Προς το περιεχόμενο

Ένα μεγάλο μπράβο στον κρατικό μηχανισμό!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

my 2 cents...

 

το άρθρο του www.indy.gr είναι γεμάτο εύκολη και φθηνή προπαγάνδα και ελάχιστη πληροφόρηση. αναρωτιέμαι πως αυτό μπορεί να θεωρηθεί εναλλακτική, ανεξάρτητη και αντικειμενική ενημέρωση, το άρθρο παραβαίνει τις βασικές αρχές του indymedia...

 

επίσης όσον αφορά τους αντιεξουσιαστές, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ιδεολογία τους αλλά είναι τουλάχιστον υποκριτικό να ισχυρίζεσαι ότι είσαι σε πόλεμο (βαριά κουβέντα) με την κοινωνία και το κράτος και να μην περιμένεις αντίποινα, και έπειτα να τα παρουσιάζεις ως επιδείξεις βαρβαρότητας.

 

δλδ το να αντιστέκεσαι στη σύλληψη μαγκιά σου, αλλά μετά να βγαίνεις και να λες κοίτα ο τραμπούκος φασίστας ο μπάτσος με έστειλε στο νοσοκομείο είναι αστείο...

 

ένα τραγικό γεγονός όπως η καταστροφή ενός δάσους λογικό είναι να οδηγήσει στο θυμό και στην εκτόξευση κατηγοριών προς πάσα κατεύθυνση αλλά δε βοηθά. κράτα την ενέργεια και το πάθος σου για το δύσκολο έργο της αναδάσωσης.

 

α και τέλος γίνεσαι μελό και εθελοτυφλείς όταν λες "τρομάζω στην ιδέα ότι θα μεγαλώσω τα παιδιά μου σε έναν κόσμο όπου η συνύπαρξη μπετού και δάσους θα θεωρείται κάτι το... αυτονόητο". θα ήταν ευχής έργο να συνδυαζόταν η οικιστική ανάπτυξη με την παρουσία πρασίνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

my 2 cents...

 

το άρθρο του www.indy.gr είναι γεμάτο εύκολη και φθηνή προπαγάνδα και ελάχιστη πληροφόρηση. αναρωτιέμαι πως αυτό μπορεί να θεωρηθεί εναλλακτική' date=' ανεξάρτητη και αντικειμενική ενημέρωση, το άρθρο παραβαίνει τις βασικές αρχές του indymedia...

 

επίσης όσον αφορά τους αντιεξουσιαστές, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ιδεολογία τους αλλά είναι τουλάχιστον υποκριτικό να ισχυρίζεσαι ότι είσαι σε πόλεμο (βαριά κουβέντα) με την κοινωνία και το κράτος και να μην περιμένεις αντίποινα, και έπειτα να τα παρουσιάζεις ως επιδείξεις βαρβαρότητας.

 

δλδ το να αντιστέκεσαι στη σύλληψη μαγκιά σου, αλλά μετά να βγαίνεις και να λες κοίτα ο τραμπούκος φασίστας ο μπάτσος με έστειλε στο νοσοκομείο είναι αστείο...

 

ένα τραγικό γεγονός όπως η καταστροφή ενός δάσους λογικό είναι να οδηγήσει στο θυμό και στην εκτόξευση κατηγοριών προς πάσα κατεύθυνση αλλά δε βοηθά. κράτα την ενέργεια και το πάθος σου για το δύσκολο έργο της αναδάσωσης.

 

α και τέλος γίνεσαι μελό και εθελοτυφλείς όταν λες "τρομάζω στην ιδέα ότι θα μεγαλώσω τα παιδιά μου σε έναν κόσμο όπου η συνύπαρξη μπετού και δάσους θα θεωρείται κάτι το... αυτονόητο". θα ήταν ευχής έργο να συνδυαζόταν η οικιστική ανάπτυξη με την παρουσία πρασίνου...[/quote']

 

VERY well said φίλε Starscream 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶τομα του αντιεξουσιαστικού χώρου;

 

Δεν είναι ανάγκη να είσαι "άτομο του αντιεξουσιαστικού χώρου" ' date=' ότι κι αν σημαίνει αυτο για τύπους που βλέπουν εφιάλτες για "κουμουνιστές" και "αξύριστες μασχάλες" :lol: ,για να αντιληφθείς αυτό που λένε όλοι, ότι δηλαδή μάζευαν τα πυροσβεστικά από το δάσος, για να σώσουν το καζίνο, επειδή αυτό τους φένει έσοδα στο κράτος.

Στοιχειώδης λογική χρειάζεται απλά και ευέλικτη σκέψη...

 

ΥΓ, Σ΄αυτό το φόρουμ θες να αγιάσεις και δε μπορείς... :D[/quote']

 

Δηλαδη ΣΟΒΑΡΑ πιστευεις οτι το ελληνικο "κρατος" και η πυροσβεστικη (η οποια αποτελειται απο ανθρωπους σαν και εσενα και εμενα και μαλιστα ΠΟΛΥ πιο ηρωϊκους και γενναιους και το εχουν ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ αυτο επανειλημενα....)αφησαν να καουν 40.000 στρεμματα για να μην καουν τα ...2 στρεμματα που καταλαμβανει το καζινο....?? 8O 8O 8O 8O

 

Για ΣΚΕΨΟΥ λιγακι...και επισης αν θες πες μου αν εχεις ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΗΣ γιατι εγω δεν εχω και θα ηθελα να με διδαξεις......

 

Αντε λοιπον να στο πω ΑΛΛΗ μια φορα...

 

 

 

 

η Παρνηθα δεν καηκε επειδη οι...πυροσβεστες πηγαν να σωσουν το ξενοδοχειο (αν ειναι δυνατον δηλαδη να το σκεφτει καποιος αυτο...) ,καηκε γιατι το ελληνικο μπουρδελοκρατος για να..γλυτωσει καποια χρηματα (ελαχιστα μπροστα σε αυτα που θα πληρωσει τωρα για την αποκατασταση του δρυμου) για αντιπυρικα εργα αντι να τα κανει τα...εξυνε κανονικα για 20 χρονια τωρα.... icon_twisted.gif

 

το δασος δεν υπηρχε περιπτωση να σωθει (ειδικα με τις καιρικες συνθηκες που επικρατουσαν) ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και να εκαναν οι πυροσβεστες, αφου ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΠΡΟΝΟΙΑ για αντιπυρικα εργα....ΕΚΕΙ επικεντρωσε τα "πυρα" σου οχι στους ταλαιπωρους τους πυροσβεστες...ειναι και ντροπη στο κατω κατω να απαξιωνεις ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ετσι ανθρωπους.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF έχεις δίκιο σ'αυτά που λες.

 

Πάντως και γω τοποθετήθηκα στην αρχή λίγο πολύ στο ίδιο μοτίβο. Βέβαια δεν ήξερα ότι ανήκει στο κράτος το καζίνο. Θα μου πεις δεν ήξερες δε ρώταγες πρωτού κρίνεις; Και θα έχεις δίκιο.

 

Ούτε ξέρω για τους πυροσβέστες τίποτα από πρώτο χέρι.

 

Ούτε ήξερα ότι ήταν διατηρητέο το κτίριο.

 

Κοινώς παντελώς άσχετος με το αντικείμενο.

 

Στο Ελλαδιστάν όμως κατά 99% έχουμε καεί στο χυλό και φυσάμε και το γιαούρτι... το δούλεμα πέφτει σύννεφο σε πολλούς τομείς. Και το επισημαίνεις και συ αρκετές φορές εδώ μέσα.

 

Εκ πείρας λοιπόν είμαι καχύποπτος εξαρχής γιατί στο τέλος ανακαλύπτω ότι είμαι κορόϊδο όταν δίνω στον άλλον the benefit of the doubt (όπως λέμε στα... Ζαγοροχώρια 8)). Θα μου πεις έτσι αδικείς κόσμο αλλά τι να κάνουμε έτσι όπως είμαστε...

 

Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι μπορώ να αναγνωρίσω όταν κάνω λάθος και να δεχτώ τις διορθώσεις που μου κάνουν χωρίς να γίνομαι ισχυρογνώμων και μαλ...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευτυχώς που οι Δυνάμεις Καταστολής ( :lol: ) δεν άφηναν τους διάφορους αυτόκλητους πυροσβέστες να ανέβουν βράδυ στην καιγόμενη περιοχή.

 

Μαζί με τα δέντρα θα καιγόντουσαν κι αυτοί. Και μετά θα είχαμε το Stanley να μιλάει για εγκληματική αδιαφορία του κρατικού μηχανισμού που άφησε να καούν Χ άνρθωποι (εκ των οποίων Υ του αντιεξουσιαστικού χώρου ( :lol: ) για να σώσουν το Καζίνο.

Το οποίο καζίνο είναι για να πηγαίνουν οι πλούσιοι και να διηγούνται μεταξύ τους ιστορίες με πιώματα λαϊκού αίματος.

 

(Τα λέμε το βράδυ στο κεντρικό μπάρ του καζίνο superfunk? :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τα λέμε το βράδυ στο κεντρικό μπάρ του καζίνο superfunk? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )

 

ε,βεβαια και να τα πουμε,αλλωστε εχουμε και τιποτα καλυτερο να κανουμε συν-εκπροσωπε των ΠΑΜΠΛΟΥΤΩΝ καπιταλιστων στο φορουμ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

παμε ρε να φαμε κανα εκατομμυριο ευρω,τοσα εχουμε αλλωστε!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ό' date='τι να ναι λέτε... πραγματικά όμως...[/quote']

 

αντικρούεις τα λεγόμενα μας με μεθοδική και βάσιμη επιχειρηματολογία...πραγματικά όμως...

 

α και:

 

4.Συμφωνείτε να μην αναρτείτε μηνύματα με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

 

πιστεύω ότι ισχύει και για την ενότητα περί ανέμων και υδάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τα λέμε το βράδυ στο κεντρικό μπάρ του καζίνο superfunk? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )

 

ε' date='βεβαια και να τα πουμε,αλλωστε εχουμε και τιποτα καλυτερο να κανουμε συν-εκπροσωπε των ΠΑΜΠΛΟΥΤΩΝ καπιταλιστων στο φορουμ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

 

παμε ρε να φαμε κανα εκατομμυριο ευρω,τοσα εχουμε αλλωστε!!! :lol:[/quote']

 

ντάξει!!!βάλε και κανα δις για μένα.....

 

 

Και αν δεν έχεις ρευστό βάλε τις τελε σου (κότσαρε και την jag άμα δε βγαίνει :lol: :lol: :lol: :lol: )...θα σου πάρω καινούριες αν ο μη γένοιτο συμβεί κάτι...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα ποστς αλλά δεν είδα ούτε μια φορά να γίνεται αναφορά στα επεκτατικά σχέδια της εταιρίας του Καζίνο - νυν και προσεχούς - επί του "προστατευομένου οικοσυστήματος", και με τις ευλογίες του κράτους βέβαια. Aυτά εγώ τα διάβαζα 1-2 χρόνια πριν σε ένα κυριακάτικο "Βήμα" και μου ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι.

 

Να ξεκαθαρίσω κάτι: ούτε καν ξέρω τι λένε οι εφημερίδες και τα κανάλια αυτές τις μέρες, ούτε καν ξέρω γιατί αυτοί οι αντιwhatever έκαναν ό,τι έκαναν, και επίσης, αν και Αθηναίος γέννημα θρέμμα, με ενοχλεί να μας πιάνουν οι ευαισθησίες μας μόνο όταν καίγεται το δάσος έξω απ΄την πόρτα μας.

 

Όμως αυτά που έγραψα στην πρώτη παράγραφο θυμίζουν ότι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά (κυριολεκτικά και μεταφορικά). Κάπου εκεί νομίζω βρίσκεται και η άποψη του Stanley, οπότε μην τον πετροβολείτε ούτε να του αποδίδετε χαρακτηρισμούς...

 

Υ.Γ. Το "antiwhatever" το έγραψα για να δείξω ότι δεν έχω καμία σχέση με αυτούς, αν και τους ξέρω αρκετά, και ρίχνω και ματιές πού και πού στο ελληνικό indymedia.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου