Προς το περιεχόμενο

μαγνητες για gibson sg special faded


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδες επειδη θα ηθελα να αλλαξω τους μαγνητες  που εχει η gibson μου στο μελλον(γιατι τωρα δεν παιζουνε λεφτα)θα ηθελα να μου πειτε καποιες γνωμες για ενα καλο και τουμπανο setup. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα και καλωσόρισες Ορέστη,

 

πες μας δυο λόγια για τον υπόλοιπο εξοπλισμό (κυρίως ενισχυτή), μουσική που παίζεις, το budget σου (έστω, το μελλοντικό  ;D) για να πάρεις κάποιες συγκεκριμένες και πιθανώς ρεαλιστικές απαντήσεις... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτείνω P-90 Haussel !!! το έιχα κάνει και εγώ σε μια sg που είχα. Εάν δεν παίζεις metal θα σε καλύψουν απο όλες τις απόψεις ;)

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι θα αναρωτηθω !!! σε μια τοσο καλη κιθαρα που οι μαγηντες της σε βγαζουν σχεδον σε οτι θελεις να παιξεις , γιατι να τους αλλαξεις ? μηπως φταιει κατι αλλο στον εξοπλισμο σου και οχι οι μαγνητες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι θα αναρωτηθω !!! σε μια τοσο καλη κιθαρα που οι μαγηντες της σε βγαζουν σχεδον σε οτι θελεις να παιξεις , γιατι να τους αλλαξεις ? μηπως φταιει κατι αλλο στον εξοπλισμο σου και οχι οι μαγνητες ?

 

Ααακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έλεγα οτι είναι και τόσο καλοί πιά οι 498R και 490T για να καλύπτουν τον φίλο σε ό,τι θέλει να πάιξει. ϊσως να δοκιμάσεις και κλασσικό ήχο puff . δες puff 57 προτείνω haussel

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έλεγα οτι είναι και τόσο καλοί πιά οι 498R και 490T για να καλύπτουν τον φίλο σε ό,τι θέλει να πάιξει. ϊσως να δοκιμάσεις και κλασσικό ήχο puff . δες puff 57 προτείνω haussel

 

ενταξει δεν ειναι μονο οι μαγνητες που κανουν τον ηχο... ειναι και τα ξυλα της κιθαρας και τα μεταλικα μερη κτλ. εδω μιλαμε για μια gibson made in usa που σημαινει οτι ειναι ποιοτικο οργανο...απο την προσωπικη μου εμπειρια οι μαγνητες παιζουν το 7-10 % του τελικου ηχου που θες να προσεγγισεις... ειδικα οταν εχουμε να κανουμε με μια gibson που οπως και να το κανεις ειναι πολυ versatile οργανα... θελω να καταληξω δηλαδη στο οτι αν δωσει το παλικαρι 200 ευρω για να βαλει τους burstbuckers που πιστευω οτι αν ειναι να αλλαξεις μαγνητες σε gibson πρεπει τουλαχιστον η κιθαρα να παραμεινει gibson ,  δεν νομιζω τελικα οτι θα ακουσει τρελη διαφορα στον ηχο του αν συνεχισει να εχει τον ιδιο ενυσχητη και τα ιδια εφε...αν τα 200 πανε σε μια καλη πεταλιερα ομως τοτε......

απο την αλλη περι ορεξεως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ...γενικά έχω την εντύπωση ότι πολλές από τις faded,sg,V,studio γκίπσονς που βγαίνουν τα λίγα τελευταία χρόνια δεν είναι και ότι καλύτερο........  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν..σπίτι δεν έχω και κάνα σοβαρό ενισχυτή.ένα laney 30αρη με 200e που πήρα πριν 5 χρόνια.τις περισσότερες φορές που έχω παίξει είναι με κεφαλή-καμπίνα marshall η οποία δεν είναι δικιά μου.κοιτάξτε στο μέλλον τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να πάρω.ως εδώ αυτός είναι ο εξοπλισμός που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα.θα ήθελα μία ιδέα για το τι μαγνήτες θα μπορούσα να βάλω με αυτόν τον εξοπλισμό που έχω παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου