Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ήθελα να προσθέσω στη "λίστα" κι έναν άλλο μεγάλο (κατά τη γνώμη και τα γούστα μου): Martin Barre (των Jethro Tull).

Από πιτσιρικάς τον γούσταρα και συνεχίζω ακόμη. Θυμηθείτε τον (αν και συνεχίζει να ζει, να βασιλεύει και να τα "χώνει") σε ένα δυστυχώς κακής ποιότητας βιντεάκι (από το 2:00 και μετά).

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q1TDN67ibdo

 

Κοματάρα!!!!!

The light was yellow, sir...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Shawn Laine, Tony McAlpine, Ron Thal, Mattias Eklundh, Greg Howe, Guthrie Govan... Όλοι απίστευτοι κιθαρίστες, χωρίς να χρειάζεται πάντα να κάνουν διαγωνισμό ταχύτητας με τον ίδιο το χρόνο!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shawn Laine, Tony McAlpine, Ron Thal, Mattias Eklundh, Greg Howe, Guthrie Govan... Όλοι απίστευτοι κιθαρίστες, χωρίς να χρειάζεται πάντα να κάνουν διαγωνισμό ταχύτητας με τον ίδιο το χρόνο!  ;)

 

Πες κι άλλα πες κι άλλα!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

θα ήθελα να προσθέσω στη "λίστα" κι έναν άλλο μεγάλο (κατά τη γνώμη και τα γούστα μου): Martin Barre (των Jethro Tull).

Από πιτσιρικάς τον γούσταρα και συνεχίζω ακόμη. Θυμηθείτε τον (αν και συνεχίζει να ζει, να βασιλεύει και να τα "χώνει") σε ένα δυστυχώς κακής ποιότητας βιντεάκι (από το 2:00 και μετά).

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q1TDN67ibdo

 

Κοματάρα!!!!!

 

εισαι θεος λεμε!

γενικα απιστευτο γκρουπ!

το αγαπημενο μου με διαφορα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπ...ξεχασαμε τον kee marcello ,πρωην κιθαριστα των europe.

αυτο ειναι ενα απτα καλυτερα σολος του pop-rock κατα την γνωμη μου...(τι απιστευτη πενα θεε μου..economy picking)

απολαυστε το SUPERSTITIOUS (στο ενα βιντεο ειναι ολο το κομματι και το αλλο ο kee παιζει μονος του το σολο του κομματιου)

http://www.youtube.com/watch?v=sOetaP5fIIQ

http://www.youtube.com/watch?v=28pjsUQi6Jg&feature=related

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε whitenoise o Vinnie τυχαινει και ειναι ο αγαπημενος μου κιθαριστας κι αυτο γιατι βγαζει πολυ συναισθημα ο τυπος. Δεν ειναι μονο η ταχυτητα οπως ειπανε και καποιοι που μετραει αλλα ο Vinnie την διαθετει ουτως η αλλως. Ενα μεγαλο στοιχειο νομιζω που τον κανει να ξεχωρισει ειναι και τα πολλα διαφορετικα του ακουσματα. Το the maze ας πουμε ξεκιναει μια μελωδια που θα μπορεσε ανετα να παιζοτανε απο μια ορχηστρα με βιολια, συνεχιζει σε πιο metal μονοπατια και σε μια φαση γυρναει σε funk. Για να κανεις κατι τετοιο θελει μαεστρια.

Αν και εχω ολη τη σολο δισκογραφια του, δεν εχω καταφερει να ακουσω τις δουλειες του με τους UFO. Αξιζουνε τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε whitenoise o Vinnie τυχαινει και ειναι ο αγαπημενος μου κιθαριστας κι αυτο γιατι βγαζει πολυ συναισθημα ο τυπος. Δεν ειναι μονο η ταχυτητα οπως ειπανε και καποιοι που μετραει αλλα ο Vinnie την διαθετει ουτως η αλλως. Ενα μεγαλο στοιχειο νομιζω που τον κανει να ξεχωρισει ειναι και τα πολλα διαφορετικα του ακουσματα. Το the maze ας πουμε ξεκιναει μια μελωδια που θα μπορεσε ανετα να παιζοτανε απο μια ορχηστρα με βιολια, συνεχιζει σε πιο metal μονοπατια και σε μια φαση γυρναει σε funk. Για να κανεις κατι τετοιο θελει μαεστρια.

Αν και εχω ολη τη σολο δισκογραφια του, δεν εχω καταφερει να ακουσω τις δουλειες του με τους UFO. Αξιζουνε τπτ?

συμφωνω απολυτα φιλε μου,ειναι οντος καταπληκτικος ο vinnie.

δεν εχει τυχει να ακουσω δουλεια του με τους ufo μεχρι τωρα αλλα θα το ψαξω ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου