Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και θα' ρθει καιρός, που οι μωροί θα κατεβάσουν το διστόρσιο από το 10 και θα το βάλουν στο 7. Και αυτοί που έχουν διστόρσιο που πάει μέχρι το 11, θα το βάλουν στον κ$#% #$@.??????????????????????????????

 

 

Μιλησε η βαβούρα "ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ"

 

κ θα έρθει ο καιρος, που ο κόσμος θα καταλάβει ότι δεν υπάρχουν μονο Fender και Gibson σε αυτόν τον κόσμο αλλά κ άλλες ΑΝΩΤΕΡΕΣ κιθάρες.

 

Όχι μόνο ESP, αλλα και IBANEZ, Jackson και ένα σωρο άλλες, που ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...

 

 

??????????????????????????????

 

 

Μιλησε η βαβούρα "ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ"

 

 

:lol: :lol: :lol: Μπορείς να εμβαθύνεις λίγο σ' αυτό?

 

 

...

κ θα έρθει ο καιρος' date=' που ο κόσμος θα καταλάβει ότι δεν υπάρχουν μονο Fender και Gibson σε αυτόν τον κόσμο αλλά κ άλλες ΑΝΩΤΕΡΕΣ κιθάρες.

 

Όχι μόνο ESP, αλλα και IBANEZ, Jackson και ένα σωρο άλλες, που ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ![/quote']

 

Έλα ρε φίλε.... σοβαρά? Κι εγώ νόμιζα ότι είναι άχρηστες όλες αυτές.

(Από αυτές που ανέφερες, αυτές με τους μονοπήνιους δεν κάνουν vsszssszzzzzzzzzz?)

Αλλά ξέχασα, μάλλον μονοπήνιους βάζουν στα παιδικά μοντέλα καθώς και σε αυτά που είναι για τους χαζούς /κουφούς. Ή σε αυτές που είναι γι αυτούς που δεν έχουν λεφτά να πάρουν διπλούς και κατ΄ανάκγη παίρνουν μονούς (για να εξυπηρετηθούν) οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφυγαμε απο την κουβεντα.Ρωτησα για μαγνητες οχι για κιθαρες.Οι fender δεν ειναι τυχαιες κιθαρες.Εχουν ιστορια.Οπως και ναχει ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει και του λεει η τσεπη να παρει.Ακουσα εγω την αμερικανικη fender και ήταν τελεια,ουτε θορυβο,τπτ αλλά η τσέπη δεν μου λεει να δώσω τόσα.Δεν είμαι ουτε ο Vai ουτε ο Satriani.Προτεινετε μου μαγνητες που να μην κάνουν θόρυβο,duncan?fender μονοπινιους vintage noiseless?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Jackson οι professional Series φτιαχνονται στην Ιαπωνια. Και στην Αμερικη μερικες...

 

Οι Ibanez ειναι οι καλυτερες Value For Money κιθάρες. Αρχίζουν απο 200 - 250 ευρω περίπου και είναι ό,τι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Γενικώς είναι οι πιο τίμιες κιθάρες.

 

Μιλίσανε οι ΛΕΦΤΑΔΕΣ!!! Για να πάρεις Fender κιθάρα της προκοπής, πρέπει να σκάσεις τουλάχιστον ένα χιλιάρικο. Κ μιλάω για λαιμό, γιατι το βουητό ειναι αναπόφευκτο...

 

Το ίδιο παίξιμο το βρίσκεις σε κιθάρα 400 αυρώ απο Ibanez, Jackson μέχρι και YAMAHA θα με αναγκάσετε να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

KurtC, διαβάζοντας τα posts σου, έχω την εντύπωση ότι δεν έχεις ισχυρή άποψη για το τι είναι αυτό που χρειάζεσαι. Αυτό δεν είναι κακό, ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία από τα διαφορετικά όργανα που κυκλοφορούν.

Θα σου πω το εξής. Αν είναι να κρατήσεις τη strat που έχεις, υπάρχει πολύ μεγάλο περιθώριο βελτίωσης. Μαγνήτες - γέφυρα - κλειδιά. Με αυτή τη σειρά.

Εν ολίγοις οι μονοί μαγνήτες βγάζουν αυτό το θόρυβο. Οι διπλοί από τη μία δεν βγάχζουν θόρυβο από την άλλη έχουν λίγο περιορισμένες τις ψηλές συχνότητες στην έξοδό τους (και κατά κανόνα ισχυρότερο σήμα). Οι noiseless είναι μαγνήτες που το δέυτερο πηνίο το έχουν κάτω από αυτό που πιάνει τις χορδές. Δηλαδή (χοντρικά) είναι διπλοί αλλά όχι το ένα πηνίο δίπλα στο άλλο αλλα το ένα κάτω από το άλλο. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα και να μην τσιμπάνε θόρυβο αλλά επιπλέον ο ήχος τους προσεγγίζει περισσότερο τους μονούς.

Αν δεν έχεις εμπειρία της διαφοράς του ήχου μεταξύ ενός μονού και ενός διπλού, μάλλον δεν έχει νόημα να το συζητάμε μέχρι να τους ακούσεις.

 

Η φοβερή πατέντα που λέει o lambrosgg ότι έχουν οι Jackson (κλπ) και δεν βγάζουν θόρυβο είναι περίπου 70 ετών. Όλα αυτά τα χρόνια υπάρχουν παράλληλα και μονοί και διπλοί γιατί ακούγονται διαφορετικά και γιατί ο θόρυβος δεν είναι πάντα πρόβλημα.

Όλα αυτά βέβαια μέχρι την εποχή του lamrosgg που θα βγάλει διάγγελμα να καταργηθούν οι μονοί.

 

Σε φιλώ,

Ο Λεφτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι οι διπλοι μαγνητες κοβουν τα πριμα λιγο το ήξερα.Απλά θέλω να φτι'αξω την κιθάρα με μονους μαγνητες και σε ρώτησα αν οι vintage μονοπινιοι κάνουν την δουλειά τους.Ολα αυτα τα ρώτησα γιατι η fender μου δεν έχει καλους μαγνητες και σκεφτηκα αν θα με συμφερε να τους άλλαζα ή να την πεταγα.Λοιπόν,με αυτούς τους μαγνητες http://www.stollas.gr/viewproduct.asp?ProductID=4195 κάνουμε δουλειά?

Θα μειωθεί ο θόρυβος σε σχέση με αυτους που έχω?Κουβέντα κάνουμε,δεν τσακωνόμαστε.Χαλαρώστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου