Προς το περιεχόμενο

0000 steel wool


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok, θέλω να αγοράσω λίγο για να τρίψω το μπράτσο του μπάσου μου (για πιο satin feel). Η ερώτηση είναι η εξής: πού το βρίσκω στην Ελλάδα και πώς το ζητάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συρμα για κατσαρολες,στο super market της γειτονιας σου.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πρόκειται περί αυτού του "σύρματος" που πουλάνε στα super market και είναι για να τρίβεις τις κατσαρόλες. Νομίζω και κάποια χρωματοπωλεία πουλάνε κάτι αντίστοιχο σε ρολό.

 

Φαντάζομαι τα ξέρεις αλλά δεν χάνω τίποτα να τα γράψω:

1. "πρόβαρε" τη διαδικασία πριν τρίψεις το μανίκι σε κάποιο σημείο που δεν έχει σημασία στο παίξιμο. Π.χ. πίσω από το headstock.

2. Κάλυψε τους μαγνήτες καλά με ταινία και καθάρισε καλά όλα τα υπολείματα πριν τις αφαιρέσεις γιατί διαφορετικά οι τριχούλες από αυτό το σύρμα θα κολλήσουν πάνω τους και δεν θα καθαρίζουν.

 

 

EDIT: Με πρόλαβε ο superfunk. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μια ακόμη καλύτερη λύση και την εφάρμοσα στο μπράτσο της Squier 51 μου.

 

Πήγαινε στο Praktiker και βρες κάτι ειδικά σφουγγαράκια που έχει για αυτί τη δουλειά. Έχουν το μέγεθος σαν αυτά που χρησιμοποιούμε για το πλύσιμο των πιάτων, οπότε βολεύει πολύ στο να το κρατάς καλά στη χούφτα σου.

 

Έχει μάλιστα και 3 διαφορετικούς τύπους. Medium, Fine και Extra Fine ανάλογα με το πόσο γυαλιστερό θες να το κάνεις ;););)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τα 2 πιο ψιλά. Πρώτα το έκανα με το πιο χοντρό και μετά με το άλλο.

 

Νομίζω 1.5 ή 2¤ έχει το καθένα. Δεν είμαι σίγουρος όμως...;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok' date=' θέλω να αγοράσω λίγο για να τρίψω το μπράτσο του μπάσου μου (για πιο satin feel). ......[/quote']

Την ταστίερα ή τα τάστα τρίβεις? Αν είναι λακαρισμένη η ταστιέρα δεν φθείρεται το βερνίκι?

Με ποιά φορά-κατεύθυνση το τρίψημο?

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπράτσο, ούτε την ταστιέρα ούτε τα τάστα. Το νόημα είναι να φθαρεί λίγο το βερνίκι ώστε να αποκαλυφθεί περισσότερο το ξύλο και να έχει λιγότερο sticky feel. Δεν το έχω κάνει ακόμα, αλλά θα τρίψω πάνω-κάτω κατά μήκος του μπράτσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου