Προς το περιεχόμενο

Νέος χρήστης του Οzone8 v2 !!! ! HELP ME PLEASE ! !


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις αγόρασα το ozone8v2 και δεν ξέρω τι και πως!! Όποιος πρόθυμος ας μου πει κάτι.

Δουλεύω flstuduio και cubase!

 

1)Πως γίνεται να προγραμματίσσω τα ποντεσιόμετρα που έχει πάνω η συσκευή καθώς και το modulation και τα υπόλοιπα πλήκτρα? Εγώ επιλέγω το τι δουλειά θα κάνει κάθε ποντεσιόμετρο-κουμπί?Θα αποθηκευτούν αυτές οι ρυθμίσεις?

 

2)Μέσα στο cubase, πως να ρυθμίσω ώστε να παίζω με κάποιο vstinstrument? Έχω επιλέξει από το Device setup, το oxygen8 και σαν in και σαν out.

 

Φωτίστε με ! ! ! :D

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση σου είναι απλή και λέγεται Manual

 

Αυτό που ζητάς είναι όλη η δυνατότητα παραμετροποίησης του controller και δεν απαντιέται με μερικά post.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick μπήκα εκεί που λες αλλά δεν λέει για το cubase sx3 αλλά για πιο παλιά έκδοση του.

 

Δύσκολα τα πράμματα...

 

Που αλλού να ψάξω ρε παιδιά...

 

Να ρωτήσω και κάτι (πάλι)?! ¶μα παραμετροποιήσω τα κουμπιά στο cubase, οι ρυθμίσεις αυτές θα ισχύουν και για το FLSTUDIO?

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λέει εκεί θα κάνεις και για το cubase sx3. Πριν λιγες μερες το κανα εγω στο sx 3.

 

Σε γενικές γραμμές, με δεδομένο οτι "φαίνεται" το keyboard σου στο cubase:

 

Devices -> Device Setup. Πατάς το + πανω αριστερά και διαλέγεις generic remote. Εμφανιζεται νέος φάκελος Remote devices και μεσα ειναι το generic remote. Το επιλέγεις και ως Midi input βάζεις το keyboard σου. Μετα μπορείς να ρυθμίσεις τι θα κάνει το Keyboard. Ενα παραδειγμα για το PLAY στο transport του cubase.

Επιλέγεις τον fader 1, κρατας πατημένο το κουμπί Learn και πατάς το play που έχεις στο keyboard σου. Θα αλλάξει η address αν γίνει σωστά.

Μετα πας στην κάτω λίστα, επιλέγεις fader 1. Στο device διαλέγεις transport και στο Value/Action διαλέγεις start. Και είσαι έτοιμος. Παρόμοια γίνεται και οτι άλλο θές.

 

Οτι θα κάνεις εκει θα ισχύει μόνο στο cubase. Για fl studio θα πρέπει να βρείς πως γίνεται. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι .... όμως όταν πατώ μια νότα δεν ακούω τίποτα. Ενώ το σήμα δείχνει πως ακούγεται ήχος. Είναι κάποια επιλογή;; Επίσης, πως θα μπορέσω με το ίδιο τρόπο σε ένα ποντεσιόμετρο να βάλω cut off ή κάποιο εφέ του στυλ Wua;;

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου