Προς το περιεχόμενο

Peavey Windsor Studio Guitar Amp ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα φίλε μου.Τον ενισχυτή αυτόν τον δοκίμασα στο guitar shop τη Ομικρον α.ε και μπορώ να σου πώ ότι για το στυλ του είναι πολύ καλός.Θυμίζει παλιό καλό Marshall plexi!!!Θα πρέπει να ξέρεις ότι ο ενισχυτής αυτός δεν έχει καθαρά - καθαρά. Crunchάρει και γενικότερα είναι για rock- blues ήχο.Τώρα είναι ανάλογα τι θες.Θες λαμπάτο με καθαρά και distortion ή θες ενισχυτή για rock-blues?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

τελικά τον έχει πάρει κανείς αυτόν τον ενισχυτή?

στα λεφτά του έχει πάρα πολύ δελεαστικά specs δέχεται και πολλά είδη λαμπών αλλά όλο διαβάζω στο ιντερνετ οτι δεν έχει καθόλου καθαρά.

στα 15 w με το preamp χαμηλά δε θα έχει καθαρό ήχο για εντάσεις δωματίου?

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tον εχει ενας φιλος μου.

Για τα λεφτα του ειναι απλα τελειος.

γενικα αν βαλεις το gain σιγα και εχεις και μονους μαγνητες βγαζει και καθαρα.

Βεβαια μην περιμενεις να παιξει οπως ενα καλο κεφαλη Marshall, δεν υπαρχει συγκριση, αλλα εδω οτι πληρωνεις, σιγουρα περνεις παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο νομίζω είναι ενισχυτής για γράψιμο πιο πολύ.Εξ ου και η λέξη studio.Γι'αυτό και έχει και όλα αυτά τα features με τις διαφόρων τύπου λάμπες "attenuator" κτλ.Νομίζω παίζει και καθαρά κανονικά.Εννοείτε αν τον βρεις πουθενά άκουσε τον.Τα βίντεο της peavey στο youtube πάντως δεν με τρέλαναν αλλα δεν τα εμπιστευομαι κιόλας.Και του classic χάλια ακούγονται αλλά από κοντα η σε άλλα βιντεο είναι πολύ μα πολύ καλύτερα.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Ξαναφέρνω αυτό το τόπικ γιατί βρήκα το εξής:

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_windsor.htm

 

Ποια είναι η γνώμη σας ρε παιδιά? Είναι πολύ δελεαστική η τιμή του για λαμπάτο...

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μηχάνημα. Crunchy όσο χρειάζεται. Πράγματι μου θύμισε Marshall. Για τα λεφτά του δεν το συζητώ. Να βγάλουν με δυο ανεξάρτητα κανάλια και θα γελάμε όμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου