Προς το περιεχόμενο

Mrs Dee Passed Away (RIP)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

R.I.P, τουλάχιστον θα ξαναδεί τον γιο της η γυναίκα.

 

Ορίστε και το τραγούδι που έγραψε ο Randy για τη μητέρα του, πριν από 35 χρόνια.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ήξερα αυτό με τη μητέρα του. Ζωή σε λόγου μας.

 

Ρε παιδιά αυτό το "RIP" που γράφουμε συνέχεια σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο σε εμένα χτυπάει άσχημα. Εντελώς αμερικανιά. Δε το λέω για τα παιδιά που έγραψαν εδώ αλλά γενικώς. Με το που πεθαίνει ένας γνωστός, αμέσως RIP. Σορρυ για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό το "RIP" που γράφουμε συνέχεια σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο σε εμένα χτυπάει άσχημα. Εντελώς αμερικανιά.

To RIP ειναι πιο ευηχο και συντομο. Και σιγουρα καλυτερο απ'το ΖΣΛΜ (Ζωη σε λογου μας). :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To RIP ειναι πιο ευηχο και συντομο. Και σιγουρα καλυτερο απ'το ΖΣΛΜ (Ζωη σε λογου μας). :P

Σόρρυ αλλά δε θα μου άρεσε να πάω σε έναν άνθρωπο που έχει μια απώλεια και να του πω RIP. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο στα forum κλπ αλλά εμένα μου κάνει πολύ αμερικανια. Γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι Αμερικανοί είναι φίλοι μας! ;D

 

Αρκετά όμως με το off topic, σημασία έχει ότι έφυγε η γυναίκα, η οποία όσο ζούσε φρόντιζε να μένει ζωντανή η μνήμη του γιου της, ενός θρύλου της metal μουσικής που έκανε πολλά παιδιά όπως εγώ να πιάσουν μια ηλεκτρική κιθάρα κι ας μην το προλάβαμε ζωντανό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To RIP ειναι πιο ευηχο και συντομο. Και σιγουρα καλυτερο απ'το ΖΣΛΜ (Ζωη σε λογου μας). :P

 

Σε συνεχεια του Off Topic, το RIP μεταφραζεται ΑΕΕ, (Αναπαυση Εν Ειρηνη), το οποιο δεν ακουγεται και ασχημο...

 

Στο θεμα τωρα, ηταν καθηγητρια μουσικης, επαγγελματιας πιανιστρια και ειχε και μουσικο σχολειο. Τα χναρια της ηθελε να ακολουθησει ο Randy, αφου ειχε δηλωσει οτι θα εφευγε απο την μπαντα του ΟΖΖΥ μετα το τελεταιο αυτο τουρ για να ασχοληθει με την κλασσικη μουσικη/κιθαρα. Δεν προλαβε ομως.

 

Ας αναπαυθουν εν ειρηνη και οι δυο.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το RIP μεταφραζεται ΑΕΕ, (Αναπαυση Εν Ειρηνη), το οποιο δεν ακουγεται και ασχημο...

Δεν ακουγεται ασχημο, αλλα στα 10 "ΑΕΕ" που θα γραψουν (πολλα λεω) θα δεις αλλα τοσα "Ε?". :P Ας μην ειμαστε λοιπον τοσο απορριπτικοι με "Αμερικανιες" τυπου RIP, αυτη η συντομογραφια ειναι_καλως ή κακως_διεθνως γνωστη και την καταλαβαινουν ολοι, οποτε το να ψαχνουμε τωρα ενα Ελληνικο αντιστοιχο δεν εχει νοημα. Ετσι κι αλλιως το RIP το χρησιμοποιουμε μονο στο ιντερνετ, δεν πιστευω κανεις απο μας να παει σε μια κηδεια και να πει στους συγγενεις του εκλιποντος "RIP". ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω κανεις απο μας να παει σε μια κηδεια και να πει στους συγγενεις του εκλιποντος "RIP". ;D

 

Χαχα!!!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου