Προς το περιεχόμενο

Καλοι ηχοι ακκορντεόν (vst-samples)---Προτασεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.......

 

Εγραψα μια καινουργια ιδέα στο πιανο η οποία είναι στο ύφος Yann Tiersen (μοιάζει με βαλς....αλλα ειναι κατι αλλο... :oops: )....θα μου αρεσε να του προσθεσω καποιες φράσεις που θα θυμίζουν ακκορντεόν απο tiger lillies....κατι μελαγχολικό (έτσι για την νεα σχολική χρονιά ρε αδελφέ....)....πιθανα και κανενα χαλκινο πνευστό....(αυτό σε δευτερη μοιρα).....

 

Ετσι ψαχνω (οπως λέει και ο τίτλος) καποιο ποιοτικό vst ή sample library με τετοιους ηχους.....

 

Εχετε κατι στο μυαλο σας...:?:

 

Ευχαριστώ....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κάποια καλά στο PS 01 και επίσης υπάρχει ένα freebie που δεν θυμάμαι πως το λένε αλλα είναι αρκετά καλό - το χρησιμοποιώ και δεν είχα κανένα παράπονο ως τώρα από τα...αφτιά μου. Κάνε ένα search στο thread με τα free VST's εδώ στο noiz και θα βρεις τη διέύθυνση. Νομίζω πως το όνομα του κατασκευαστή είναι Sawan Matini ή κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α το τσεκαρα αυτό....Οντως διαβασα καλές κριτικές και είναι και τσαμπα....

 

 

 

Τπτ καλό για παιδικά τυμπανακια και ξυλο/μεταλο-φωνα..?((μαλλον samples θα ειναι αυτά...))

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο συγκεκριμενα,Soundscan Vol 23 - Historical Instruments λεγετε το δισκακι.

http://www.timespace.com/product/SS23-40/6/Soundscan/Soundscan%20Vol%2023%20-%20Historical%20Instruments.html

 

Ακου κι ενα demo. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου