Προς το περιεχόμενο

Πόσοι από δω έχουν πάρει Rockinger?


gto234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γινεται να παραγγειλουμε ροκινγκερ χωρις τους μαγνητες?

Γίνεται να παραγγείλουμε rockinger και τα dots στο 12ο τάστο να είναι πιο κοντά μεταξύ τους? :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο χωριό μου λένε "Καποιανού του χάριζαν ένα γάϊδαρο' date=' και τον κοίταζε στα δόντια...[/i']"

:lol::lol::lol:

 

Και όχι μόνο στο χωριό σου :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται να παραγγειλουμε ροκινγκερ χωρις τους μαγνητες?

Γίνεται να παραγγείλουμε rockinger και τα dots στο 12ο τάστο να είναι πιο κοντά μεταξύ τους? :lol:

 

Γιατι δεν κανεις το εξης:......Παρηγγειλε απο rockinger ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαζεσαι απο parts, bodies, pickups, tuners κ.λ.π κ.λ.π(τα ετοιμα candy apple red kai lake placid blue bodies με ψηνουν) ΠΛΗΝ ενος : του ΝΕCK το οποιο φερτο απο ebay υπαρχουν απειρες δημοπρασιες με parts(κανε μια search sto user name: reliablefender....ο τυπος πρεπει να εχει γινει δισεκατομμυριουχος)........εχεις τριπλο κερδος:

 

διαλεγεις μανικι Fender με βαση τις διαστασεις που θελεις εσυ(αυτο γινεται κοιταζοντας το ετος κατασκευης π.χ 90-96 ειναι τα λεπτοτερα μανικια που εχει φτιαξει ποτε η fender....τα πιο καινουργια ειναι σχετικα παχια Κ.Ο.Κ) και οχι τη μια και μοναδικη διασταση της rockinger(ο βασικος λογος για τον οποιο δεν θελω να παρω rockinger....ειμαι αρκετα ιδιοτροπος οσον αφορα στις διαστασεις των necks)

 

Παιρνεις μανικι fender (δεν χρειαζεται να καταφυγεις στη λυση των decals στη περιπτωση που το headstock θελεις να ειναι "σωστο" :) :) :) ) και στην περιπτωση που το μανικι δε σου κανει το πουλας ΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ (πιθανον και με κερδος........ τα Fender μανικια φευγουν σαν τα ζεστα ψωμακια στο ebay)......

 

Λυνεις και το προβλημα που εχεις με τα dots....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο rockinger για να παρεις οτι χρειαζεσαι πλην του neck θα σου κοστισει περιπου οσο ενα kit της. δεν νομιζω να σε συμφερει αμεσα.βεβαι και παλι φτηνα ειναι.νομιζω οτι απο τους γερμανους μονο το kit συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.Για parts από rockinger βγάινει λίγο ακριβά και έχει μικρή ποικιλία.Πάντως αν μπορείς Ηλία κάνε λίγο υπομονή μπάς και καταφέρεις να ακούσεις κάποια rockinger πριν πάρεις.Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε όλοι είναι ότι ψηνόμαστε από τις photos...έκει όλα δέιχνουν τέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ.Για parts από rockinger βγάινει λίγο ακριβά και έχει μικρή ποικιλία.Πάντως αν μπορείς Ηλία κάνε λίγο υπομονή μπάς και καταφέρεις να ακούσεις κάποια rockinger πριν πάρεις.Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε όλοι είναι ότι ψηνόμαστε από τις photos...έκει όλα δέιχνουν τέλεια...

Μάλλον αυτό βλέπω να κάνω και μάλλον το πιθανότερο είναι να ακούσω την Tele του mechmg93 (εκτός αν έχει πρόβλημα...) γιατί Θεσ/κη ανεβαίνω πιο συχνά από ότι έρχομαι Αθήνα ;)

 

fenderiarhs μόλις είδα ότι ο τύπος που μου είπες έχει και ebay store:

http://stores.ebay.com/The-STRATosphere :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Τσα! Ξεθάβω θέμα παλιό παλιό...

 

Λοιπόν, θέλω να ρωτήσω κατα πόσον έχει πάρει κάποιος κάτι από τη Rockinger τον τελευταίο καιρό. Η απορία μου έχει να κάνει με το χρόνο παράδοσης. Η παραγγελία μου έγινε την Παρασκευή 29 Αυγούστου το βράδι (ήρθε και το σχετικό mail επιβεβαίωσης μέσα σε λίγα λεπτά). Ας πούμε ότι οι φίλοι μας το είχανε κλείσει το μαγαζί και είχανε πάει για μπύρες και λουκάνικα, οπότε λέω ότι το είδαν τη Δευτέρα 1/9 και ξεκίνησαν τις διαδικασίες. Δεν έχω κανένα νεότερο όμως περαν εκέινου του πρώτου mail. Κάτι γραφει ο Superfunk σε προηγούμενο ποστ για 10 μέρες παράδοση, οπότε είμαστε σε αυτό το όριο περίπου. Αυτό όμως ήταν το 2005.. Είναι ακόμα τετοιοι οι χρόνοι παράδοσης? Ποτε μπορώ να αρχίσω να ανυσηχώ? Η παραγγελία είναι κάτι parts συνολικής αξίας 70€ περίπου τα οποία και έχουν τραβηχτεί από το λογαριασμό μου κανονικά.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου