Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για όσους μπλέξουν με γιατρούς...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
....

Κατανοητό αυτό με τους ιατρούς' date='αλλά δε μιλάμε για αυτοκίνητο και ανταλλακτικά,αλλά για ανθρώπους....ξέρω τι εννοείς,αλλά πως να το πώ,για τους κακούς του κλάδου,με αηδιάζουν περισσότερο απο ένα κακό άλλο επαγγελματία,είμαι υποκειμενικός,τ'ομολογώ...[/quote']

 

Σαφώς, ένας γιατρός που συμπεριφέρεται έτσι :twisted: , είναι πιο συχαμένος από τον αντίστοιχο -ας πούμε- ηχολήπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@harry: Αντιθέσεις η ζωή γεμάτη... Στη μονάδα λοιμώξεων του Αττικού με φτιάξανε' date=' αλλιώς θα τραβιόμουν ακόμα. Περιποίηση στο έπακρο και δεν μου δώσαν την εντύπωση ότι θέλανε ούτε ευρώ....[/quote']

 

Για αυτό κατηγόρησα μόνο την συγκεκριμένη χειρουργική κλινική και χαίρομαι που το τμήμα λοιμώξεων αποτελείται από υπεύθυνα άτομα και φυσικά ακόμη περισσότερο χαίρομαι που είσαι καλύτερα και αναρρώνεις.

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια τραβαω και εγω με τον ωμο μου 2 χρονια τωρα.

 

1.ΚΑΤΑΡΧΗΝ και αυτο ειναι ΠΑΡΑ,ΜΑ ΠΑΡΑ,ΜΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ

 

ΚΑΝΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!

 

Εχω δωσει πανω απο 3000 ευρω (τα οποια ευτυχως μου καλυψαν) σε.....απατεωνειες (τρελλες τιμολογησεις επισκεψεων,μαγνητικες,ακτινες κτλ)

 

2.Το 99% των γιατρων εχουν σαν σκοπο να σας τα παρουν και να σας οδηγησουν ,ακομα και αχρειαστα στο ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...

 

 

3.Αν τυχει και βρειτε ΤΙΜΙΟ γιατρο stick w/ him till the end!!!

 

4.Αν εχετε ΤΥΧΗ και βρειτε θεση στο ΙΚΑ (ευκολο τους καλοκαιρινους μηνες που οι γεροι δεν βγαινουν βολτα) ΠΡΟΤΙΜΕΙΣΤΕ το,ειναι τζαμπα και ειναι καλυτεροι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και γνωριζω το χωρο επιτρεψτε μου μερικες παρατηρησεις.....

 

Δυστυχως και λυπαμαι που το λεω, πηγαινετε συστημενοι......οι πιθανοτητες να σας δουν σαν κινουμενο ευρω στην περιπτωση που δεν το κανετε ειναι πολυ μεγαλες. Και μια παρατηρηση για τον ιατρικο κλαδο......με την πορεια που εχει παρει το επαγγελμα, με το κομπλεξ του ελληνα γονιου να δει το παιδι του γιατρο νομιζοντας οτι ετσι θα εχει την οικονομικη και κοινωνικη αναγνωριση (αμ δε.......) που ειχε το επαγγελμα οταν οι πτυχιουχοι στην Ελλαδα ηταν μετρημενοι, οι γιατροι που θα συναντησετε σημερα εχουν γινει γιατροι για λογους εντελως ασχετους με αυτους που επιτασσει η ιατρικη δεοντολογια (π.χ για να κολλανε με αυταρεσκεια το σηματακι στο αυτοκινητο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ) με οτι αυτο συνεπαγεται για την επαγγελματικη τους επαρκεια.....

 

 

 

Στις ιδιωτικες ασφαλειες ΔΙΑΒΑΣΤΕ καλα τους ορους.........και ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΤΕ τους.....εν αναγκη αν δεν καταλαβαινετε παρτε και ενα δικηγορο μαζι σας.......πολλες εξ αυτων (η μαλλον σχεδον ολες) εχουν ως ορο για την αποζημιωση οποιασδηποτε ιατρικης πραξης την αναγνωριση μερους της δαπανης απο τον ασφαλιστικο φορεα του δημοσιου.....κατα συνεπεια αν δεν καταφερετε να αναγνωρισετε μερος της δαπανης απο το Ι.Κ.Α σας το Τ.Ε.Β.Ε σας κ.λ.π αρνουνται να σας πληρωσουν......εχω δει σοβαρα περιστατικα (τα οποιοα πονηρα κυκλωματα μετεφεραν απο δημοσια σε ιδιωτικα νοσοκομεια με δικαιολογια την αδυναμια αντιμετωπισης τους με τις δημοσιες υποδομες) να εχουν να αντιμετωπισουν με το εξιτηριο τους μετα απο μερες νοσηλειας σε εντατικες, υπερτιμολογημενα υλικα, αποκλειστικες, δυσθεωρητους λογαριασμους (οσο και ενα τριαρι σε καλη περιοχη) και να παρακαλουν γονυπετεις τους ελεγκτες του δημοσιου να τους εγκρινουν μερικα ευρω δαπανης.......

 

Και κατι τελευταιο.....αν προκειται για κατι σοβαρο (μακρια απο μας).....πηγαινετε στο εξωτερικο........σας δινω το λογο της τιμης μου οτι θα ξοδεψετε λιγοτερα και θα εχετε αντιμετωπιση αρχηγου κρατους.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου