Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επέστρεψα από την εξεταστική και σκέφτομαι να παρω καινουργια κιθάρα ή να αλλάξω μαγνήτες.Οι μαγνήτες fender vintage noiseless για stratocaster λένε τίποτα?Δε θα έχω θόρυβο?(έχω μαιμουδισιους fender μιας και είναι made in China η κιθάρα και έχω αφόρητο θόρυβο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Τελικά η strat σου είναι Κorea

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=114150

 

Japan

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8310

 

ή κινέζικη?

 

 

Ναι οι noiseless που λές καλοί είναι. Μπορεί να μην είναι αντιπροσωπευτικοί strat αλλά αφού σε ενοχλεί τόσο ο θόρυβος......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγος θόρυβος παραπάνω ποτέ δεν πείραξε κανέναν... 8)

 

Οι μαγνήτες μπορούν να ανανεώσουν λίγο το ηθικό σου μέχρι να βρεις μια πολύ καλή κιθάρα η οποία απευθύνεται στα γούστα σου.

 

Μέχρι τότε απλά πειραματίσουμε με 1-2 σετάκια μαγνήτες.

Οι noiseless είναι καπως χλιαροί μαγνήτες.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι noiseless είναι κατά τη γνώμη μου κάπως ακριβοί αν προκειται για κινεζοκορέα κιθάρα, την οποία σκέφτεσαι και να αλλάξεις μαλιστα.

γιατί δεν παίρνεις κάτι από GFS

 

http://store.guitarfetish.com/singlecoil.html

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο harilatron εχει δικιο.Σας τρελανα και εγω μπερδευτικα.Κορεατικη ειναι.πωπω μαυτες τις μ..... εργοστασια.Θα μου την βιδωσει και θα παρω καμια gibson.Ελεος πια!!!Βασικά είχα σταμπαρει μια μεξικανικη fender με 2 humbuckers tex mex.Τι λετε και εσεις?Να παρω μαγνητες vintage noiseless 3 single coil ή να πάρω την μεξικάνικη με tex mex.Για ακριβή κιθάρα άνω των 700ευρώ χλωμό.Να συμπληρώσω οτι δεν θέλω θόρυβο,αυτο ειναι που μου την σπαει αγρια.Σαν ξυλο κλπ η κορεατικη καλη είναι,11χρόνια κλείνει το σεπτεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ και ας γίνω ΚΑΚΟΣ

 

Φατε βουιτό με τις Fenderιτσες σας....

 

 

ΒΒΒΒΒΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ

 

 

Νομιζεις οτι φταιει το οτι ειναι κινέζικη? ΟΛΕΣ βουίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξαναπώ και ας γίνω ΚΑΚΟΣ

 

Φατε βουιτό με τις Fenderιτσες σας....

 

 

ΒΒΒΒΒΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ

 

 

Νομιζεις οτι φταιει το οτι ειναι κινέζικη? ΟΛΕΣ βουίζουν...

 

¶ΝΤΕ ΠΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :roll: :roll:

 

bees_500x432.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τζιτζιλάμπρο, ο καιρός γας εγγύς για να σου αποκαλυφθεί ΟΧΙ ΜΙΑ, αλλά ΔΥΟ μεγάλες αλήθειες για τις φεντροκιθάρες.

 

Ο γέροντας είπε: (Σελίδα 534 παρ 3)

 

Όλοι αυτοί που παίζουν με φέντερ -πως τις λένε- αυτές τις κιθάρες είναι ξεστρατημένοι. Το κάνουν για το χρήμα και για τη δόξα γιατί από πίσω υπάρχουν συμβόλαια. Στούς δίσκους γράφουν όλοι με Ιάξων. Και όταν πρέπει να παίξουν ζωντανά, ΨΕΥΔΟΝΤΑΙ, και κάνουν πως κουνάνε τα χέρια τους και πίσω από τη σκηνήν έχουν το παραπαίδι τους με άλλο όργανον (είτε την Ιάξων είτε την Ιεσπείν) στο χέρι.

 

και παρακάτω (παρ 6) λέει:

 

Και θα' ρθει καιρός, που οι μωροί θα κατεβάσουν το διστόρσιο από το 10 και θα το βάλουν στο 7. Και αυτοί που έχουν διστόρσιο που πάει μέχρι το 11, θα το βάλουν στον κ$#% #$@. Και τότε, θα σταματήσουν τα βουητά και οι σειρήνες και ο αλλαλαγμός, και θα φύγει η θάλασσα και κύματα μέσα από τα ηχεία και οι τρίχες της κεφαλής τους θα ξανακατσαρώσουν. Και αυτοί που ακούνε θα πούν: Εδά μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου