Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το είχα πει και θα το ξαναπώ. Δεν το βγάζουν αυτό το ρημάδι το κάρμα; Εμένα μου σκάσανε karma +3 στις πρώτες 2 μέρες (τότε που είχαν οι χρήστες το δικαίωμα να βάζουν) και ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο. 

Πάντως το -1 σε kilon, με αφορμή το πασίγνωστο ανέκδοτο με τα svista (τελικά με το blofeld έβγαλες καμιά άκρη; Θα το τσιμπήσεις; Αν το κάνεις στείλε εντυπώσεις καθώς όσο το ψάχνω με διάφορους, τόσο με ανάβει! ) και το -1 προς mechmg93, με βρίσκουν παντελώς αντίθετο. Αντίθετα συμφωνώ με τα - σε αυτούς που απλά spamάρουν στις αγγελίες (αν κι εκεί έγιναν υπερβολές)

 

Και συμφωνώ ότι τελικά, μάλλον βγαίνει μπουμεραγκ το κάρμα, προς τους υπευθύνους, καθώς αυτοί χαρακτηρίζονται ως κακοί.

 

Τάδε έφη (σαρρή) μπούκας!  :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως το -1 σε kilon (με αφορμή το πασίγνωστο ανέκδοτο με τα svista) και το -1 προς mechm

 

 

 

εδω λείπει ρήμα και κατηγορουμενο..  ;)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πει και θα το ξαναπώ. Δεν το βγάζουν αυτό το ρημάδι το κάρμα; Εμένα μου σκάσανε karma +3 στις πρώτες 2 μέρες (τότε που είχαν οι χρήστες το δικαίωμα να βάζουν) και ποτέ δεν κατάλαβα τον λόγο. 

Πάντως το -1 σε kilon, με αφορμή το πασίγνωστο ανέκδοτο με τα svista (τελικά με το blofeld έβγαλες καμιά άκρη; Θα το τσιμπήσεις; Αν το κάνεις στείλε εντυπώσεις καθώς όσο το ψάχνω με διάφορους, τόσο με ανάβει! ) και το -1 προς mechmg93, με βρίσκουν παντελώς αντίθετο. Αντίθετα συμφωνώ με τα - σε αυτούς που απλά spamάρουν στις αγγελίες (αν κι εκεί έγιναν υπερβολές)

 

Και συμφωνώ ότι τελικά, μάλλον βγαίνει μπουμεραγκ το κάρμα, προς τους υπευθύνους, καθώς αυτοί χαρακτηρίζονται ως κακοί.

 

Τάδε έφη (σαρρή) μπούκας!  :)

 

 

Εγώ νομίζω ότι τα πήρες επειδή διέσωσες τα αρθρα περι set up του superfunk(που έχει χαθει αυτός?)

 

Πότε είχαν οι χρήστες δικαιωμα να δινουν κάρμα?δε τη θυμάμαι τη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αν ξαναδιαβάσετε το θρεντ από την αρχή, θα δείτε ότι η αντίθεση είναι πλειοψηφική και ότι προέρχεται από όλα τα "στρατόπεδα" (χαζός χαρακτηρισμός αλλά προς τα εκεί κατευθυνόμεθα). Η γνωστή πρόταση του Lost Highway θα μπορούσε κάλλιστα να το αντικαταστήσει. Και θα έπρεπε, μάλιστα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω λείπει ρήμα και κατηγορουμενο..  ;)  :)

 

Κόλλησε το pc ( περιμένω τον kilon και τον harilatron, αλλά ξέρω ζιου πνιξου και δεν τους φοβάμαι! )

 

Πότε είχαν οι χρήστες δικαιωμα να δινουν κάρμα?δε τη θυμάμαι τη φάση.

 

Στην αρχή δίπλα από εκεί που λέει κάρμα είχε  + και - και εβαζες. Πάντως δεν νομίζω ότι ήταν από αυτό, γιατί ήδη είχα καρμα 2 όταν το έκανα! Ντοιγκ!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αν ξαναδιαβάσετε το θρεντ από την αρχή, θα δείτε ότι η αντίθεση είναι πλειοψηφική και ότι προέρχεται από όλα τα "στρατόπεδα" (χαζός χαρακτηρισμός αλλά προς τα εκεί κατευθυνόμεθα). Η γνωστή πρόταση του Lost Highway θα μπορούσε κάλλιστα να το αντικαταστήσει. Και θα έπρεπε, μάλιστα...

 

;) Συμφωνώ απόλυτα.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αν ξαναδιαβάσετε το θρεντ από την αρχή, θα δείτε ότι η αντίθεση είναι πλειοψηφική και ότι προέρχεται από όλα τα "στρατόπεδα" (χαζός χαρακτηρισμός αλλά προς τα εκεί κατευθυνόμεθα). Η γνωστή πρόταση του Lost Highway θα μπορούσε κάλλιστα να το αντικαταστήσει. Και θα έπρεπε, μάλιστα...

 

;) Συμφωνώ απόλυτα.

 

Ναι ρε παιδιά, αλλά η υποδομή για την υλοποίηση της πρότασης του Lost Highway δεν είναι διαθέσιμη, ενώ η υποδομή για το κάρμα είναι διαθέσιμη. Άλλωστε, όπως κατέστη σαφές στη συζήτηση για την πρόταση του Lost, η διαδικασία θα αμμφισβητηθεί από κάποιους ούτως ή άλλως.

 

Η απλή αλήθεια είναι ότι ορισμένα μέλη έχουν μάλλον μία περιφρόνηση προς οποιοδήποτε είδος authority και θα εκφράσουν τις αντιρρήσεις τους με κάθε πιθανό ή απίθανο τρόπο.

 

Σκεφθείτε το εξής: ας υποθέσουμε ότι καταργιόταν το αρνητικό κάρμα και έμενε μόνο το θετικό. Αυτός δεν είναι ένας άλλος τρόπος για να πεις ότι όποιος έχει κάρμα 0, δεν γράφει και τίποτε της προκοπής; Γιατί πιστεύετε ότι κάποιοι θα το δεχόντουσαν αυτό;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφθείτε το εξής: ας υποθέσουμε ότι καταργιόταν το αρνητικό κάρμα και έμενε μόνο το θετικό.

 

Να καταργηθεί πλήρως το κάρμα.

 

Αν κάποιος πρέπει να συμπαθεί/σέβεται εμένα πχ, ή όχι ας το συμπεράνει ο ΙΔΙΟΣ και ας μη χρειάζεται να του το υποδείξει κάποιος ανώτερος.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου