Προς το περιεχόμενο

Αρχαριος με την απορια...μερος2.


leond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας κ παλι ρε παλικαρια.επεστρεψα κ ειμαι καλυτερος απο ποτε .λοιπον η κιθαρα που μου προτεινε ειναι μια Daland,αν το λεω σωστα.Τελικα εχει 2 διπλους μαγνητες κ εναν μονο στη μεση.μαζι με τον ενισχυτη κ με θηκη κ ζωνη κοστιζει 190(ειναι προσφορα).ακομα εχει κ 2 παραξενα ετσι σαν κοθμπια ππου στριβουν,πραγματα κ κατι αλλες ιστοριες πανω που ακομα δν εχω μαθει πως τα λενε.φαινεται καποιες ρυθμισεις θα γινονται απο κει.Επιπλεον εχει αλλη μια της ιδιας μαρκας αλλα με 2 διπλους μονο.ΤΩΡΑ ποια απο τις δυο ειναι πιο καλη οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου.μετα θα σας πω κ για μια ibanez που εχει σε προσφορα μαζι με αλλα συνοδευτηκα...εκφερεται γνωμη.Please. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και η καλύτερη λύση αλλά αφού αυτό είναι το budget σου θα πρότεινα την ibanez.Οι Daland μάλλον μάρκα μέκαψες είναι.Κοιτα όμως και στον Τhomann για κάποια πακέτα της Cort, αν μπορείς κτύπα ένα τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΩΡΑ ποια απο τις δυο ειναι πιο καλη οσον αφορα την ποιοτητα του ηχου.

 

Μύρισα τα νύχια μου, αλλά απάντηση δεν πήρα! :D

 

Λοιπόν αν θες κιθάρα μεταλιάρικη καλή (ακόμα δεν είπες τι μουσική θες να παίξεις), στα 190-200¤ θα πάρεις την sx pirate. Πολύ καλή γιαυτά τα λ7. Την δοκίμασα χθες και ήταν πολύ καλή. Θα στο επιβεβαιώσει και ο Κώστας αυτό σε λίγο. Μετά χτυπάς και κανά line6 spider τον μικρό, που κάνει κοντά στα 150¤ και θα είσαι καλυμμένος μέχρι να βρεις περισσότερα λ7 να αναβαθμιστείς.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι SX κιθαρες ειχα δοκιμασει στο μοναστηρακι, μηπως ξερεις Μπουκαου αν ειναι οι ιδιες? Εβγαιναν σε ολα τα πιασαρικα σχηματα οπως Explorer, V κλπ...

Παντως αν ειναι αυτες ειναι πραγματι καλες για τετοια χρηματα, αν και αυτες που ειχα βρει εγω ηταν με τις δραχμες ακομη και ειχαν 80 χιλιαρικα. Μονη μου παρατηρηση οτι ηταν καπως βαριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok.gif

 

Αυτές είναι. Οι υπόλοιπες ήταν καλές, αλλά ο πειρατής παραήταν καλός για γκάζια. Βγαίνει και σε 2 σχέδια. Lespaul και ταυράκι. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ωραίο χοντρό μπράτσο της. Τώρα από βάρος το είχανε λίγο παραπάνω, αλλά όχι καμιά τραγική κατάσταση

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενταξει δεν ηταν απελπιστικα βαριες, κομπλε ηταν.

Αφου μιλαμε για τις ιδιες λοιπων, +1000 φιλε Leond

Αυτα τα κουμπια που στριβουν ειναι κατα πασα πιθανοτητα το tone και το volume. Το πρωτο ειναι για να κοβεις τις υψηλες συχνοτητες του ηχου σου (κατι που αν παιζεις ροκιες η μεταλιες θα σου ειναι μαλλον αχρηστο) και το αλλο ειναι για να κοβεις το output της κιθαρας σου. Δεν ξερω γιατι το εχουν ονομασει volume αφου δεν λειτουργει ως ενταση αλλα κατι σαν "γκαζι".

Και μαλλον θα ειδες και καποιο διακοπτη που ειναι ο επιλογεας μαγνητων, δηλαδη διαλεγεις ποιον απο τους μαγνητες που εχει η κιθαρα θελεις να χρησημοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαθελα να παιζω τιποτα ροκακια,καπιοα κομματια των ματαλλικα,ξερεις,τα εμπορικα,κανενα των cure κλπ.οταν με ποιανει κ η τρελα να τα χωνω κιολας.Οι 2 διπλοι κ ο ενας μονος μαγνητης σας λενε τιποτα οσον αφορα την αποδωση της συγκεκριμενης κιθαρας?ειχε ενα αλλο πακετο προσφορα με μια ibanez 15αρι ενισχυτη θηκη ,ζωνη ,κατι ηλεκτρονικα κουρδιστιρια κ πενες με 240 ε.Να φανταστω οτι δν μου προτεινετε την daland επειδη δν ειναι γνωστη μαρκα...αλλα ρε μαγκες για αρχη δν θελω κατι το εξεζητημενο κ πολυ ψαγμενο...τι να πω.Παντως μολις την αγορασω οποια κ αν ειναι αυτη (μες στη βδομαδα)θα σας τη δειξω σε φωτο.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 2 διπλοι κ ο ενας μονος μαγνητης σας λενε τιποτα οσον αφορα την αποδωση της συγκεκριμενης κιθαρας?

 

Μάλλον ότι σου είπαμε στο προηγούμενο thread σου πήγε στον βρόντο....

Όχι δεν σημαίνει τπτ το ότι έχει 2 διπλούς και 1 μονό για την ποιότητα του ήχου.

 

Δεν σου είπαμε να αποφύγεις τις DAlad επειδή είναι άγνωστες. Πόσο γνωστές είναι οι sx δλδ; Αυτό να πεις

 

Να προτιμήσεις το κιτ της ibanez που λογικά θα είναι κάποιο από αυτά http://www.thomann.de/gr/ibanez_gsa6j_bkn_jumpstart.htm

http://www.thomann.de/gr/ibanez_grx40jubkn.htm

 

 

Σε ποιον πήγες;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου