Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω Muse"-esc" δεύτερη κιθάρα


geo1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω δεύτερη κιθάρα στο στυλ των Manson(στο στυλ πάντα για να μην γίνομαι κ ιερόσυλος),με Humbuckers, που παίζει ο Bellamy.Επειδή όμως θα την έχω για δεύτερη δεν μπορώ να δώσω πάνω από 400.Αυτή πως σας φαίνεται?

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_rgxa2.htm

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία κιθάρα,για τα λεφτά που τη δίνει ο thomann.

 

Λόγω πατέντας στην κατασκευη,η κιθάρα είναι πανάλαφρη.Επίσης έχει πάρα πολλύ sustain.Οι μαγνήτες είναι επίσης ωραίοι ,δεν είναι πολύ hot αλλά ακούγονται ωραία με distorsion ,φτάνει να μη το έχεις στο 12....

Η κιθάρα επίσης δεν έχει tone.Αντι για επιλογεα μαγνητών έχει ένα τριθέσιο κουμπί,αυτο που φοτίζεται στη φωτο(σε στύλ prs).Ανάλογα με το μαγνήτη που επέλεξες είναι φωτισμένο μπλε πράσινο ή τιρκουαζ(γαμάτο?...).Το κουμπί αυτό δε διευκολύνει πάντως γρήγορη αλλαγή μαγνητών.Το μανίκι είναι ωραίο,και αυτή που δοκίμασα ειχε καλό ξύλο στην ταστιερα.Τα κλειδιά της επίσης έχουν ενα φουτουριστικο στυλ

 

Εγω σε αυτά τα λεφτά θα την έπαιρνα αν έψαχνα κάτι ''διαφορετικό''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά το σκέφτομαι να την πάρω για να αποφύγω τις μετακινήσεις.Σπουδάζω Ηράκλειο και μένω μόνιμα Νάξο.Δεν θα ήθελα ούτε να σκέφτομαι την jaguar μονίμως μέσα σε  ένα πλοίο :-\ 

.Ειδικά τους χειμερινούς μήνες που θέλω 2 δρομολόγια για να κατέβω.Οπότε μάλλον βλέπω να παίρνω αυτή για εδώ(Ηράκλειο).

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξεί εδώ έχω και το πρόβλημα των γειτόνων.Μπορείτε να μου προτείνετε μια λύση?Αυτά τα usb κιθάρα->pc που κυκλοφορούν λένε τίποτα?

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου