Προς το περιεχόμενο

Ενισχύοντας ακουστικό όργανο όπως το autoharp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί θες να το ενισχύχεις?Βασικά τί εννοείς όταν λές για ενίσχυση?Να έχεις παραπάνω ένταση?Να παίζεις χωρίς μικρόφωνα?

 

Το μικρόφωνο απο τη φύση του είναι ένα μέσο ενίσχυσης.Το αν θα βάλεις παραπάνω μικρόφωνα δεν έχει να κάνει με την ένταση και ενίσχυση αλλά το ότι θα πάρεις διαφορετικό ήχο, ανάλογα και με τα μικρόφωνα και την τοποθέτηση τους.

 

Μήπως θές να του βάλεις κιθαριστική προενίσχυση?Για να γλυτώσεις απο πάνω του το μικρόφωνο?Αυτό λογικά γίνεται αλλά σίγουρα θα αλλάξεις τη χροιά του οργάνου σου.

 

Δεν ξέρω, πές μας κάτι πιο αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς στόχος είναι το live και κάποια πιθανή ηχογράφηση αν κατάλαβα καλά. Πάντως πέρα από μικρόφωνο-α δεν βλέπω κάποια άλλη λύση. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι σε piezo που να είναι φτιαγμένο για τέτοιου είδους όργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συνθηκες live/προβας είναι αδύνατο να ακουστεί απο το ΡΑ/monitors εκτός αν κανεις καποια πολυ προσεγμενη τοποθετηση μικροφώνου. ουσιαστικα θέλω να μετατρεψω ενα ακουστικό οργανο σε ηλεκτρακουστικό, ετσι ωστε να εχω τη δυνατοτητα χρησης και πεταλιων (ισως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου