Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μέχρι στιγμής κανείς δεν αναφέρει τον Iommy :roll: :roll: :roll: :roll:

 

Nαι οντως. Περα οτι ηταν ενα γκρουπ απιστευτο και απιστευτα επιδραστικος κιθαριστας, προσωπικα μου αρεσουν πιο συγχρονα πραγματα.Δηλαδη αναγνωριζω την αξια του, αλλα δεν την κοβω για παρτη του :lol: :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για ποια σύγχρονα λες; Γιατί σε πολλούς φωστήρες της μεταλ σκηνής έχω ακούσει κάτι "επιρροές" ειδικά στα ριφ.... :twisted: :twisted: :twisted:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παραδειγμα:

Ο θειος Vai

Tore Ostby

Daniel Gildenlow (οχι για την τεχνικη του' date=' αλλα για τα απιστευτα που βγαζει απ το μυαλο του)[/quote']

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guitar hero για μενα ειναι ο MATTHIAS JABS απο τοτε που πηγε στους scorpions απο τοτε αξιζει να τους ακουει κανεις

 

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: O mr. Ulli John Roth σου λέει κάτι; Fly to the rainbow' date=' in trance, virgin killer, taken by force ούτε;; :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:[/quote']

δηλαδη το rock u like το blackout το zoo το big ctiy ειναι βλακειες ε? οκ.. δηλ το virgin killer ειναι πιο ωραιο.. γουστα οκ δεν αντιλεγω..

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το rock u like το blackout το zoo το big ctiy ειναι βλακειες ε? οκ.. δηλ το virgin killer ειναι πιο ωραιο.. γουστα οκ δεν αντιλεγω..

 

:!: :!: :?: :?: :?: Είπα εγώ ότι είναι βλακείες :?: :roll: Κορυφαία rock κομμάτια είναι. Εγώ καταρχάς είπα για τα 4 άλμπουμ που ήταν ο roth.... όχι για κομμάτια. Τα θεωρώ και τα 4 κλασσικά αλμπουμ κλασικού ρόκ... Αλλά δεν είπα τι είναι καλύτερο και τι χειρότερο. Εσύ ισοπέδωσες τον roth και καθώς είναι από τους αγαπημένους μου τον υποστήριξα :wink: Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guitar hero για μενα ειναι ο MATTHIAS JABS απο τοτε που πηγε στους scorpions απο τοτε αξιζει να τους ακουει κανεις

 

Ναι.... Πρώτα απ'όλα απ'όσο ξέρω συνθετικά ο Jabs δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ (πέρα από τα solos)' date=' τα riff είναι όλα του Schenker. Επιπλέον: έχεις ακούσει τα πρώτα albums των Scorpions ή έτσι το λες; Δηλαδή Pictured Life, Yellow Raven, In Trance, Crying Days, Fly To The Rainbow, Fly People Fly, Born To Touch Your Feelings, Your Light, The Sails of Charon, In Your Park, Far Away, Drifting Sun, Evening Wind, Looking For Fire, Night Lights για παράδειγμα είναι για πέταμα; Δεν αξίζει καν να τα ακούμε;

 

guitar hero για μενα ειναι ο MATTHIAS JABS απο τοτε που πηγε στους scorpions απο τοτε αξιζει να τους ακουει κανεις

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: O mr. Ulli John Roth σου λέει κάτι; Fly to the rainbow' date=' in trance, virgin killer, taken by force ούτε;; :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:[/quote']

δηλαδη το rock u like το blackout το zoo το big ctiy ειναι βλακειες ε? οκ.. δηλ το virgin killer ειναι πιο ωραιο.. γουστα οκ δεν αντιλεγω..

 

Πρώτον, νομίζω ΕΣΥ είπες ότι ΜΟΝΟ τα μετά Roth αξίζει να ακούμε. Ο Ritchie δεν είπε ότι αξίζουν ΜΟΝΟ τα επί Roth, είπε ότι αξίζουν ΚΑΙ αυτά. Δεύτερον, ανέφερες 3 τραγούδια τα οποία θεωρείς καλύτερα από 1 άλλο. Αυτό σημαίνει κάτι δηλαδή; Και τέλος πάντων θα μου βρεις κάπου credits στον Jabs για τη σύνθεση αυτών των τραγουδιών; Γιατί όλα αυτά βασίζονται σε μία lead ρυθμική του Schenker και όχι του Jabs. Ο οποίος σαφώς έδωσε στους Scorpions αυτό που έψαχναν στη lead, δεν τον υποτιμώ, αλλά όχι και να λέμε ότι αυτός τα έγραφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2002 - Uli Jon Roth - Live at Castle Donington

.

.

Το έχει ακούσει κανείς; Παίζει με τον michael schenker και τον Jack bruce.... Απο τα καλύτερα live κατά τη γνώμη μου και το γούστο μου. Παω να το ακούσω :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι τα εγραψε ειπα τα επαιξε. εχω ολα τους τα cd και τα ακουω χρονια τωρα και μαλιστα περιμενω το καινουριο. ο matthias δεν εγραψε ουτε ενα τραγουδι (εκτως αν πουμε το 6 string sting για τραγουδι αλλα δεν ειναι) και ναι αν βαλεις ενα τραγουδι του roth το in trance ας πουμε και το ακουσεις κ μετα απο τον matthias θα δεις διαφορα.

ο roth εφυγε νωρις απο τους scorpions πριν καλα καλα προλαβουν να γινουν φιρμες. αν μου πεις οτι τους γνωριζες πριν το 79 θα σου πω οτι ησουν ψαγμενος.. (μην με δειρετε κιολας) χεχεχε

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου