Προς το περιεχόμενο

Terratec Phase 88 ή SB Audigy 2;


Alex-is

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι στο ψαξιμο για αγορα καινουργιου Pc και με αποσχολει το θεμα καρτα ηχου.

Θα ηθελα τις γνωμες σας για την PHASE 88 της TERRATEC.

Καλυτερη επιλογη απο SB Audigy2?

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια αναζήτηση πρώτα στα παλιά θέματα για να δεις τι έχει γραφτεί για την audigy.Γενικά πάντως,απ' ότι έχω καταλάβει,δε θεωρείται και πολύ "μουσική" κάρτα....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα σε παλιοτερα θεματα αλλα γινεται χαμος.

Βλεπω Echo audiophile terratek Sblaster klp.

Στο pc μου τωρα εχω Soundblaster Live 1024 που την ειχα βαλει πριν πολλα πολλα χρονια πριν ασχοληθω με recordings αλλα σε audio recording εδω και χρονια δεν ειχα κανενα προβλημα.Ουτε με καθυστερησεις σε rec ουτε τπτ.Και μιλαω για Pentium II 233mhz!!

Και τωρα λεω να βαλω μια πιο μουσικα επαγγελματικη αλλα δε ξερω τι να διαλεξω και φοβαμαι μην εχω κανενα προβλημα.Οτιδηποτε.

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα χρηματα που λες M-AUDIO DELTA AUDIOPHILE,ειναι μονοδρομος φιλε μην κουραζεσε...πολυ καλη καρτα που καποτε πληρωνες πολλες εκατονταδες χηλιαδες δρχ για να παρεις τετοιους μετατροπεις...αυτη εχω και εγω.ειναι η φθηνοτερη επαγγελματικη.200 ευρω.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,εγώ φίλε μου πριν από 1 μήνα περίπου,πήρα την M-audio audiophile 24/96,και αν δεν σε ενδιαφέρουν οι πολλές είσοδοι/έξοδοι,είναι η καλύτερη επιλογή,και λειτουργικά και οικονομικά.Έχω πάθει την πλάκα μου με τους οδηγούς της και το χαμηλότατο latency.Ο Η/Υ μου είναι απλός σχετικά,Pentium IV ,2G,256 RAM και πραγματικά δεν περίμενα μόλις 11.5 latency στο cubase SX!Τα έχει όλα και κοστίζει μόλις 108 ευρουλάκια.Έχει βγει βέβαια και ο απόγονός της στα 192,αλλά πέραν αυτού δεν νομίζω ότι διαφέρει τραγικά από την 24/96

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι SoundBlaster, όσο καλά specs και αν έχουν, έχουν (ακόμα) πολύ κακογραμμένους drivers (καταναλώνουν αρκετή CPU, δεν επιτυγχάνουν χαμηλό latency κλπ) , γι'αυτό και οι υπόλοιπες θεωρούνται "πιο μουσικές".

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου