Προς το περιεχόμενο

Bob Katsionis - Τον γνωρίζετε;


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ απ' όσα έχω ακούσει (μουσικά εννοώ) δεν μπορώ να πω ότι είμαι και τόσο εντυπωσιασμένος από τον Bob. OK, πολύ καλός πληκτράς, γρήγορος, τεχνικός, μελωδικός αλλά μέχρι εκεί. Έχω ακούσει και καλύτερους.

Θεωρώ ότι το βασικό του προσόν είναι ότι μπορεί και χειρίζεται πολύ ωραία το pitch wheel και να χρωματίζει όμορφα τις μελωδίες και τα σόλα του. Μεγάλη υπόθεση αυτό το ρημάδι το pitch wheel...

 

Όσο για το στυλάκι του... ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί την επόμενη φορά που θα τον δω να το παίζει μαζί πλήκτρα και κιθάρα, θα αρχίσω τα καντήλια και σταματημό δεν θα έχω! :evil:

 

Δεν τρελαίνομαι για το άτομό του όπως καταλάβατε...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω λεω να αρχισουμε κ εμεις να μελεταμε 2 οργανα ταυτοχρονα!

Μπορείς να μου πεις σε ποιό σημείο της μουσικής σου πορείας θα σε βοηθούσε κάτι τέτοιο; Σοβαρά ρωτάω γιατί δεν μπορώ να το καταλάβω! Το να προσπαθείς να γίνεις καλύτερος σε διάφορα όργανα είναι απόλυτα σεβαστό και κατανοητό (έως και αξιοθαύμαστο) αλλά γιατί ταυτόχρονα; Για να δείξουμε ότι κάνουμε κάτι δύσκολο και να μας χαζεύουν με θαυμασμό τα πλήθη; :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το στυλάκι του... ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί την επόμενη φορά που θα τον δω να το παίζει μαζί πλήκτρα και κιθάρα' date=' θα αρχίσω τα καντήλια και σταματημό δεν θα έχω! :evil:

[/quote']

 

αυτο ισχυει κ για τον Mcalpine???? :P :P :P :P

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακός ο παίκτης και αξιοθαύμαστη η τεχνική και στα 2 όργανα, το δίχως άλλο έχει λιώσει στην εξάσκηση. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Το poserιλίκι με το ταυτόχρονο παίξιμο παρ' όλο που δεν έχει καμία μουσική χρησιμότητα και είναι εντελώς ματαιόδοξο δε με χαλάει ιδιαίτερα, καθένας όπως τη βρίσκει. Αλλά...

 

Από ουσία λίγα πράγματα. Μελωδικός, αλλά γλυκανάλατος. Εκφραστικός, αλλά ταυτόχρονα ρηχός. Παιχταράς, αλλά φλύαρος. Με μια λέξη neoclassical :lol:

 

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων, είναι προσωπική μου άποψη, δεν έχω διάθεση για αντιπαραθέσεις... Εγώ μόνο και μόνο για την αξιοζήλευτη τεχνική του θα συνεχίσω να τον παρακολουθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα έχετε δει ανθρώπους που μπορούν να μιλάνε πολλές ώρες και να μη λένε τίποτε (άλλωστε εκλογές έχουμε...).

 

Έχετε δει επίσης ανθρώπους που και με ένα βλέμμα λένε πολλά.

 

Ο φίλος μάλλον ανήκει στο πρώτο group.

 

Πολύ υλικό για το τίποτα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χαρακτήρας είναι απίστευτος! Είναι ικανός εκεί που θα μιλάει σοβαρά επί ώρες, ξάφνου να το γυρίσει στο χαβαλέ μόνος του! Είναι απίστευτος. Στον κόσμο του!

 

Σαν οργανοπαίκτης τρομερός, με γνώσεις.

 

Σαν ηχολήπτης έχει πολλές γνώσεις και βοηθάει όταν του ζητηθεί, στις περισσότερες των περιπτώσεων με πολύ καλά αποτελέσματα. Βέβαια δεν ξέρω αν θεωρεί τον εαυτό του ηχολήπτη, αλλά πάντως κάνει καλή δουλειά!

 

Τώρα σαν τραγούδια..... Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ του γούστου μου (αυτή η υπέρμετρη ένδειξη παιξίματος), οπότε δεν θα τα κρίνω.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλοι τα γουστάρουν να τα ακούν, άλλοι σαν εμένα τα σιχαίνονται, οπότε δεν θα ήμουν αντικειμενικός, για το τι ακούω ως μελωδία :wink:

 

Αν και πιο δύσκολα πράματα ακούω σε 1 ωδείο που είναι λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου, οπότε όποτε θέλω να ακούσω επίδειξη τεχνικής, τους ρίχνω μια βολτίτσα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ένα δεν καταλαβαίνω. Αν γι' αυτό το σόλο ο Bob έχει βάλει το πλήκτρα φάτσα-κάρτα στο κοινό, τότε πως θα έπρεπε να τοποθετεί το πιάνο ο Κιθ Τζάρετ ή ο Ρούμπινστάιν? Να μας το ρίξει στο κεφάλι?

Καλός είναι ο άνθρωπος, αλλά θα έπρεπε να λείπουν οι αμετροεπείς δηλώσεις και οι ποζεριές - αυτά που παίζει τα παίζουν τελειόφοιτοι ωδείου σε βαρυκεντρισμένα κλαβιέ μάλιστα και χωρίς να χάνουν νότα από την παρτιτούρα (βλέπε σπουδές Σοπέν, Κομμάτια υπερβατικής δεξιοτεχνίας του Λιστ και άλλα πάρα πολλά). Από κει και πέρα αυτό που πρέπει να κρίνεται είνια η ίδια η μουσική, οι συνθέσεις κλτ κτλ. Και βεβαίως; αυτό πάει πέρα από την τεχνική και την ποζεριά και είναι εντελώς υποκειμενικό.

Αναγνωρίζω πως ο Bob μπορεί να είναι ένας από τους καλούς πληκτράδες στο μέταλ και τα πολλά live στο εξωτερικό μάλλον το δικαιώνουν αυτό - αλλά η ποζεριά είναι άλλο πράγμα (και μάλλον δεν την έχει και ανάγκη καθώς τα καταφέρνει και χωρίς αυτήν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου