Προς το περιεχόμενο

μαγνητες για gibson sg special faded


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και έχει περάσει καιρός από όταν άνοιξε το θέμα αλλά είμαι και κανούργιος θα ήθελα να πω ότι την gibson sg special faded την έχω ένα χρόνο μαζί με έναν rolland cube 20ari και κάνει τρομερή  δουλειά σκέφτομαι όταν βρώ λεφτά να βάλλω http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Gibson--57-Classic-Vintage-Humbucker-Nickel/art-GIT0001744-003 αυτούς φοράει και η gibson sg 61 [είμαι και acdc μανιακός].και συγνώμη που απάντησα τόσο αργά ελπίζω να βοήθησα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Gibson--57-Classic-Vintage-Humbucker-Nickel/art-GIT0001744-003 αυτούς φοράει και η gibson sg 61 [είμαι και acdc μανιακός].και συγνώμη που απάντησα τόσο αργά ελπίζω να βοήθησα ;D

βασικά σκεφτόμουν να αγοράσω την gibson που λες http://www.musicstore.com/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitars/Gibson-SG-61-Reissue-HC-Heritage-Cherry/art-GIT0000772-000 αλλά παίρνοντας την spacial faded και αλλάζοντας τους μαγνήτες με αυτούς που λες το κόστος μειώνεται αρκετά. Ο ήχος όμως θα είναι εξίσου καλός? Παίζει λίγο και το θέμα της εμφάνισης.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα άμα έιχα 1500 θα έπαιρνα την gibson sg 61 αλλά ναι αισθητικά η special ούτε λούστρο έχει ούτε τα inlays προσωπικά για εμένα άξιζε τα λεφτά της αλλά πρώτα την δοκήμασα και πάνω από όλα ήξερα ότι την gibson sg 61 δεν μπορούσα να την αξιοποιήσω στο full δηλαδή τζάμπα θα την έπαιρνα [τώρα με την πρώτη ευκαιρία δηλαδή περίπου του χρόνου θα προσπαθήσω να την πάρω αν και από την special είμαι ευχαριστημένος]εσύ άμα έχεις τα λεφτά και μπορείς να την αξιοποιήσεις πάρτην με τα χίλια!! η special είναι καλή κιθάρα άμα  αλλάξω και τους μαγνήτες πιστεύω θα γίνει ακόμα καλύτερη[Χριστούγεννα μάλλον θα κάνω την αλλαγή].τα λόγια βασικά καλά είναι αλλά καλά θα κάνεις να δοκιμάσεις και να διαλέξεις όσο για τους μαγνήτες συμβουλέψου και κάποιον τεχνικό γιατί οι μαγνήτες της 61 είναι καλοί αλλά πρέπει να μάθουμε αν στην special μπορούν να αποδώσουν καλά..μην πάνε τζάμπα τα λεφτά ;Dσαν acdc funboy τα ταυράκια μου αρέσουν αλλά σαν angus young maniac θέλω gibson sg 61 τρελά ανάλογα τα χρήματα που έχεις εγώ πριν ένα χρόνο είχα τα λεφτά αλλά δεν είχα καλο ενισχυτή εσύ άμα έχεις budget μόνο για κιθάρα τότε παρε την 61 άμα θες extra εξοπλισμό για να είσαι jet πάρε την special ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου