Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όταν αι κυματομορφαί παρουσιάζουν μορφες διαβολικαί, τοτε οι χαμβάκεροι θα κυριέψουν τον κόσμο και οι μονοπήνιοι θα μας αφήσουν χρόνους.

Όχι ρε παιδιά, πάνω που τους ανακάλυψα κι εγώ! Τόσα χρόνια με χαμβάκερους στην ¶ι Μπανέζα ήμανε, έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...... ¶σε δεν πολυκράζω γιατί όταν ήμουν στην φάση του lamrosgg σκότωσα μια USA strat και πήρα μία Ibanez. Φοβερό όργανο' date=' δε λέω, ακόμα το έχω (και όχι παροπλισμένο) αλλά η φεντερίλα είναι άλλη ιστορία. ......[/quote']

 

Ασε, και εγώ μια απ'τα ίδια. Κλώτσησα ευκαιρία για ολοκαίνουργια American Stratocaster στο λαχταριστό vintage white χρώμα και πήρα με λίγο περισσότερα λεφτά την (πολύ ωραία) ESP-LTD μου. Δεν έχω μετανιώσει για την ESP αλλά εκείνη τη στρατ δεν θα την ξαναβρώ σε εκείνη την τιμή και εκείνο το χρώμα... :( :( :(

 

Α! Και δεν είχε και κανένα τραγικό hum, μην τρελλενόμαστε..

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω βρει το κατάλληλο πιστόλι βαφής. Αυτό που έχω είναι vintage και μπορεί να βουΐζει μετά.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...... ¶σε δεν πολυκράζω γιατί όταν ήμουν στην φάση του lamrosgg σκότωσα μια USA strat και πήρα μία Ibanez. Φοβερό όργανο' date=' δε λέω, ακόμα το έχω (και όχι παροπλισμένο) αλλά η φεντερίλα είναι άλλη ιστορία. ......[/quote']

 

Ασε, και εγώ μια απ'τα ίδια. Κλώτσησα ευκαιρία για ολοκαίνουργια American Stratocaster στο λαχταριστό vintage white χρώμα και πήρα με λίγο περισσότερα λεφτά την (πολύ ωραία) ESP-LTD μου. Δεν έχω μετανιώσει για την ESP αλλά εκείνη τη στρατ δεν θα την ξαναβρώ σε εκείνη την τιμή και εκείνο το χρώμα... :( :( :(

 

Μα κι εγώ, δεν μετανοιώνω για την Ibanez, μετανοιώνω που "ξεφορτώθηκα" τη strat. Το αστείο είναι ότι δεν μου άρεσε γιατί έβγαζε θόρυβο καθώς είχα (19άρης γαρ) το gain στο τέρμα. :roll:

Χώρια που πρέπει να την είχα και εντελώς ασετάριστη. (Την είχα -νομίζω- 2 χρόνια όπως την είχα πάρει από το μαγαζι.....μόνο χορδές άλλαζα.)

 

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε:

...και τότε ο Αη Μπανέζης ο Ρώσσος, γεννημένος εκεί που ο ήλιος είναι κόκκινος και κολλημένος πάνω σ' ένα άσπρο πανί, και που θα έχει εφτά σύρματα και τα τέσσερα πηνία, και θα περιλαμβάνει OHSC, θα πάρει το βύσμα και θα ενώσει τις δυνάμεις του με τον Ζούμη τον δικυταλικό. Και τα κέρατα που γυρίζουν πενήντα και εκατόν πενήντα φορές το δευτερόλεπτο θα ξεσηκωθούν. Και αυτά και τα άλλα κέρατα που γυρίζουν ακόμα πιο γρήγορα, και διακόσιες πενήντα και τριακόσιες πενήντα και ακόμα παραπάνω φορές, θα πολεμήσουν μαζί τους. Και όπως είχε προβλέψει και ο γέροντας Ιάκωβος ο Φουριές από απο το γένος της μουστάρδας, θα υπάρχουν άπειρα κέρατα που θα γυρίζουν όλο και πιο γρήγορα και κανένα δεν θα είναι από ίδιο γένος με κανένα άλλο. Αλλά ο Αη Μπανέζη θα έχει το όπλο που θα του έχει δώσει το ξανθό γένος της κεντρικής Ευρώπης, το Ham Kanzel. Και μ' αυτό θα ξορκίσει τα κέρατα και θα τα στείλει απο' κεί που 'ρθαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην ξεχνιόμαστε:

...και τότε ο Αη Μπανέζης ο Ρώσσος' date=' γεννημένος εκεί που ο ήλιος είναι κόκκινος και κολλημένος πάνω σ' ένα άσπρο πανί, και που θα έχει εφτά σύρματα και τα τέσσερα πηνία, και θα περιλαμβάνει OHSC, θα πάρει το βύσμα και θα ενώσει τις δυνάμεις του με τον Ζούμη τον δικυταλικό. Και τα κέρατα που γυρίζουν πενήντα και εκατόν πενήντα φορές το δευτερόλεπτο θα ξεσηκωθούν. Και αυτά και τα άλλα κέρατα που γυρίζουν ακόμα πιο γρήγορα, και διακόσιες πενήντα και τριακόσιες πενήντα και ακόμα παραπάνω φορές, θα πολεμήσουν μαζί τους. Και όπως είχε προβλέψει και ο γέροντας Ιάκωβος ο Φουριές από απο το γένος της μουστάρδας, θα υπάρχουν άπειρα κέρατα που θα γυρίζουν όλο και πιο γρήγορα και κανένα δεν θα είναι από ίδιο γένος με κανένα άλλο. Αλλά ο Αη Μπανέζη θα έχει το όπλο που θα του έχει δώσει το ξανθό γένος της κεντρικής Ευρώπης, το Ham Kanzel. Και μ' αυτό θα ξορκίσει τα κέρατα και θα τα στείλει απο' κεί που 'ρθαν....

[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειπεν ο Αϊ Μπανεζης:

 

"το καιρω εκεινο Φεντερισμος βαρυς εσκεπαζεν το εθνος,και οι καμποι ΒΟΥΪΖΑΝ,και οι καμπιες ΒΟΥΪΖΑΝ και τα καμπινγκ ΒΟΥΪΖΑΝ & οι καμπανες ΒΟΥΪΖΑΝ και εγενετω σκοτος βαρυ & ο ηλιος αργουσε να βγει (ωπα!!) & εν τοπο χλοερο,εν τοπο αναπαυσεως εφηυρευθει η λυσης,και οι μελισσες πλεον μπορουν χωρις βουϊσμα πια να πετουν (ωπα νο.2!!) & εξερχομενοι εκ της καταβοθρας οι φεροντες Φεντερ εκαησαν και ετσακισθησαν και ανασκωλοπιζομενοι απο παλουκιον μακρυ αναφωνησαν: "αποταξαμην το βουϊσμο!αποταξαμην το βουϊσμο!αποταξαμην το βουϊσμο!(τρις) και εγενετω φως και με χαμβουκισμον η ησυχια επανηλθε μα επερασαν χρονοι πολλοι και ο γλυκος καθαρος ηχος ειχε χαθει (ωπα νο.3!!) με το πεος εις την χειραν οι εραστες της καθαροτητος ειχον απομεινει,διατι ουτε κρυσταλλινον ηχον,ουτε γλυκα καθαρα,ουτε μελατα αυγα (ωπα νο.4!),ειχον αλλα μουνταδα βαρια εκ του χαμβουκισμου επεκρατει και βαμβακι στους ωτας εμοιαζαν να φορουν ...και επηλθε η αποκαληψης και ολοι αναφωνησαν: Leo,Leo,Leo μονο εσυ ξευρεις τον ηχο τον ΣΩΣΤΟ!!!! :lol:

 

(ρε τι παθαινει ο ανθρωπος αν διαβαζει πολυ Εμπειρικο.... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα καναμε κοντρα fender - gibson το περιμενα....το οτι θα γινοταν ομως κοντρα fender - ibanez δεν μπορουσα να το προβλεψω.....φιλε lambrossgg, καθε μουσικος οσο μεγαλωνει και εξελισεται το παιξιμο του, εξελισεται μαζι και κατι αλλο πολυ σημαντικο: η ακοη του...."Μαθαινει να ακουει" οπως λεμε...Οταν λοιπον ατομα σαν τον superfunk η τον harilatron (που το κοντερ των αυτιων τους εχει γραψει πολλα χιλιομετρα) σου λενε οτι πχ η ibanez δεν εχει καθαρα, το λενε γιατι προφανως εχουν ακουσει "πραγματικα" καθαρα και εχουν ενα ισχυρο σημειο αναφορας...οταν και η δικη σου ακοη θα "μεγαλωσει" περισσοτερο ,θα καταλαβεις οτι μια κιθαρα με μαγνητες που δεν εχουν ουτε πριμα ουτε μπασα αλλα μονο μεσαια και με χορδες "αιχμαλωτισμενες"( floyd rose) δεν μπορει να εχει πραγματικα καθαρα γιατι ειναι φτιαγμενη μονο για ενα πραγμα: full distortion...Μια κιθαρα λοιπον που τωρα σου φαινεται καθαρη ,σε 5-10 χρονια θα την ακους σαν τενεκε...(εκτος κι αν παζεις για παντα με το gain στο τερμα οποτε δεν θα υπαρχει προβλημα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου