Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ γιατρέ που όσο κι αν περνάνε τα χρόνια δεν έχω κατεβάσει ιδιαίτερα το ντιστόρσιο αλλά προτιμώ τις Gibson και τις fender, τα λαμπάτα ενισχυτά και τα πολύ λίγα αναλογικα μόνο πετάλια, και έχω φτιάξει με τέτοια πράγματα τον ήχο που θέλω, τι έχω??? Είναι ανησυχητικό? Τι να κάνω? Ελπίζω να μη θέλει ένεση γιατί τις φοβάμαι.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

...

με το πεος εις την χειραν οι εραστες της καθαροτητος ειχον απομεινει' date='διατι ουτε κρυσταλλινον ηχον,ουτε γλυκα καθαρα,ουτε μελατα αυγα (ωπα νο.4!),ειχον αλλα μουνταδα βαρια εκ του χαμβουκισμου επεκρατει και βαμβακι στους ωτας εμοιαζαν να φορουν ...και επηλθε η αποκαληψης και ολοι αναφωνησαν: Leo,Leo,Leo μονο εσυ ξευρεις τον ηχο τον ΣΩΣΤΟ!!!! :lol:

....

[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

 

Κάτσε να το πάω λίγο σε πιο vintage ιδίωμα:

 

Τω καιρό εκείνω, ζεύγη μαγνητών εν σειρά και εν αντιπαραλλήλω πολικότηταν λυμαίνοντο την υπερπόντιον χώραν και ουκ εγένετο γάμος ή εορτή ή πανήγυρις μετά βόμβου τε και φυσήματος. Και ήκουσον οι μαθητές τον ήχον αυτών και ερωτούντες τον κύριο Λέο είπαν αυτώ:

 

Έν τινι τρόπο βόμβος εξαλλείψασθαι διδάσκαλε? Έστιν ουν μέγα το τίμημα, εφ' ου οι ημέτεροι μαγνήται καθαρισθήσονται?

 

Αποκριθείς δε ο κύριος Leo είπεν αυτοίς:

Μακάριοι οι μονοπήνιοι, ότι αυτών εστίν η βασιλεία των μουσικών. Μακάριοι οι θορυβούντες, ότι αυτοί προσληφθήσονται παρα των στουντίων. Μακάριοι οι ολιγόγκαζοι, ότι αυτοί ηχογραφήσουσι ευκρινώς. Μακάριοι οι τον βόμβον υπομένοντες, ότι αυτοί αναγνωρίσουσιν την λάμψην των καθαρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατρέ που όσο κι αν περνάνε τα χρόνια δεν έχω κατεβάσει ιδιαίτερα το ντιστόρσιο αλλά προτιμώ τις Gibson και τις fender, τα λαμπάτα ενισχυτά και τα πολύ λίγα αναλογικα μόνο πετάλια, και έχω φτιάξει με τέτοια πράγματα τον ήχο που θέλω, τι έχω??? Είναι ανησυχητικό? Τι να κάνω? Ελπίζω να μη θέλει ένεση γιατί τις φοβάμαι.
μου θυμιζεις τον εαυτο μου...(αν και εσχατως το gain οσο παει και κατεβαινει)..παντως περνα απ'το γραφειο αυριο γιατι εχω και σε χαπια... :wink:..............ΥΓ..σε υπόθετο θα σε ενδιεφερε?? :wink:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..παντως περνα απ'το γραφειο αυριο γιατι εχω και σε χαπια... :wink:..............ΥΓ..σε υπόθετο θα σε ενδιεφερε?? :wink:

 

Τα χάπια φαίνονται οκ. Εχει και αναβράζοντα το μαγαζι? Τα υπόθετα είναι για αυτούς τους περίεργους τους "emo", ή όπως τους λένε... :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδάκια' date=' έχω την κιθαρούλα μου με EMG-81, και το πολυεφέ της Zoom G2 1.U το οποίο είναι NOIZLESS και όταν δεν παίζεις, ακόμη και με volume ανοιχτο, ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ "ΤΣΙΚ"

 

Εσείς, συνεχίστε να βαβουρίζετε με τις Fenderίτσες σας και με τα analog πεταλάκια σας...

 

ΨΗΦΙΑΚΟΥΡΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ. Νιώστε το τώρα που είναι νωρις.[/quote']

 

Πού να σου΄λεγαν ότι δεν ακούγεται "ΤΙΠΟΤΑ" γιατί υπάρχει gate... τώρα θα ρωτήσεις τι είναι το gate...

 

Στην αρχή είχε πλάκα αλλά νομίζω ότι έχεις γίνει κουραστικός. ΑΝ υπήρχε ένα κουμπάκι σε αυτό το ευλογημένο φόρουμ που να έλεγε "IGNORE USER", να είσαι σίγουρος ότι θα είχε πιο πολλά clicks κι από το site της Jenna Jameson... Σόρι που σου μεταφέρω έτσι απότομα τα νέα. Σε πήραν στα σοβαρά, σε πήραν στα αστεία, σε πήραν με την υπομονή, σε πήραν στο δούλεμα... μήπως είναι ώρα να πάρεις κάτι κι εσύ;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδάκια' date=' έχω την κιθαρούλα μου με EMG-81, και το πολυεφέ της Zoom G2 1.U το οποίο είναι NOIZLESS και όταν δεν παίζεις, ακόμη και με volume ανοιχτο, ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ "ΤΣΙΚ"

 

Εσείς, συνεχίστε να βαβουρίζετε με τις Fenderίτσες σας και με τα analog πεταλάκια σας...

 

ΨΗΦΙΑΚΟΥΡΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ. Νιώστε το τώρα που είναι νωρις.[/quote']

 

Πού να σου΄λεγαν ότι δεν ακούγεται "ΤΙΠΟΤΑ" γιατί υπάρχει gate... τώρα θα ρωτήσεις τι είναι το gate...

 

Στην αρχή είχε πλάκα αλλά νομίζω ότι έχεις γίνει κουραστικός. ΑΝ υπήρχε ένα κουμπάκι σε αυτό το ευλογημένο φόρουμ που να έλεγε "IGNORE USER", να είσαι σίγουρος ότι θα είχε πιο πολλά clicks κι από το site της Jenna Jameson... Σόρι που σου μεταφέρω έτσι απότομα τα νέα. Σε πήραν στα σοβαρά, σε πήραν στα αστεία, σε πήραν με την υπομονή, σε πήραν στο δούλεμα... μήπως είναι ώρα να πάρεις κάτι κι εσύ;

 

Aντε επιτελους.Εγω δεν μιλαω καθολου δεν θα ημουν καθολου ευγενικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοση ώρα δεν μιλάω, επειδή γελάω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ με αυτά που γράφετε (για τα αστειάκεια σας μιλαώ μην παρεξηγηθώ...)

 

Αλλα σας καταλαβαίνω... Αμα έχεις fenderίτσα πρέπει να αντιμετωπίζεις με χιούμορ τη ζωή. Αλλιώς είσαι χαμένος με τόσο θόρυβο... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

Δεν με ενδιαφέρει αν με γουστάρετε ή όχι. Εγώ αυτά που θέλω να τα πώ θα τα πώ και τις απόψεις μου θα τις στηρίξω. Αλλιώς να βγει ανακοίνωση στην αρχική σελίδα του Noiz "Παρακαλούμε θερμα μέλη να γίνονται μόνο όσο παίζουν με FENDER (αυστηρα) ή άντε καμμια gibson για να έχουμε να τσακωνόμαστε. Επίσης δεκτοί θα γίνονται μόνο όσοι παίζουν με σετ 11άρες κ πάνω. Όσοι έχουν 8αρες θα αγνοούνται από τους servers καθώς και τα μέλη."

 

ΕΠΙΣΗΣ:

 

"Σας προσκαλούμε στο ετήσιο κάψιμο: Ibanez, Jackson, ESP, EMG, Floy Rose"

 

Παρακαλείστε όπως έρθετε με τις λαμπάδες Fender σας με σκαλιστή ταστιέρα.

 

Ακολουθεί γλεντι.

 

Θα παιχτούν παραδοσιακά βουιτά κομματια.

 

ΔΕ ΠΑ ΝΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΕΤΕ Κ ΣΑΝ USER? ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου