Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως ειναι πολυ απλο το θεμα και εχει γινει επιστημη.ο καθε κιθαριστας εχει τον χαρακτηρα του και αγκιζει συγκεκριμενο πληθος κιθαριστων η μη!πιστευω ειναι ανουσιο να σιγκρινεις τον οποιονδηποτε με τον οποιονδηποτε.απλα

 

Οτι πιο σωστο εχει ειπωθει σε αυτο το thread! Το να λες οτι πχ ο Petrucci ειναι καλυτερος απο τον Eric Clapton η οτι ο Morello ειναι καλυτερος απο τον Mustain ειναι καπως.... Ολοι εχουν τις δικες του μουσικες κατευθυνσεις και ο καθενας απο εμας τα δικα του ειδωλα αναλογα με τα γουστα του. Αυτος νομιζω οτι ηταν και ο αρχικος σκοπος του thread. Να αναφερει ο καθενας τα δικα του ειδωλα και οχι να πει ποιος ειναι πιο καλος απο τον αλλο και ποιος εχει συναισθημα και ποιος οχι.

 

Οι δικες μου προτιμισεις ειναι: John Petrucci, Steve Morse, Murray/Smith, Steve Vai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υστερα απο κανα 2ωρο που μου πηρε για να διαβασω αυτο το τεραστιο topic 8O ερχομαι και εγω να παραθεσω την προσωπικη μου αποψη 8) ειναι λαθος να συγκρινουμε κιθαριστες,malmsteen vs gilmour πχ,καθενας απο αυτα τα τερατα τις κιθαρας ειναι τοσο φτασμενος για καποιον λογο,ειτε αυτο λεγεται ταχυτητα,ειτε feeling,ειτε οτιδηποτε αλλο.Και στη τελικη οντας κιθαριστες,δεν ειμαι σιγουρος το κατα ποσο μας συμφερουν οι συγκρισεις :lol:

μετα λυπης μου διαπιστωσα πως ελαχιστα ανφερθηκαν οι δυο μεγαλοι "Δημητρηδες" της κιθαρας o Page και ο Hendrix,μιλαμε για τυπους που αδιαμφισβητητα πηγαν την κιθαρα και την μουσικη γενικοτερα πολλα βηματα μπροστα!

 

 

Υ.Γ 1 δεν ξερω ποσοι απο εσας εχει τυχει να ακουσετε γιαπωνεζικη ροκ,αλλα γιατι οι τυποι παντα παιζουν τοσο χαρουμενα?

 

Υ.Γ 2 Χαιρομαι που δεν το εχω γειτονα τον φιλο Ιαπωνα,φανταζεσαι να ξυπνας και να ακους το πιτσιρικι να παιζει ετσι? :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ουυυυυυυυυυυυφ, 40 χρόνια το διάβαζα το καταραμένο thread!! :D Και δεν το διάβασα και όλο ;) Anyway, πρώτα απ'όλα ας μπω κι εγώ στη μάχη (:)), για να πω τη γνώμη μου: το τι μας αρέσει δεν έχει να κάνει, προφανώς ΜΟΝΟ με την ικανότητα κάποιου κιθαρίστα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κιθαρίστες με καλύτερη τεχνική από άλλους. Αυτό όμως ούτε σημαίνει ότι μπορούμε να κάνουμε εξωπραγματικά λεπτομερείς συγκρίσεις (έχει καλύτερη τεχνική κατάρτηση ο Vai απ'τον Satriani? κλπ κλπ κλπ), ούτε ότι μπορούμε να βάλουμε ως παράγοντα την "ποιότητα" των κομματιών που έχουν γράψει, γιατί εκεί μπαίνει το προσωπικό γούστο, οπότε οποιαδήποτε "αντικειμενική" κριτική πάει περίπατο. Τέλος πάντων.

 

Με εξέπληξε η έλλειψη αναφορών στον Uli Roth, κατά τη γνώμη μου πολύ μεγάλο κιθαρίστα, καθώς και στο Rory Gallagher. Είπα λοιπόν να μάθω τη γνώμη σας για τα "παιδιά" :) Οπότε όποιος δε βαριέται..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o uli jon roth ειπλα απλα θεος!!απλα

Θεος ειναι μονο ο Παναθηναικος! χαχα!

 

Και ο Uli Jon Roth :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!

Όσοι τον ξέρετε σίγουρα είναι ένα απτά είδωλα σας .όσοι πάλι δεν...μόλις άλλαξε η ζωή σας....ο λόγος για των κύριο VINNIE MOORE....

(κατεβάστε το video πρώτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TEsTing

Όσοι τον ξέρετε σίγουρα είναι ένα απτά είδωλα σας .όσοι πάλι δεν...μόλις άλλαξε η ζωή σας....ο λόγος για των κύριο VINNIE MOORE....

(κατεβάστε το video πρώτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου