Προς το περιεχόμενο

H Αmiga ZEI !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι οτι θα εχετε όλοι οι παλιοί amigades, στα pc σας τον UAE Amiga Emulator.

 

Τον ανακάλυψα ένα χρόνο πρίν, και έτσι ξαναέχω την amiga σπίτι μου μετά από τόσα χρόνια

 

Ειναι φανταστικός, εχει όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορήσαν ποτέ, όλα τα kickstart και υποστηρίζει και joystick

 

Εχθες κι όλας έπαιζα Turrican2 Z και Shadow of the Beast,

 

Για την εποχή της ήταν κορυφή και για εμάς τους παλιούς τα παιχνίδια παίζονται ακόμα με το ίδιο κόλλημα.

 

Μετάνοιωσα που την πούλησα τότε ο βλάκας για ενα κομμάτι ψωμί , αλλα ο θεός emulator μας την έφερε κοντά μας αυτή και τα mame καθώς και άλλα κλασσικά μεταγενέστερα μηχανήματα,

 

να μας θυμίζουν τα παλία καλά χρόνια του "αθώου", αγνού gaming στα amigadika και στα σπίτια φίλων να πέφτει ξύλο στο kick off

 

Φιλαρα σου περισσευει κανα link για τον emulator;;;;; εχω ακουσει αλλα δε μπορω να τον βρω..

 

 

Φίλε συγνώμη, δεν είδα την παράκλησή σου.

 

Για emulators εδώ http://www.romnation.net/srv/emulators.html

 

Εχει τα πάντα και όλα τα παιχνίδια

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε μου την κανατε κωλος την συζητηση. >:(

 

Το να υπαρχει συναξη Amigaδων ειναι τοσο χρησιμο οσο να υπαρχει συναξη χρηστων παλιων κουρδιστηριων κιθαρας Behringer.

 

Αυτο παει να πει οτι δεν παρακολουθεις της εξελιξεις της συγκεκριμενης πλατφορμας.Δεν εισαι υποχρεωμενος να το κανεις,απλα δεν εισαι ενημερωμενος.Τωρα εαν ταυτιζεις την amiga με κουρδιστηρια της behringer....

 

Kαι εγω ειχα spectrum + και εχω ακομη τον +2,αλλα το ρεκορ πωλησεων το εχει ο commodore 64 και η amiga ηταν ο καλυτερος υπολογιστης που εχει βγει ποτε και εχει μελλον.....

 

Επειδη πονανε τα χερια μου και δεν μπορω να γραφω πολυ,σας περιμενουμε ολους στην εκθεση.

 

Iσως εχει  και spectrum.Περσι ειχε τον sam coupe εαν τον θυμαστε...

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η amiga ηταν ο καλυτερος υπολογιστης που εχει βγει ποτε και εχει μελλον.....

 

O καλύτερος υπολογιστής που έχει βγει ποτέ με ποιο μέτρο σύγκρισης; Kαι τι ακριβώς μέλλον;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερος υπολογιστης αστο γιατι ειναι μεγαλη συζητηση και δεν μπορω να την κανω απο internet.

Οσο το εαν εχει μελλον,το amiga os 4 εχει βγει ηδη αρα υπαρχει ενα λειτουργικο το οποιο αναπτυσεται.Πιστευω πως αυτο δειχνει μελλον και οχι παρελθον....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου