Προς το περιεχόμενο

Κουρμπής


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως σε καφετερια ζηταμε καφε μετριο και δεν λεμε : θα βαλεις μιαμιση κουταλια καφε (nescafe gold blend)' date='μιαμιση ζαχαρη,λιιιιιγο νερο,θα τον χτυπησεις μεχρι να γινει ο αφρός κρεμ (FFCC66*),θα βαλεις 3 παγακια και ενα σπασμενο και θα γεμισεις στη συνεχεια αργα-αργα με μεταλλικό νερό,ωσπου το χρωμα να γίνει 663300 (*) .Στο τελος τοποθετησε καλαμακι με σπαστό λαιμό κλπ. :lol: :lol:

 

_____

 

\[/quote']

 

 

:lol: :lol: Να σαι καλά, γαμάτο! :lol: :lol:

 

+1 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάτι γενικό:

Αν εγώ ήμουν μάστορας και μου έφερναν μία κιθάρα για setup χωρις να μου πούνε ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ το setup (π.χ. σε ποιό ύψος το action)' date=' θα έμενα με την εντύπωση ότι ο πελάτης δεν έχει και πολύ σοβαρές απαιτήσεις. :wink:[/quote']

 

Αν εγώ πάλι ήμουν μάστορας θα ρώταγα τον πελάτη χωρίς τις σοβαρές απαιτήσεις πως το θέλει το σετάπ, και αυτό αν η κατάσταση της κιθάρας ήταν τέτοια που δε μου επέτρεπε να καταλάβω τι περίπου θέλει ο πελάτης.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Κάτι γενικό:

Αν εγώ ήμουν μάστορας και μου έφερναν μία κιθάρα για setup χωρις να μου πούνε ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ το setup (π.χ. σε ποιό ύψος το action)' date=' θα έμενα με την εντύπωση ότι ο πελάτης δεν έχει και πολύ σοβαρές απαιτήσεις. :wink:[/quote']

 

Δε συμφωνω σε αυτο.Η σοβαρότητα του επαγγελματια και ο σεβασμος απεναντι στον πελατη καθοριζει την ποιότητα της εργασίας.Εμενα πχ με βολευει απιστευτα η default ρυθμιση και δεν ζηταω κατι εξεζητημενο,οταν παω στον peter και ειμαι παντα ικανοποιημενος.

 

Ναι μωρέ....αλλά του λές σε τι ύψος θέλεις τις χορδές ας πούμε. Η αν θέλεις να κατέβει το action από εκεί που είναι κλπ.

 

 

Οπως σε καφετερια ζηταμε καφε μετριο και δεν λεμε : θα βαλεις μιαμιση κουταλια καφε (nescafe gold blend)' date='μιαμιση ζαχαρη,λιιιιιγο νερο,θα τον χτυπησεις μεχρι να γινει ο αφρός κρεμ (FFCC66*),θα βαλεις 3 παγακια και ενα σπασμενο και θα γεμισεις στη συνεχεια αργα-αργα με μεταλλικό νερό,ωσπου το χρωμα να γίνει 663300 (*) .Στο τελος τοποθετησε καλαμακι με σπαστό λαιμό κλπ. :lol: :lol:

 

_____

 

*

 

:lol: :lol: Καλό. :lol:

Παρεπιπτόντως, (έπεσες στην περίπτωση :lol: ), όταν πάω σε καφετέρια, δεν παραγγέλνω "μέτριο" αλλά "2-1" (= 2 καφέ, 1 ζάχαρη).

 

ΟΚ, δεν λέω ΠΩΣ να μου φτιάξουν....μόνο τι να βάλουν μέσα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και επειδή μου φαίνεται ότι το παρεξηγήσατε.....

Δεν είπα ότι είναι δικαιολογημένο να μην κάνουν σοβαρή δουλειά ή ότι εγώ θα αισθανόμουν δικαιολογημένος να "ξεπετάξω" την κιθάρα κάποιου που μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν ξέρει τι ζητάει.

 

Απλά, αν ο μάστορας κάνει πατάτες, ίσως βοηθάει να του δείξεις ότι οι πατάτες δεν είναι το αγαπημένο σου πιάτο. Ένας τρόπος να το δείξεις αυτό είναι να είσαι ακριβής στις απαιτήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά' date=' αν ο μάστορας κάνει πατάτες, ίσως βοηθάει να του δείξεις ότι οι πατάτες δεν είναι το αγαπημένο σου πιάτο. Ένας τρόπος να το δείξεις αυτό είναι να είσαι ακριβής στις απαιτήσεις σου.[/quote']

 

Ναι , έχεις δίκιο σ'αυτό.Όσο πιο συγκεκριμένες απαιτήσειεις έχεις , τόσα λιγότερα περιθώρια του αφήνεις να κάνει πατάτες.¶σε που του δίνεις να καταλάβει ότι δεν είσαι ο πρώτος τυχόν άσχετος που μπορεί να κοροιδέψει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση..Επειδη πιθανοτατα θα χρειαστει να παω ενα οργανο στο Λογοθετη ειστε ευχαριστημενοι απο το service?Γινεται απο τον ιδιο?προκειται για ενα Warwick μπασο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση..Επειδη πιθανοτατα θα χρειαστει να παω ενα οργανο στο Λογοθετη ειστε ευχαριστημενοι απο το service?Γινεται απο τον ιδιο?προκειται για ενα Warwick μπασο

Όταν το είχα πάρει (πριν από αρκετά χρόνια) μου το είχε σετάρει ο ίδιος και είχε κάνει μια χαρά δουλειά από όσο μπορούσα να καταλάβω τότε - του είχα ζητήσει πολύ ψηλό action (που οκ, δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο) και μου το έφτιαξε ακριβώς όπως το ήθελα. Ένας φίλος μου που εμπιστεύομαι το πηγαίνει σ'αυτόν και μου έχει πει επίσης πολύ καλά λόγια. Απλά δεν ξέρω αν τα κάνει πάντα αυτός, οπότε ρίξε ένα τηλέφωνο και ρώτα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γινεται απο αυτον??Υπαρχει περιπτωση να γινεται απο τους πωλητες ή απο τιποτα τυπους που ουτε καν τους βλεπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου