Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

Συμφωνώ γιά τον MOORE, εξαίσιος κιθαρίστας και όντως διαφέρει κάπως από τη γενιά του.Μιλάω γιά όλο εκείνο το κύμα των guitar heroes που ξεκίνησαν πίσω στα '80ς και προσπαθούσαν να είναι ο ένας πιό γρήγορος από τον άλλο.Ζώντας εκείνη τη περίοδο,ακόμα δεν έχω αλλάξει άποψη.Το κακό με όλους αυτούς ήταν ότι επικεντρώνονταν περισσότερο στον τομέα της ταχυτητας,είναι άψογοι από τεχνική πλευρά,γνώστες των οργάνων τους...ΟΜΩΣ ...τους έλειπαν και τους λείπουν άλλα σημαντικότερα πράγματα...Εννοώ, τί να το κάνω να ακούω 16,4 ή 16,2 νότες το δευτερόλεπτο όταν λείπει η τέλεια νότα,το συναίσθημα,όταν υστερούν στη ΣΥΝΘΕΣΗ,όταν δεν μπορούν να γράψουν ένα τραγούδι το οποίο θα μείνει γιά πάντα.Καλός και ο MALMSTEEN, o FRIEDMAN,o BECKER και ο ΜΟΟRΕ και ο SATRIANI και τόσοι άλλοι,αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ακούσω ολόκληρο άλμπουμ τους από την αρχή ως το τέλος.Θέμα γούστου βέβαια...

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!!! ΑΠΛΑ!

Φίλε αν μου επιτρέπεις ,αυτό θα το κάνω μπλούζα μπας και καταλάβουν κάτι καθιστεριμένοι φίλοι μου οτι το ριφ μετράει και οχι το ταχύτατο σχρέντινγκ! :)

blahblahblah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Underated artist ο Vinnie,δεν πηρε την δοξα που του αξιζε.Ισως γιατι τον προλαβε ο σουηδος,ο οποιος επαιξε νεοκλασσικο shreding ενα,δυο χρονια πριν.

 

Καπου διαβασα οτι ο Jason Becker δεν ειχε feelin' ηταν βαρετος κτλ,τι να πω δεν θα εχει ακουσει καθολου Becker ο φιλος. :(

 

Εγω πιστευω οτι ο μεγιστος Last Action Guitar Hero ειναι ο Eddie,αν δεν υπηρξε ο Van Halen ειμαι σιγουρος πως θα ηταν διαφορετικος ο τροπος που παιζεται η ροκ κιθαρα,τελειως διαφορετικος..για δεκαδες λογους. ;)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Checkάρετε κ τον Guthrie Govan!!

 

ύφος, τεχνική, συναίσθημα, μυαλό, ταχύτητα, βραδύτητα, λίγες νότες, πολλές νότες!! ότι θέλει κάνει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To οποιο παει μαζι με αυτο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mOxp4nDoQQw

 

οσοι δεν εχουν δει το επεισοδιο,αξιζει να δουν τουλαχιστον μεχρι το 1:51 ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ας αναφέρω και γω τον δικό μου Κιθαρίστα-Ήρωα....τον Mark Knopfler...τα σχόλια περιτεύουν...

 

Respecta! δεν έχω λόγια... :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου