Προς το περιεχόμενο

Πρόχειρο δείγμα της δουλειας μας


amorphosynth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκούρδιστες κιθάρες;
οντως η lead κιθαρα ειναι out of tune και χτυπαει ασχημα....αντιθετα τα ρυθμικα κιθαριστικα μερη με την παραμορφωση εχουν παιχτει και γραφτει πολυ καλα...ειδικα το θεμα που ξεκιναει στο 1:48 και τελειωνει στο 2:26 μπορεις να πιστεψεις οτι ειναι λουπα και οχι live παιξιμο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK.

 

http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=754595

 

Μια διαφορετική edited version του κομματιου.Διαφορετικές γραμμές στα Drums(ελπίζω τώρα να είναι πιο ανεκτά),ίδιες ρυθμικές,αλλαγή σε κάποια Synth,καινούριες lead,λίγο μικρότερο σε διάρκεια.

Τώρα οσον αφορά τις κιθάρες...

Παιδιά σαφώς και δεν είμαι κιθαρίστας(όποιος γρατσουνάει μια κιθάρα δεν βαφτίζεται αυτόματα και κιθαρίστας),όμως οι κιθάρες είναι πραγματικά παιγμένες(ούτε samples,ούτε λούπες..-αν και στην edited μορφή του αναγκάστηκα να μεταφέρω αλλά και να κόψω waveforms των rythm)

Τώρα αν παίζω τόσο πλαστικά τι να κάνουμε :? nobody's perfect

Επίσης άναφορικά με τις out of tune lead...οι κιθάρες είναι κουρδισμένες(άρα δεν οφείλεται σ'αυτό) αλλά είναι όντως ψιλοφάλτσες στα lead μέρη όμως σε παιχνίδι κάτω απο το 12ο τάστο,οπότε μπορώ μόνο να υποθέσω ενα εκ των δύο ενδεχομένων...bad performance(πολύ πιθανο),

ή...μη σεταρισμένες φαντάζομαι από τον καβαλάρη(λιγότερο πιθανό αλλά όχι απίθανο-στο συγκεκριμένο τον πείραξα)

 

Αδημονώ για νέες κρίσεις....ή και ερωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλο!

Δεν ηθελα να σε στεναχωρησω φιλε μου προς θεου!!

ΤΟ "θελεις πολυ δουλεια ακομα" το ειπα κυριως για το θεμα ποιοτητας ηχου..

Το θεμα συνθεσης για μενα ειναι καθαρα υποκειμενικο..

Ο ηχος αποτι θυμαμαι, (και τα παιξιμο των οργανων) θελει δουλεια..

 

Και μην ξεχναμε οτι ο ηχος ολων, ειναι στα δαχτυλα κατα πρωτο λογο κ οχι στα μηχανηματα..

 

Αν περνουσαμε τις ωρες που ξοδευουμε μπροστα απτο site του thomann, μελετωντας κατι, πολλοι απο εδω θα ηταν βιρτουοζοι τωρα!! (κ εγω πρωτος απολους εε!)

 

c ya

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HI! Ενα πραγμα που δεν μου αρεσε ειναι οτι αλλιως ξεκιναει το κομματι και αλλιως εξελισεται. Εννος οτι ξεκιναει καθαρα ως ambient new wave (βασικα το πρωτο μερος μου θυμισε whores of babylon)και απο τη στιγμη που μπαινουν οι κιθαρες χανει αυτο τον χαρακτηρα τελειως κ μου θυμιζει εντονα progressive και μαλιστα εχει εναν αερα απο theater...ισως καποιο ριφακι.. Μου αρεσε περισσοτερο το 2ο μερος εχει ωραιες ρυθμικες, ωραια σολακια ελαφρως μου φανηκαν εκτος χρονου, και ειναι ενα συγκεκριμενο ριφακι που δεν μου αρεσει καθολου και πιστευω οτι αν του περναγες καποιο πνευστο εκει θα ηταν αλλη φαση τελειως.(μονο που δεν θυμαμαι ακριβως που ειναι το ριφ, περιπου μετα τα πρωτα σολο, που μπαινει η ηλεκτρικη μονη της).Τωρα σαν ηχος το μονο που με χαλασε ειναι ο καθαρος της κιθαρας που ακουγεται πολυ επιπεδος, και τα τυμπανα στην αρχη. Πας να κανεις κατι περιεργο κ μπλεκεσαι τσαμπα πιστευω.Θελουν λιγο αερα πιστευω αυτα του πρωτου μερους.

φιλικα

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεου!!!! δεν στεναχωρέθηκα Alex-is,απλά ένα αόριστο σχόλιο είναι χειρότερο από το πιο σκληρό σχόλιο,μιας και μπορεί να φαντάζει απλώς υποτιμητικό στα φτωχά και "θλιμμένα" αυτιά μου...απλά ταράχτηκα

Ευχαριστώ για τα πιο συγκεκριμένα σχόλια σου αυτή τη φορά και ελπίζω ίσως να μου χαρίσεις και σχόλια για την καινούρια έκδοση....

Επίσης παιδιά δεν πρόκειται φυσικά για ολοκληρωμένο κομμάτι ούτε καν instrumental κομμάτι,ιδέες είναι περισσότερο η μία πίσω απ'την άλλη...Ευχαριστώ για τα πολλά σας σχόλια είναι πολύ άμεσα και μερικά πολύ στοχευμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου