Προς το περιεχόμενο

Έκθεση κιθάρας σε ένα «χωριό» της Ιταλίας...και στο Μιλάνο !


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Jam, Electritabs και deadendmind, όπως στο τέλος του "Casablanca" γυρνάει ο Χάμφρεϊ Μπόγκαρτ και λέει στον αστυνομικό "I think this is the beginning of a beautiful friendship", έτσι και εδώ θα έλεγα "this is the beginning of a beautiful business partnership"!! Aκόμη και απλά για την πλάκα σας, μην το αφήσετε να πάει χαμένο! :wink: Και μπράβο και από εμένα!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

JAM' date=' να εκφράσω το θαυμασμό μου και να συμπληρώσω ότι η παρουσία ενός έλληνα κατασκευαστή σε διεθνή έκθεση με ηλεκτρονικά προϊόντα,

με κάνει "εθνικά υπερήφανο" [/quote']

 

+1

 

Μπραβο σας !!! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή έκθεση!

 

Η σιταροκιθάρα στην τελευταία φωτό, παρέα με το μαύρο αριστερό jazzoειδές τι μάρκα είναι;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σιταροκιθάρα ευτυχώς υπήρχε εκεί για να την δοκιμάσω και να μου αποκλείσει εντελώς το ενδεχόμενο να αγόρασω μία, σκέψη που είχα τον τελευταίο καιρό.

Ήταν τελείως μάπα από ήχο και πολύ κακή κατασκευή. Και εννοείται πως η αξία της δεν είναι 800¤ αλλά 300¤ όπως την έχω δει στο amazon.

 

Μακριά !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι κιθάρες τί μαρκα είναι? Λενε τιποτα? Είχα δει μια τέτοια πριν από κατι χρονια που την είχε ένας γνωστός στα Γιαννενα. Ηταν γερμανική απ'ότι θυμάμαι, αρκετά παλιά (και αρκετά relic...) αλλά μου είχε κάνει εντύπωση το μπράτσο της. Ηταν πολύ στενό, σχεδόν σαν μπράτσο μπουζουκιού. Οι 6 χορδές με το ζόρι χωράγαν και δεν μπορώ να καταλάβω πως και γιατί τη σχεδιασαν έτσι. Η κιθάρα βέβαια όταν την είδα ήταν σε άσχημη κατάσταση και δεν είχα την ευκαιρία να παίξω και να την ακούσω για να έχω άποψη. Θα την έστελνε για φτιάξιμο, αλλά έκτοτε δεν έτυχε να ξανασυναντηθούμε (με την κιθάρα)...

 

01.jpg

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ένα από τα μειονεκτήματα του να έχεις δικό σου πάγκο στην έκθεση ήταν το να μην έχω το χρόνο να δοκιμάσω όσα όργανα θα 'θελα...όπως και ότι έχασα πολλά ενδιαφέροντα σεμινάρια και gigs...

 

πρόλαβα μόνο να παίξω το ηλεκτρικό sitar, τους Brunetti, και κάτι παλιοκιθαράκια (fender, gibson) του 60'-70'... :roll:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JAM την εκθεση που πηγες την ελεγαν μηπως SHG?? (ιταλιστι second hand guitars)?

 

Λέγεται Musica a Fiorano : http://www.musicaafiorano.it/

 

Στην second hand guitars θα πάω τον Νοέμβριο που γίνεται στο Μιλάνο. Θεωρείται πολύ μεγαλύτερη από του Fiorano...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου