Προς το περιεχόμενο

Pop+Rock no more....


kokoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το ΠΟΠ + ΡΟΚ είχε κλείσει εδώ και καιρό στην ουσία! Αν δεν κάνω λάθος, είχε μετονομαστεί σε Rock 'n' Roll και ξαναέγινε ΠΟΠ + ΡΟΚ. Την ταυτότητά του πάντως την είχε χάσει πολλά χρόνια τώρα.... "Απόδειξη" γι'αυτό ήταν το γεγονός ότι στις διαφημίσεις του δεν ανέφερε σχεδόν τίποτα για την ύλη του, παρά μόνο τι CD δίνει δώρο κτλ. (σαν τον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ και το TV ZΑΠΙΝΓΚ ένα πράμα :? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καιρός ήταν!

 

το περιοδικό ήταν γεμάτο @α@αριες' date=' κλεμμένα άρθρα από το internet και στιμένες συνεντεύξεις![/quote']

 

Μπορεί τον τελευταίο καιρό να μη θύμιζε και πολλά από τις παλιότερες καλές εποχές του,αλλά όχι κι έτσι....

 

Δεν λέω αερολογίες, έχω στοιχεία. 2 φορές το έχω αγοράσει τα τελευταία 3 χρόνια, έχω κρατημένα τα τεύχη και έχω βρει τις συνεντέυξεις και τα άρθρα τα οποία έχουν μεταφράσει και αντιγράψει χωρίς καμία αναφορά στην original μορφή τους!(τα οποία εγώ είχα διαφάσει από ξένα site πριν αγοράσω το περιοδικό) Αν αυτό δεν είναι λογοκλοπή τότε...

 

Mα ρε παιδιά αν ένα περιοδικό δεν δημιουργεί κουλτούρα (δες uncut) δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης πλέον! Και φυσικά λόγο internet! Tι να το κάνω το περιοδικό που από τη στιγμή που συντάσεται μέχρι να τυπωθεί εγώ τα ξέρω όλα είδη από το internet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκτος του οτι το περιοδικο ειχε καταντησει ΕΝΤΕΛΩΣ αστειο δεν καταλαβαινω γιατι να αγορασεις καποιος ενα ελληνικο περιοδικο οταν με τα ιδια λεφτα μπορει να παρει αριστουργηματικα ξενα περιοδικα οπως το UNCUT & το MOJO..... :wink:

 

Δυστυχως στην εντυπη μουσικη δημοσιογραφια ειμαστε ΑΙΩΝΕΣ πισω (και ομιλω εκ πειρας εχοντας υπηρετησει ως μουσικος δημοσιογραφος......)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το ότι είμαστε αιώνες πίσω είναι αναμφισβήτητο!! Απλά κάποια πράγματα μένουν πίσω από τισ εξελίξεις.

Με τόσο ίντερνετ, ποιός θα πάει να σκάσει φράγκα να το πάρει??? Τι? να δει αφίσσα των Deep Purple? κατεβάζει 200 φωτό από το δίκτυο και καθάρισε. Τί να ακούσει το CD? Γελοίο.... τουλάχιστον με 200 Γιγα Mp3 στο HDD τον εξωτερικό του είναι αστείο να πάρει το περιοδικό για 15 τράκς!! Κάνει αφιέρωμα? Τι? Χοχοχοχουχαχαχχαχιιιχιιιι μα καλά το site του Καλιτέχνη γράφει τα πάντα!!!! Ακόμα και που ήταν χτες!!

Αλλάξαν οι εποχέσ για τον έντυπο τύπο, και θα αλλάξουν περισσότερο. People more GOOGLIN, than READING!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Καλα εκτος του οτι το περιοδικο ειχε καταντησει ΕΝΤΕΛΩΣ αστειο δεν καταλαβαινω γιατι να αγορασεις καποιος ενα ελληνικο περιοδικο οταν με τα ιδια λεφτα μπορει να παρει αριστουργηματικα ξενα περιοδικα οπως το UNCUT & το MOJO..... ]

 

 

...να μην ξεχνάμε και το MAGNET

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις παιδιά, ποτέ δεν είπε κανένας ότι το Ποπ κ Ροκ είναι καλύτερο (ούτε ισότιμο) των ξένων περιοδικών ή του ίντερνετ.Αλλά πώς να το κάνουμε δηλαδη?ήταν το μόνο περιοδικό στον ελληνικό χώρο, που από το 70 και για καμια 20αριά χρόνια κυριαρχούσε(έστω επειδή ήταν το μόνο).Εγώ δεν το βάζω σε σύγκριση με άλλα - καλύτερα - περιοδικά.Απλά με το τέλος της κυκλοφορίας του Ποπ κ Ροκ, διαπιστώνω με κάποια δόση νοσταλγίας (όχι λύπης) ότι οι εποχές που μεγάλωσα έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Είναι ποτέ δυνατόν να ξεχάσω τον Πετρίδη ή τον Περδίκη, ή και 2-3 άλλους ανθρώπους που τους διάβαζα και νόμιζα ότι τα άρθρα τα έγραφα εγώ ο ίδιος?Για κάποιους μπορεί να μη λέει τίποτα απολύτως αυτό, για κάποιους όμως (σαν εμένα) μπορεί να σημαίνει κάτι.

Το ποστ το έκανα κυρίως για να μοιραστώ με (λίγους όπως φάνηκε από) εσάς το τέλος εποχής που σηματοδοτήθηκε.Δεν μίλησα για κριτική ή σύγκριση περιοδικών.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν το μόνο περιοδικό στον ελληνικό χώρο' date=' που από το 70 και για καμια 20αριά χρόνια κυριαρχούσε(έστω επειδή ήταν το μόνο)[/quote']

 

Μάλλον δεν γνωρίζεις την πορεία του "Ήχος και Hi Fi".

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν γνωρίζεις την πορεία του "Ήχος και Hi Fi".

 

μακραν η σοβαροτερη δισκοκριτικη στην ελλαδα, τουλαχιστον για τα τελευταια 12 χρονια που το παρακολουθω εγω. :wink:

 

το ποπ και ροκ εχει πεθανει εδω και πολλα χρονια, οταν περασε απ τα χερια του πετριδη στα χερια του μανικα. τωρα βεβαια εδω και πολλα χρονια, περιλεαμβανε απλα μεταφρασεις απο ξενο τυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά Νικοψηλότερε. Αν περίμενα εγώ από το Ποπ και Ροκ... Την mainstream ενημέρωσή μου την είχα από ξένα έντυπα και την underground από ελληνικά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου