Προς το περιεχόμενο

μερικα τζαζ κλιπς (minidisk rec)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να γράψω το 3ο το πιο φαρμακερό να ανεβεί κιόλας το θέμα.

 

Στο la vie en rose είναι σαν να ακούς άλλους να παίζουν.Φαίνεται εκεί ζεσταθήκατε ή το έχετε παίξει 1500 φορες.Γκρουβάρει τέλεια.Το ρέψιμο το περίμενα σε κενό διάστημα εκεί που άλλοι λιώνουν τη χρωματική εμείς λιώνουμε το σουβλάκι.

 

Στα αλλα δυο με πειραξαν οπως είπα τα κρουστά.Τα σολα κάποιες φορές δεν ακούγονται κ κάποιες άλλες είναι λίγο παίζω για να παίξω αλλα τις περισσότερες στιγμές είναι καλό αυτο που ακούγεται.

 

Keep swinging

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιος μαστορα...

Μηπως να το αλλαξεις σε Gipsy Blue το nickname??

Το πάτε  πολυ ωραια το θέμα και το χετε...

Αν κανετε λαιβ εγω παντως θα ειμαι εκει σιγουρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο la vie en rose είναι σαν να ακούς άλλους να παίζουν.Φαίνεται εκεί ζεσταθήκατε ή το έχετε παίξει 1500 φορες.Γκρουβάρει τέλεια.

 

Στα αλλα δυο με πειραξαν οπως είπα τα κρουστά.Τα σολα κάποιες φορές δεν ακούγονται κ κάποιες άλλες είναι λίγο παίζω για να παίξω αλλα τις περισσότερες στιγμές είναι καλό αυτο που ακούγεται.

 

Το la vie en rose ειναι το χειροτερο μας κ το εχουμε παιξει κ τις λιγοτερες φορες,απλα ετυχε να ακουστει καλουτσικο.Για τα σολα εχεις απολυτο δικιο.Παιζουμε σχεδον οτι να'ναι (αν προσεξεις μετα απο καθε κυκλο αρχιζουμε τα ανουσια ανεβοκατεβασματα) γτ εχουμε καθορισει απο την αρχη τη δομη,ποσους κυκλους θα παιζει ο καθενας κλπ κ δεν εχουμε στανταρει τι θα παιζουμε σε ολα.Αυτο φαινεται καλυτερα στο minor swing (oτι μολις τελειωσει το στανταρισμενο,βαραμε στο γαμο του καραγκιοζη)

 

Αδικουνται τα κρουστα απο την ηχογραφηση κ η ηχογραφηση απο τα κρουστα.Δεν το χανει μονο ο κρουστος,ολοι το χανουμε κ μας φευγουν πρασινιλες,αρρυθμιες κλπ κουλαμαρες,αλλα προσπαθουμε οσο γινεται να τις μειωνουμε.

 

Ωραιος μαστορα...

Μηπως να το αλλαξεις σε Gipsy Blue το nickname??

Το πάτε  πολυ ωραια το θέμα και το χετε...

Αν κανετε λαιβ εγω παντως θα ειμαι εκει σιγουρα!!!!

 

Να'σαι καλα.Αν κανουμε θα ειδοποιηθεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας κ εχει καιρο να ανεβει κλιπ στο νοιζ (  ;D ),ανεβαζω 3 απο τη χτεσινη προβα.

Φροντισα ωστε η ποιοτητα της ηχογραφησης να ειναι ακομα χειροτερη απο την προηγουμενη φορα και παρατηρησα οτι δεν εχουμε μαθει ακομα να παιζουμε

 

Το κραξιμο σας ελπιζω να συμβαλλει στην προσγείωση μας  :)

 

 

spain

minor swing

la vie en rose

 

Α ρε Μπλου, έλα να κάνεις καριέρα εδώ στα ξένα... αν μπορούσαν να παίζουν τζαζ και μέσα στο μπάνιο τους, θα το έκαναν. ΩρρρΡΡΡΡΡρρρρρρραίοι. (Ποιος το'κανε το ρρρρρΡΡΡΡρρρρρ;  ;D )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Μπλου, έλα να κάνεις καριέρα εδώ στα ξένα... αν μπορούσαν να παίζουν τζαζ και μέσα στο μπάνιο τους, θα το έκαναν. ΩρρρΡΡΡΡΡρρρρρρραίοι. (Ποιος το'κανε το ρρρρρΡΡΡΡρρρρρ;  ;D )

 

Ζητανε οργανοπαιχτες να καθαριζουν σκαλες? ;D

Το ρρρΡΡΡΡΡΡΡρρρρρρ το κανει ο κρουστος.Συγχωρεσε τον ,μας ηρθε απο τη μεταλ κ ειναι λιγο κρετινος ;D

thnx για το χρονο σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Αγαπητέ Blue, συντονιστή - κλειδονηματήτη (αν έχω κάνει ορθογραφικό λάθος εδώ να μου το πεις να διορθωθώ)

 

Τα άκουσα όλα με προσοχή και μου άρεσαν πάρα πολύ. έχετε κάνει μια πολύ καλή δουλειά γεμάτη ενθουσιασμό. Ο ήχος δεν είναι και ο καλύτερος αλλά και; Ζήλεψα τόσο που ήθελα να ήμουν στην παρέα σας και να σαν άκουγα με ένα κρασάκι στο χέρι.

 

Θέλω να σου πω επίσης ένα μπράβο για τις μουσικές σου επιρροές.

 

Χάρηκα πολύ που τα άκουσα. 

 

Μπράβο μπράβο.

 

υγ: Αυτό δε σημάνει όμως ότι δε θα σου πηγαίνω κόντρα κ...εξουσιαστή! Άλλο η τέχνη και άλλο ο σκατοχαρακτήρας μου  ;D

Φτιάχνω και εγώ cafe Kopi Luwak!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άκουσα όλα με προσοχή και μου άρεσαν πάρα πολύ. έχετε κάνει μια πολύ καλή δουλειά γεμάτη ενθουσιασμό. Ο ήχος δεν είναι και ο καλύτερος αλλά και; Ζήλεψα τόσο που ήθελα να ήμουν στην παρέα σας και να σαν άκουγα με ένα κρασάκι στο χέρι.

 

Είχαμε (αόριστος) κάνει μια προσπάθεια, έκτοτε συνειδητοποιήσαμε οτι κοπανάμε σε τοίχο όταν προσπαθούμε να παίξουμε αυτά που κάνουν οι καθηγητές μας χειρότερα από τους δασκάλους τους κ.ο.κ. Ψιλοπροσπαθούμε ακόμα, αλλά με καλύτερη επίγνωση του "που θα παει αυτη η ιστορία" :)

 

Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου