφάνεια θα είχε το παραλληλόγραμμο κομμάτι που χρειάζεσαι για να κόψεις το pickguard?

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να έρθουν οι DIYers και θα σε διαφωτίσουν σύντομα...

Έχουν βγει για κυνήγι αγριοπασατεμπιάς.

Χά χά χά η αγριοπασατεμπιά τι ήχο βγάζει?

Λοιπόν καλη ιδέα να φύγει η πλαστικίλα και να μπεί κελεμπέκι μουαρέ όπως το φαντάζεσαι

Αν είσαι Αθήνα κοίταξε στον Παντελάκο, ειναι ξυλαποθήκη και θα βρείς στα 2-3 χιλ πάχος που θέλεις, προσοχή μονο έχει την τάση να κυρτώνει και θα χρειαστείς δύο κομάτια να τα κολήσεις για να ειναι τελείως ίσιο εκτός αν βρείς ψιλό στα 0,6-0,8 χιλ που πάλι θα χρειαστείς κάποιο άλλο ασπρόξυλο να κολήσεις να έρθει το σύνολο στα 2-3 χιλ που θέλεις.

 

Αν δε σε βολεύει κανε κανα δυο τηλ εδώ και κάτι θα βρείς

http://organopoios.wordpress.com/προμηθευτές/έλληνες-προμηθευτές/

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, αλλά τελευταία έχω φάει ένα κόλλημα με το snakewood.

 

http://www.ebay.com/itm/ONE-PAIR-SURINAME-SNAKEWOOD-KNIFE-SCALES-KNIFE-BLANK-HANDLE-GRIP-EXOTIC-WOOD-/370991160203#ht_959wt_900

 

Είναι πιο σκληρό από τον έβενο και δουλεύεται πολύ δύσκολα γιατί μπορεί να σπάσει.

Άσε που είναι πανάκριβο.

 

Αλλά ΣΚΟΤΩ!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου