Προς το περιεχόμενο

Κρέμασμα


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ πάντως είχα μια ibanez σε ένα stand για 8-9 χρόνια... το stand σκούριασε, τα πλαστικά του φαγώθηκαν (και τελικά το πέταξα) και η κιθάρα ήταν μια χαρά. Τελικά, το μπουζουκομανίκι της (το πιο λεπτό που έχω δει) την πάτησε (λίγο) όταν η κιθάρα μπήκε σε αχρηστία και την έβαλα στη θήκη της - ξαπλωτή στην αποθήκη. Τελικά, μου τη συνέφερε ο (προαναφερθείς) Οικονομάκης με ταστοεπιπέδωση και τώρα αναπαύεται σε καινούριο stand μαζί με τις φίλες της. (Τα τάστα ήθελαν τρίψιμο έτσι κι αλλιώς)

Εδώ και 2+ χρόνια είναι μια χαρά. Της ρίχνω και 2 πενιές που και που για να μη νοιώθει μόνη.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να αποθηκεύεις

 

αυτη ειναι η λεξη κλειδι δηλ.οι θηκες χρησιμοποιουνται οταν θελουμε να ΜΗΝ παιζουμε την κιθαρα για 2-3 χρονια :)

 

Οχι οχι φίλε μου δεν είναι αυτό. Να φυλάς την θήκη στο μπράτσο για κάνα 2 ώρες και για παραπάνω στην θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο φίλε μου Sf, ο τρόπος που φυλούσες την κιθάρα με nitro laquer, δηλαδή το κάθετο stant δεν ήταν και ότι καλύτερο. Το μπράτσο είχε κολλήσει σημιακά κάτι γλειώδη κολλώδη πραγματάκια. Υποπτεύομαι ή ότι λαστιχάκια του stand είναι ή έχει αλλοιωθή, ευτυχώς ελάχιστα το nitro. Επίσης, στο ίδιο σημείο παρατηρήθηκε και μερική αλλοίωση του χρώματος του μπράτσου, γεγονός που με κάνει να υποπτεύομαι ότι το σταντ δεν έκανε αλλά πάλι μπορεί να είναι το χρώμα του ξύλου.

 

Τεσ πα, εγώ δεν το ρισκάρω. Θα την παρκάρω σε θήκη (και το στάντ θα το ντύσω με μαλακό πανί καθαρισμού κιθάρων, βαμβακερό).

 

Αν μπορείς στείλε μου και ένα pm τι χορδές φοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

Οχι οχι φίλε μου δεν είναι αυτό. Να φυλάς την θήκη στο μπράτσο για κάνα 2 ώρες και για παραπάνω στην θήκη.

..

 

Θέλεις ΝΑ ΚΑΤΡΑΣΤΡΕΨΕΙΣ την κιθάρα σου? 2 ώρες? Μέχρι 1 ώρα και 45 min το μέγιστο στο stand. Μετά... γρήγορα στη θήκη...   ;D

 

(Φίλε μην αγχώνεσαι με τις κιθάρες.... χρόνια τις έχω στα stand... κι εγώ και τόσος άλλος κόσμος.  :) )

 

Αυτό με το νίτρο ισχύει όμως. Είναι ευαίσθητο σε κάποια πλαστικά.

 

Μια κιθάρα μου που έχει nitro μανίκι την έχω σε ένα από εκείνα τα stand δαπέδου που "πιάνουν" μόνο το σώμα... (γενικώς τέτοια χρησιμοποιώ...δερν ξέρω αν είναι καλυτερα αλλά με βολεύουν).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο φίλε μου Sf, ο τρόπος που φυλούσες την κιθάρα με nitro laquer, δηλαδή το κάθετο stant δεν ήταν και ότι καλύτερο. Το μπράτσο είχε κολλήσει σημιακά κάτι γλειώδη κολλώδη πραγματάκια. Υποπτεύομαι ή ότι λαστιχάκια του stand είναι ή έχει αλλοιωθή, ευτυχώς ελάχιστα το nitro. Επίσης, στο ίδιο σημείο παρατηρήθηκε και μερική αλλοίωση του χρώματος του μπράτσου, γεγονός που με κάνει να υποπτεύομαι ότι το σταντ δεν έκανε αλλά πάλι μπορεί να είναι το χρώμα του ξύλου.

 

Τεσ πα, εγώ δεν το ρισκάρω. Θα την παρκάρω σε θήκη (και το στάντ θα το ντύσω με μαλακό πανί καθαρισμού κιθάρων, βαμβακερό).

 

Παντως αργα η γρηγορα το νιτρο στο μπρατσο θα αλλοιωθει ;)

Αν μπορείς στείλε μου και ένα pm τι χορδές φοράς. 

 

010-046 d addario ;)

 

αν σε ενοχλει η "φθορα" του νιτρου ντυσε με ενα παλιο 100% βαμβακερο  T shirt τα σημεια που κανει επαφη η κιθαρα με το σταντ ;)

 

ετσι κι αλλοιως Fender ειναι δεν παθαινει τιποτα... ;)

 

παντως το νιτρο στο μπρατσο αργα η γρηγορα οτι και να κανεις θα "φαγωθει" ;)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

010-046 d addario ;)

Thanx mate   ;)

 

αν σε ενοχλει η "φθορα" του νιτρου ντυσε με ενα παλιο 100% βαμβακερο  T shirt τα σημεια που κανει επαφη η κιθαρα με το σταντ ;)

το έχω πεί ήδη    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου