Προς το περιεχόμενο

DJ στο PC


zirico3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρετε να μου πείτε κάποιο πρόγραμμα dj για το pc?το καλλίτερο freeware ,(αν υπάρχει) και το καλητερο software!

 

Επίσης αν ξέρετε πως με κάποιο από αυτά τα προγράμματα μπορώ να χρησιμοποιήσω τις δυο κάρτες ηχου που έχω (μια onboard και μια κονωνική pci) χρησιμοποιώντας την ονβοαρδ για να ακούσω το επόμενο κομμάτι!ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είδα πρόσφατα το TRAKTOR DJ STUDIO της Native Instruments και ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα. Δεν είμαι του χώρου όμως :)

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά φαίνεται εντυπωσιακός,από τα details που διάβασa όμως δεν μπόρεσα να καταλάβω αν μπορεί να χρησιμοποιήσει και τις δυο κάρτες ήχου που έχω!ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το demo και να το ψάξεις, αν δεν σε βοηθήσει κάποιος άλλος (κάποιος θα βρεθεί όμως). Εν τω μεταξύ, έχεις ενεργοποιήσει και τις 2 κάρτες με επιτυχία (χωρίς conflicts);

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από την ενεργοποίηση και των 2 καρτών και να ελέγξεις ότι παίζουν καλά μαζί.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το συγκεκριμμένο πρόγραμμα της Native Instruments είναι από τα κορυφαία του είδους και γι αυτό και η σχετική τιμή.

Υπάρχει επιλογή για να κάνεις pfl (pre fader listen) στο επόμενο κομμάτι φυσικά μέσα από δεύτερη κάρτα.

Υπάρχουν πολλά προγράμματα (freeware και shareware) για όλες τις ανάγκες.

Κάποια για live Dj και άλλα για radio dj.

Ανάλογα με τις προτεραιότητες σου (πχ. λειτουργίες playlist, pitch-riding, κλπ) διάλεξε. Τα περισσότερα βρίσκονται εδώ:

http://www.hitsquad.com/smm/cat/DJ_MIXING/

Καλό ψάξιμο! :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατεβάσετε το Kramixer θα πρέπει να γνωρίζετε ότι περιέχει adware ή και trojan, όπως αναφέρεται εδώ

http://www.download.com/KraMixer-DJ-Software/3000-2139_4-10144851.html?tag=lst-0-1

 

Γενικά, τα δωρεάν προγράμμα θέλουν προσοχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου