Προς το περιεχόμενο

κανενα ατομο με protools tdm για ανταλλαγη αποψεων?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...βασικα υπαρχει η πιθανοτητα να περασω σε protools hd αμεσα....δεν πιστευω αν η αγορα το υποστιριζει ομως...οι ελληνες ειναι τσιπιδες...ποσο καιρο τα λειτουργεις?πιστευεις οτι ηταν σωστη επενδυση?ειμαι στο τσακ να παρω την αποφαση...δεν ειναι οικονομικο το θεμα...κυριως στρατηγικο...τι λες?

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι η απολυτη επενδυση!!

απο το 2000 εχω περασει απο ολα τα σταδια protools 3 , d24 ,mixplus system.

απλα δουλευεις και δημιουργεις χωρις ανχος και πιθανοτητα οτι δεν φτανει η cpu

καλο θα ηταν να περασεις και σε apple αμα κανεις την κινηση.

τοτε θα κοιμασαι παντα ησυχος.

οσο για για τους τσιπιδες ειναι παντου ,

δεν εχουμε μαθει να πληρωνουμε δυστηχως.

το κρητιριο αξιολογησης στα μηχανηματα ειναι το ποσο τσαμπα θα κανεις την δουλεια σου.

τελος παντων ,εαν εχεις να κανεις και δικες σου δουλειες με αξιωσεις προχωρα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..βασικα ο λογος ειναι γιατι τωρα κανω αναβαθμιση σε κονβερτορες (lynx aurora) που εχουν καρτα για hd οποτε το σκεφτομαι σοβαρα...θα με βολεψει λογω αναλογικης κονσολας..., συμβατοτητας και διαφημισης προφανως...

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τη σκοπιά του στρατηγικού μάρκετινγκ το να έχεις pro tools σε ένα στούντιο νομίζω ότι κατευθίαν ανοίγει πόρτες! Δεν ξέρω τι γίνεται στην Ελληνική αγορά αλλά ξέρω πολλά άτομα έξω που χάνουν δουλειές επειδή δεν έχουν το "industry standard"!

 

Aπό εκεί και πέρα πιστεύω πως το θέμα είναι αντικειμενικό και πως βολεύει τον καθένα! Πάντως αν υπάρχει αναλογική κονσόλα σίγουρα είναι από τις καλυτερες λύσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αχ αχ...απο τη μια εχω αυτα και απο την αλλη εχω τα εξηςπου ειναι στη λιστ αμου...u67m transient designer4, api500 lunchbox me preamps....προς τ απου να γυρει η ζυγαρια....χεχ...δεν χρειαζεται να απαντησετε ¨¨)

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι η απολυτη επενδυση!!

απο το 2000 εχω περασει απο ολα τα σταδια protools 3 ' date=' d24 ,mixplus system.

απλα δουλευεις και δημιουργεις χωρις ανχος και πιθανοτητα οτι δεν φτανει η cpu

καλο θα ηταν να περασεις και σε apple αμα κανεις την κινηση.

τοτε θα κοιμασαι παντα ησυχος.

οσο για για τους τσιπιδες ειναι παντου ,

δεν εχουμε μαθει να πληρωνουμε δυστηχως.

το κρητιριο αξιολογησης στα μηχανηματα ειναι το ποσο τσαμπα θα κανεις την δουλεια σου.

τελος παντων ,εαν εχεις να κανεις και δικες σου δουλειες με αξιωσεις προχωρα!!!!!![/quote']

 

στα τέλη του 2007 τα protools δεν έχουν την αίγλη που είχαν το 2000. τσάμπα δεν είναι να έχεις ένα macpro με logic/nuendo και apogee καρτα + converters ,είναι μάλλον η πιο έξυπνη κίνηση

 

http://www.apogeedigital.com/products/symphony_performance.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου