Προς το περιεχόμενο

p4 3,4 GHZ vs dual core


Costas_SD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ dual core! Απλά ο πιό νέος (core 2 duo) είναι ΕΞ' ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ νέο ως τσιπάκι μιά και η αρχιτεκτονική του ΔΕΝ στηρίζεται στην πεπατημένη της Intel ως τώρα, μιλάμε για έναν ΚΑΘΑΡΑ νέο επεξεργαστή, και μην παρασύρεσαι από τα gigahertz!! :wink: o core 2 duo είναι πολύ πιό γρήγορος "σε απλά λόγια" από τον dual core 3,xx... και χωρίς υπερβολή είναι η μέρα με την νύκτα! Αυτό που μου αρέσει πιό πολύ είναι ότι ο 1,86 core 2 duo αλλά και ο 2,13 που έβαλα εγώ πουσάρονται τρελά!!! αυτή την στιγμή τον έχω στα 2,41 και τα bench μου είναι ελαφρώς καλύτερα από τον 2,5!!! τι? ελα αλέεεεεεεεεεεκοοοοοοοοοοο!!! και όμως ΝΑΙ! Α! πάνω κάτω διπλές τιμές από ότι δίνει ο dual core :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε μην σκέφτεσαι με GHertz....Είναι καθάρα ανώτερος ο core2duo....αν βρώ θα σο δίξω κάτι benchmarks να χάσεις την μπάλα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Core 2 Duo και προσοχή (όχι durex έτσι???χεχεχε :twisted: )

Όσον αφορά τις επιδόσεις είναι ανεπιφύλακτα πιο ισχυρός με δυνατότερες εφαρμογές στην FSB και την cache...Θα δεις τη διαφορά και αλλού εκτός από audio applications...ΠΧ στα παιχνίδια ο core 2 duo σε συνδυασμό με μια σωστή κάρτα γραφικών δεν προκειται να σάφήσει να βαρεθείς ποτέ!!σηκώνει τα πάντα...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα!ευχαριστω για την κατατοπιση.ισως να βαλω εναν core duo στα 2,13 GHz .πιστευω να ειναι αρκετος προς το παρον - ο τωρινος που εχω ειναι 1,8 GHz (οχι dual) του 2002!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντος core 2 duo pc δεν μπορούσε να πάιξει με τίποτα project που σε laptop με ton 850D (αν δε κάνω λάθος) έπαιζε άνετα.

8O 8O 8O

 

NO WAY!!!

Αδυνατώ να πιστέψω ότι μηχάνημα με Core 2 Duo δεν μπόρεσε να σηκώσει οτιδήποτε φτιάχτηκε με Pentium σειράς 8xx, απλά δεν γίνεται! Μήπως δεν ήταν Core 2 Duo αλλά Core Duo ο επεξεργαστής; Για λάπτοπ μιλάμε υποθέτω άρα είναι πολύ πιθανό...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit:

 

γράφτε λάθος, ειδού τι συνέβη.

Cubase Project με 50 audio και 10 midi (10VST) σε Pentium 4 3,4 (550) έτρεχε άνετα ενώ δυσκολευόταν (διπλάσιο CPU) στον Dual Core 850 sta 2Ghz

 

υποθέτω σε core 2 duo θα είναι καλύτερα τα πράγματα

sorry για τη μικρή παραπληροφόρηση

:oops:

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου