Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι φαινομενικά "αδικαιολόγητες" μειώσεις του κάρμα, κατά 99% οφείλονται σε συγκαλλημένες, φανερές ή κρυφές ή μέσω π.μ. επιθέσεις ενάντια στο noiz και τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί. Ειδικά όταν επαναλαμβάνονται, η μείωση θα πρέπει να θεωρείται σίγουρη, με απώτερο σκοπό το -5, όπου και το μέλος θα μας χαιρετήσει τον πλάτανο.

 

Είναι νομίζω απαράδεκτο το ότι κάποια μέλη (ο Βαρτάνης π.χ.) επιμένουν να επικρίνουν το noiz και τον τρόπο που λειτουργεί. Το ίδιο κάνει και ο playloud. Η συμμετοχή στο φόρουμ ΔΕΝ είναι υποχρεωτική από το νόμο - τι στην ευχή συμμετέχετε αφού δεν σας αρέσει; Αλλά αν σας αρέσει, πείτε και καμιά καλή κουβένται που και που, όχι μόνο "έτσι κάνουν εδώ" και τις διάφορες μομφές δεξιά και αριστερά σε κάθε ευκαιρία.

 

Ακριβολογώ ή υπερβάλλω;

 

Νομιζα οτι τα π.μ ειναι και παραμενουν π.μ. Το αν καποιος εχει σκυλοβρισει καποιον αλλο (ακομα και μοντουλατορα) μεσα απο π.μ μαγκια του και καπελο του γιατι ειναι one on one, man to man και δεν θα πρεπει να λαμβανεται υποψη στη γενικη εμφανιση στο φορουμ. Ετσι εχω αντιληφθει τουλαχιστο, "Εχεις προβλημε με τον ετσι? Λυσε το με π.μ". Εκτος κι αν δεν ειναι ετσι και πεφτει big brother. Aν και τα π.μ βγαινουν στην επιφανεια και τρωμε (-) λογω αυτων τοτε να κανουμε γενικα μοκο και να παρακολουθουμε το εργο με το happy end μονο...

 

Τα παιδια που αξιζουν τα καλα τα λογια τα εχουν ακουσει.

Γιατι αυτα τα παιδια ειναι στην πραγματικοτητα το noiz.

+100000

Τα ατομα που μου εχουν φανει "χρησιμα" τα εχω ευχαριστησει και συνεχιζω να τα ευχαριστω σε καθε ευκαιρια και γι αυτους βρισκομαι και εδω οπως και να βοηθησω κι εγω οσο μπορω. Αυτο ομως δε χρειαζεται να ειναι και (μονο) δημοσια. Κι εκει μπορω να φανω διακριτικος και να τα ευχαριστησω και να βοηθησω μεσω ΠΜ, οπως αλλωστε εχω ευχαριστησει κι ΕΣΕΝΑ ΕΥΕ (για το θεμα του service pack 3 αν θυμασαι ρε ψυχη). Δεν καταλαβαινω ομως γιατι τους υπολοιπους δεν θα πρεπει να τους κρινω αμα βλεπω πατατες με κινδυνο να φαω μειον

Τελος παντων δεν τρεχει τιποτα, αμα κρινει το δικαστηριο οτι πρεπει να φαω (-) να το φαω νο προμπλεμ. Στο αλλο μονο δεν μου απαντησατε

.......οπως και αλλα μελη που εκ των προτερων εφτασαν και -2 (ισως και -3) και μετα κατα ενα "μαγικο" τροπο γυρισε το καρμα στο 0

 

Τωρα ΕΓΩ, ακριβολογω για υπερβαλλω??  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι τα π.μ ειναι και παραμενουν π.μ.

 

Φυσικά τα π.μ. παραμένουν π.μ. με την έννοια ότι δεν δημοσιεύονται (και βέβαια, να διευκρινήσω ότι ο playloud ουδέποτε έχει στείλει κακής ποιότητας π.μ. σε εμένα τουλάχιστον). Όμως, πολλοί μας μισούν τόσο που την ίδια στιγμή που γράφουν ένα φαινομενικά αθώο ποστ σε κάποιο thread, από πίσω στέλνουν π.μ. που άμα τα βλέπατε θα τους πλακώνατε στο ξύλο.

 

Όσο για τα θαύματα, μην ανησυχείς, διότι και εσύ στην ίδια χώρα (των θαυμάτων) ζεις και θα έχεις το μερίδιό σου.

 

Φιλικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά τα π.μ. παραμένουν π.μ. με την έννοια ότι δεν δημοσιεύονται (και βέβαια, να διευκρινήσω ότι ο playloud ουδέποτε έχει στείλει κακής ποιότητας π.μ. σε εμένα τουλάχιστον). Όμως, πολλοί μας μισούν τόσο που την ίδια στιγμή που γράφουν ένα φαινομενικά αθώο ποστ σε κάποιο thread, από πίσω στέλνουν π.μ. που άμα τα βλέπατε θα τους πλακώνατε στο ξύλο.

 

Όσο για τα θαύματα, μην ανησυχείς, διότι και εσύ στην ίδια χώρα (των θαυμάτων) ζεις και θα έχεις το μερίδιό σου.

 

Φιλικά.

 

Ετσι μπραβο, οχι για την "χωρα των θαυματων" ποσως με νοιαζει, αλλα για το αληθινο ποστ. Ομως προσωπικα παντα μιλωντας δεν μπορω και δεν ειναι στο χαρακτηρα μου να βλεπω να γραφονται πραγματα που θεωρω λαλακιες και να μην λεω την αποψη μου, οποιο κι αν ειναι το κοστος, παντα μεσα στα πλαισια του φορουμ ομως

 

ΥΓ. Η βλαχομαμη ο τριγκας οταν μιλησα για "καρματα που επανηλθαν" εκανε μοκο. Ε ρε, τυχερακια να μην σε εχω στα χερια μου να σε αλυσοδεσω και να σου βαζω Pantera all day long  :D  :D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φελαράκι ναπούμι μι με μπιρδέβτς ιμένα...Ιγω ιμι ι αλικη στη χωρα των γκαμάτων....

 

Τι πατέρα και μητερα με λες που με χει φυγει το κεφαλι με τη τζατζικοαρμονια ναπούμ...

 

Αυτο με τα καρμα τα θκαμ ειναι ενα θεμα περιεργο παντως.Η αληθεια ειναι οτι πμ κ παρακαλια κτλ δεν εκανα απλα μηδενιστηκε μαλλον γιατι υπηρξε λάθος αρνητικη ψηφος απ τον προτοκόλι κ ο ιδιος οταν βαζει -1 η θετικη του παει +2.Θυμαμαι κατι τετοιο απο παλια στο προβληματικο συστημα που τρεχει το νοιζ.

 

Στην ουσια εχω -1 αλλα παλι δε λεει κ τπτ ρε.Τα λες κ μονος σου.Τριγγας ειμαι τριγγας ήμουν κ τριγγας θα μαι.

 

Εντιτ:Μεταλογιαγια εκ της Ροδου.Που να σου φυγει η μασέλα και να εξαυλωθει η κολλα ρε μπαμπογρια.Να σου στραβωσουν τα 3 πρωτα ταστα κ να μην παιξεις φασολαδα ξανα ρε χατζηγιαννη με μαλλια.Ουραγκοπιθηκε για καψονι...ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κι ενας ανθρωπος (??) με επιπεδο που χαιρομαι ΤΟΣΟ πολυ να βριζω.

Ασε μωρη ξενερωτη τις τζαζοφλωριες κι ελα να σου δειξω τι εστι φυστικι αραπικο με πεντατονικλα και μαρσαλι κολημενο στο 10 και με τσιχλα

Μου γινατε ολοι τζαζιστες για το μεγαρο, ουστ συγγρουφλωροι  ;D

 

πι.εσ αι λαβ γιου καργα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το κάρμα είναι η φήμη κάποιου στο φόρουμ.

 

Εαν μέσα στις συζητήσεις αυτός ο κάποιος είναι αγενής, εξυπνάκιας, αρνητικός, κλπ. και ευχαριστεί προσωπικά όποιον νομίζει ότι τον βοήθησε με πμ, η φήμη του θα παραμένει αρνητική διότι αυτό φαίνεται στο φόρουμ.

 

Το φόρουμ είναι κοινότητα και το κάρμα αντικατοπτρίζει τη στάση και συμπεριφορά μας απέναντι σε αυτήν και τους κανονισμούς της.

 

Η φήμη ενός μέλους μπορεί να αυξομειωθεί ανάλογα με τη συμπεριφορά του.

 

Το -2 μπορεί να είναι το άθροισμα 5 αρνητικών και 3 θετικών ψήφων.

Αν η στάση γίνει θετική προς την κοινότητα (έχει διάθεση να βοηθήσει και μπορεί) οι θετικοί ψήφοι θα αντιστρέψουν το σύνολο σε θετικό.

 

Αυτά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικο, δεν θελουμε να..... δειχνομαστε ολοι, τι να κανουμε τωρα?

Δεν πειραζει, και τα καλα δεχουμενα και τα κακα δεχουμενα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πι.εσ αι λαβ γιου καργα

 

Ti psi τι ειναι τουτο.Εγω prs ξέρω esi ξέρω esp αλλα αυτο δεν το χω.

 

Συμφωνα με τον αντί-μίνι-στρέϊτ-ορ ? ισι κακο πιντι τιλιφτέα κι γο καλό πιντι προπέρσινα.Βγάλι σιμπερασμα κι κοψι καμια τριχα απ τι φαλάκρα μπάς κι γιντς φράνκος ο γκαμπάλις κ πέξ κανα σουστό πράμα.(Γκαμώ τον Mick Stern σou Τσιτσιροπουλε :P προβάδικο αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφεντικο, δεν θελουμε να..... δειχνομαστε ολοι, τι να κανουμε τωρα?

 

Όταν όμως μια βοήθεια σε ένα θέμα μπορεί να διαβαστεί απο όλους γιατί βρίσκεται σε κοινή θέα, τότε είναι σίγουρο πως θα βοηθήσει περισσότερους κι όχι μόνο αυτόν που την ζήτησε αρχικά.  ;)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου