Προς το περιεχόμενο

Pop+Rock no more....


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.pop-rock.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=78&NEWS_DATA_ID=63713

 

Δεν ξέρω πόσο σας επηρεάζει αυτή η είδηση, πόσοι από σας αγοράζατε το περιοδικό ή πόσοι το ξέρατε καν,αλλά εμένα μου φέρνει μια ολόκληρη γενιά/εποχή που τέλειωσε στο μυαλό. 30 χρόνια κυκλοφορίας (εγώ το διαβάζω κάπου στα 13),30 χρόνια δικής του ιστορίας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι ρε π&@$τη μου...κρίμα....Από τα λίγα ελληνικά περιοδικά που διαβάζω(...διάβαζα...).Απο δω και στο εξής μόνο ξένα από εκείνο το μαγαζάκι στην Ομόνοια...Ξέρει κανείς γιατί σταματάει;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρός ήταν!

 

το περιοδικό ήταν γεμάτο @α@αριες, κλεμμένα άρθρα από το internet και στιμένες συνεντεύξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρός ήταν!

 

το περιοδικό ήταν γεμάτο @α@αριες' date=' κλεμμένα άρθρα από το internet και στιμένες συνεντεύξεις![/quote']

 

ένας απ΄τους λόγους που κλείνει είναι σίγουρα και το ιντερνετ ...

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα ήτανε. Είχε καταντήσει ένα κακέκτυπο του παλιού καλού του εαυτού. Τις λίγες φορές που το έπαιρνα, το έβρισκα τιγκαρισμένο στο χαζό hype.

 

...

 

Η έναρξη δόθηκε, αρπαχτείτε ελεύθερα.

 

 

 

Edit: δεν πρόλαβα να ποστάρω και άλλοι 3 μου έκλεψαν την πρωτιά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιρός ήταν!

 

το περιοδικό ήταν γεμάτο @α@αριες' date=' κλεμμένα άρθρα από το internet και στιμένες συνεντεύξεις![/quote']

 

Μπορεί τον τελευταίο καιρό να μη θύμιζε και πολλά από τις παλιότερες καλές εποχές του,αλλά όχι κι έτσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κλείσει ο Ρόδον FM 94,4. Αυτό μάλιστα. Και είχα στεναχωρηθεί γιατί ήξερα αρκετούς από αυτούς και είχα μπλεχτεί κι εγώ λίγο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα από μουσικά(μη σκυλάδικα) ελληνικά περιοδικά έμεινε μόνο το METAL HAMMER;;;Εμείς οι μη μεταλλάδες τι θα έχουμε;Να 'ναι καλά το internet...

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει και το Sonik ... αλλά δεν με ενθουσιαζει....εχουν ενα ξερολσιτικο guru υφος....παρολο που οι αρθρογραφοι του ειναι αρκετα καλοι....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολονότι το ποπ και ροκ είχε εκφυλιστεί τελευταία (ή απλά αλλάξαν οι εποχές και έμεινα πίσω; ) πως μπορώ να μη θυμηθώ τα πρώτα ποπ ροκ, τέλη δεκαετίας 70, με τις δισκοκριτικές, τις αφίσες από Pink Floyd και Stones, τους στίχους από Hotel California, το μέγιστο Γιάννη Πετρίδη, που μας άνοιγε το παράθυρο στον κόσμο, με το περιοδικό αλλά και με το Ποπ Κλαμπ, κάθε μέρα 4-5 το απόγευμα;

 

Μελαγχολία ...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου