Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φορα και ενα καιρό ο τζιμι επαιζε με fender...

 

 

 

βέβαια ο τζιμάκος δεν το αντεξε το πολυ το βουιτό...

 

 

 

 

 

και τωρα εκει που είναι μαλλον εχει ESP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mπα ο Τζίμις τώρα το γύρισε σε Parker...

 

Και κάτι άλλο , με όλο το σεβασμό lambrosgg.. αν νομίζεις ότι οι Ibanez είναι το απόλυτο value for money, μάλλον δεν έχεις ακούσει καμιά Cort , Godin κλπ στα ίδια λεφτά.Δε λέω καλές είναι αλλά συγκεκριμένα η rg320 των 450ε ήταν πολύ χειρότερη από την Schechter Omen των 300ε και ακόμα και Suzuki καλύτερη από την GRX40 βρήκα.

 

Το μέτριος λαιμός που είπες είναι επίσης πολύ υποκειμενικό φίλε μου.

 

Kurt καλύτερα μάλλον να βάλεις τα λεφτά στην άκρη να μαζέψεις κανα 500-600 και να πάρεις μια Cort και να είσαι κύριος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλε μου φιλε Κουρτ... :lol:

Πριν κανεις οτιδηποτε κανε το εξης απλο:

 

Συνδεσε την κιθαρα με τον ενισχυτη σου στο ΚΑΘΑΡΟ καναλι ,ανοιξε τον ενισχυτη σε μια ΛΟΓΙΚΗ ενταση και ΠΙΑΣΕ τις χορδες (μιουταρε της δηλ.) με το vol της κιθαρας στο τερμα.

 

Καθησε σε μια καρεκλα που να ...στριφογυριζει :lol: και γυρνα τωρα σιγα σιγα μεχρι να βρεις τη θεση που η κιθαρα ...βουιζει :lol: λιγοτερο....

 

enjoy your playing...

 

τοσο απλο ειναι... :cry:

 

τωρα αν θες να παιξεις Slipknot με μονους απλα ΔΕΝ γινεται.. :wink:

 

Α,οι περισσοτερες Ibanez που εχω παιξει εχουν τον χειροτερο ΚΑΘΑΡΟ ηχο που εχω ποτε μου ακουσει και μπρατσα σα...μπαγλαμαδες,σε 2 λεπτα παθαινω τεντονιτιδα,τοσο λεπτα ειναι...... :lol:

 

Τον καθαρο ηχο των μονων,κανενας διπλος δεν θα στον δωσει (ουτε οι noiseless) ...βεβαια θα πρεπει να εχεις Μ.P.F (μετα Pink Floyd) τεχνολογια.. :lol: για να μην εχεις ....βζζζζζζ... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ο Τζιμάκος έπαιζε με Fender γιατι όταν έπαιζε ο Τζιμάκος ΔΕΝ υπήρχε τιποτα καλύτερο και εναλλακτική λύση!

 

Τώρα όμως έχουμε 2007! Και οι Γιαπωνέζοι όλα τα σφάζουν όλα τα μαχαιρώνουν και ΕΥΤΥΧΩΣ έχουν φτιάξει και μερικές κιθάρες. Οι ibanez των 600-800 ευρώ, που έχουν ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ δεν έχουν χάλια καθαρά (αν είναι δυνατον το άκουσα κ αυτο)

 

Συγνώμη για τις Cort. Τις ξέχασα... Είναι όντως πολύ καλές κιθάρες για τα λεφτά τους.

 

Ρε Superfunk αμα είναι να στριφογυρίζω στην καρέκλα και να με περάσουν για τρελό άστο καλύτερα... Μήπως με μαύρη μαγεία γίνει τπτ? Να καλέσω το πνεύμα του Hendrix να μου διώξει το βουητό???

 

Τεσπα...

 

Αγαπητέ φίλε Kurt, το καλύτερο που έχεις να κάνεις, αφού δεν σε γεμίζει πλέον η Fenderitsa σου, είναι να κάνεις μια βόλτα στ μαγαζιά, να δεις τι λεφτά έχεις, να πουλήσεις την κιθάρα σου και να πάρεις κάτι που θα σου κάνει κ δεν θα θές extra μαγνήτες, τάστα, τρεμουλα και δεν ξέρω κ εγω τι άλλο σε ενα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου οτι και να μου λες εσυ τον ΚΑΘΑΡΟ ηχο που εχει μια καλη Tele,strat,jaguar,jazzmaster,Rickenbacker,Gretsch με Dearmonds & Gibson με μονους Ρ90 δεν τον εχει ΚΑΜΜΙΑ κιθαρα με την "καινουργια" τεχνολογια των 50 ετων που τωρα εσυ ανακαλυψες (οχι δεν λανσαρε η Ibanez τους "σωτηριους" διπλους μαγνητες... :lol: )...

 

Τοσο απλα ειναι τα πραγματα..... :wink:

 

Αν τωρα ζεις με το ποδι κολλημενο στο "ντιστορσιο" τι να πω ...παιξε με διπλους.... :lol:

 

Αληθεια τι μουσικη παιζεις/ακους?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφιερωμένο σε όλους.

10 sec of hum.

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/harilatron/shame_on_you_seymour_duncan.mp3

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

EDIT: ξέχασα να γράψω ότι ζητώ συγνώμη για την ποιότητα αλλά αναγκάστηκα να βάλω το slider στο mix στο +6 dB για να ακουστεί. Αν άφηνα να παίξει την κιθάρα που είναι γραμμένη παρακάτω, θα κοκκίνιζε "το σύμπαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω πωωωωωωωωωωωω!!! Πως καταφέρνεις και διατηρείς την ψυχική σου ηρεμία με τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο hum ρε harilatron... Πραγματικά χρειάζεσαι μια ιβανεζ με 74 humbuckers και δύο edge pro, ένα στην κλασσική του θέση και ένα στο headstock.. Και έναν modelling ψηφιακό ενισχυτή με δεκαπλό noise κάτι, να κόβει ότι πιθανό βουητό έχει ξεφύγει. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Η άλλη λύση για να μην έχεις hum είναι να μην βάζεις τον ενισχυτή στην πρίζα ή να μην του πατάς το κουμπί που λέει "power". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδάκια, έχω την κιθαρούλα μου με EMG-81, και το πολυεφέ της Zoom G2 1.U το οποίο είναι NOIZLESS και όταν δεν παίζεις, ακόμη και με volume ανοιχτο, ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ "ΤΣΙΚ"

 

Εσείς, συνεχίστε να βαβουρίζετε με τις Fenderίτσες σας και με τα analog πεταλάκια σας...

 

ΨΗΦΙΑΚΟΥΡΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ. Νιώστε το τώρα που είναι νωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

:lol: :lol: :lol:

 

¶σε δεν πολυκράζω γιατί όταν ήμουν στην φάση του lamrosgg σκότωσα μια USA strat και πήρα μία Ibanez. Φοβερό όργανο, δε λέω, ακόμα το έχω (και όχι παροπλισμένο) αλλά η φεντερίλα είναι άλλη ιστορία.

 

Κι εδώ βλέπετε το φάσμα του hum (μετά από normalize)

 

humspectrum.jpg

 

Αηδία ε? :lol: :lol: :lol:

Πού είναι ρε παιδιά οι άρτιες (ζυγές) αρμονικές? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε η αποκάλυψη!!!

humspectrum%20copy.jpg

 

 

Και το 'χα διαβασει εγω στις ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ του ΠΑΙΣΙΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ :lol: :lol:

 

Και όταν αι κυματομορφαί παρουσιάζουν μορφες διαβολικαί, τοτε οι χαμβάκεροι θα κυριέψουν τον κόσμο και οι μονοπήνιοι θα μας αφήσουν χρόνους.

Προφητείες παίσιου μοναχού, κεφάλαιο 4 παράγραφος 9

 

 

για παραγγελίες: 2310-521010 ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ:

ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΦΕΝΤΕΡ

Ο ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ: FENDER VS GIBSON

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου